ozekendy
22.03.11,18:36
Mam bielu farbu Primalex Standard a chcel by som ju pouzit na stukovu omietku ako zakladny nater po penetracii a potom na to pouzit Primalex Plus tiez biely ako druhy nater. Konecny odtien t.j. treti prip. stvrty nater este nepoznam.
V predajni mi povedali ze sa to moze olupovat. Mozete mi poradit ci to a nieto odskusane alebo nieco o tom pocul, da sa miesat Primalex Standard s Primalexom Plus. Dakujem.
220870
22.03.11,18:44
Primalex je sám osebe nekvalitná farba.Olupovať sa bude nezávisle na tom či to s niečím pomiešate alebo nie.
Ferdosondo
24.03.11,04:54
Primalex je sám osebe nekvalitná farba.Olupovať sa bude nezávisle na tom či to s niečím pomiešate alebo nie.
A si si istý?
Stropy mám Primalexom tri roky - bez problémov. Dokonca Primalex som použil ako prvú vrstvu na steny a potom išiel Remal. Farba (ktorákoľvek) sa olupuje pri nedostatočne pripravenom podklade.
220870
24.03.11,15:44
A si si istý?
Stropy mám Primalexom tri roky - bez problémov. Dokonca Primalex som použil ako prvú vrstvu na steny a potom išiel Remal. Farba (ktorákoľvek) sa olupuje pri nedostatočne pripravenom podklade.
Veď sám uvidíte keď budete najbližšie maľovať.
svrki
24.03.11,16:50
Tiež mám cely dom primalexom a žiadny problem, možno keď tam bude 10 vrstiev:)
220870
24.03.11,17:02
Pri druhom maľovaní to ešte akotak drží.Tretí krát jedine štetkou aj to je problematické.Pred 10 -timi rokmi bol primalex ešte akotak kvalitná farba.len potom to kúpili Holandani a odvtedy je to madein bordel.
anonym222
25.03.11,20:46
Primalex je sám osebe nekvalitná farba.Olupovať sa bude nezávisle na tom či to s niečím pomiešate alebo nie.
Nechcem robiť reklamu, ale minimálne 30 rokov používam iba Primalex, ani raz sa mi nikde nič neodlupovalo. Samozrejme, že maľujem iba kvalitnou štetkou, nikdy nie valčekom. Niekde je aj 12 vrstiev a viac, a nie je žiadny problém. Samozrejme, treba aj správne namiešať farbu.
Ferdosondo
26.03.11,06:13
Nechcem robiť reklamu, ale minimálne 30 rokov používam iba Primalex, ani raz sa mi nikde nič neodlupovalo. Samozrejme, že maľujem iba kvalitnou štetkou, nikdy nie valčekom. Niekde je aj 12 vrstiev a viac, a nie je žiadny problém. Samozrejme, treba aj správne namiešať farbu.
Presne tak, ak sa robí prvý náter na špinavú(častokrát mastnú) pôvodnú farbu iba valčekom, tak sa odlupuje a na značke nezáleží.
220870
26.03.11,06:40
Nechcem robiť reklamu, ale minimálne 30 rokov používam iba Primalex, ani raz sa mi nikde nič neodlupovalo. Samozrejme, že maľujem iba kvalitnou štetkou, nikdy nie valčekom. Niekde je aj 12 vrstiev a viac, a nie je žiadny problém. Samozrejme, treba aj správne namiešať farbu.
Koľko litrov latexu musíte dať do jedného vedra primalexu aby udržal 12 vrstiev.Ja by som asi tiež dokázal nanieť 12 vrstiev.Ale o tom to nieje.Možno ste profesionál a viete ako na to sú spôsoby.Len toto je portál pre ľudí ktorý si väčšinou chcú urobiť to čo sa dá sami.Preto tu hľadajú radu.A amatérovi primalex nieje dobré odporúčať.Možno práve pre tie veci ktoré sú okolo toho a ktoré dokáže profesionál odhadnúť na prvý pohľad , štruktúra omietky,vlhkosť omietky,riedenie farby,druh použitej omietky atd....Zbytočné im pliesť hlavy.;).
Zopakujem .Primalex má mizernú prilnavosť k povrchom.Postupom času ,zrejme soli obsiahnuté v omietkach, zreagujú s chémiou ,ktorú primalex obsahuje a tým primalex stráca ešte viac na svojej prilnavosti a prídržnosti k podkladu .Výsledok je taký ,že ak idete po pár rokoch znovu maľovať tak sa aj po opakovanej penetrácii staré nátery namotávajú na valec.:mee:S týmto dúfam súhlasíte.
Sú to rady pre amatérov ,profesionál tu chodia zriedka .Oni radu nepotrebujú vedia si s tým poradiť sami.
anonym222
26.03.11,07:34
Nie som profesionál, skôr by som povedal, že skúsený amatér. Svoj byt by som však nikdy nedal vymaľovať profesionálovi, ktorého nepoznám.
Čo sa týka Primalexu, myslím, že ma veľmi dobrú priľnavosť, samozrejme však povrch musí byť očistený od prachu a mastnôt, tak ako píše Ferdosondo.
Vždy som pridával trochu Latexu, nie je to na škodu. Do bielej farby je dobre pridať aj pár kvapiek modrej tonovačky, zvýši to belobu. Toto netreba u Primalex Polaru, ten je dostatočne biely. Použil som ho však iba raz a už ho viacej nechcem, myslím že sa hodí iba na hladké steny, ktoré ja nemám. Dobrý je Primalex Plus. Aj keď obsahuje latex je dobre ešte trochu pridať.
Prvý náter na omietku som používal vždy iba vápno. Na to už potom iba Primalex. Nepoužíval som ani žiadne penetrácie. Špinavú stenu treba poobmetať a prípadne mastnoty umyť vodou zo saponátom.
Maľujem iba štetkou. Valček som používal iba ozdobný, a to v časoch veľmi dávnych, keď to bolo ešte v móde.
Olupovanie farby spôsobuje práve to maľovanie valčekom. Farba sa na stenu valčekom nenanesie kvalitne, a pri ďalšom nátere, ju valček strháva.
Ak je správne namiešaná farba, a máte kvalitnú štetku, celkom slušne dokáže ňou vymaľovať aj začiatočník.
Stanislav 1975
27.03.11,13:42
[QUOTE=marioskorka;1703201]jasne ze mozte som Fyrma a dlhe roky stym robym a nic sta take nestalo T.C

Mário, tá " Fyrma " strašne kole oči...:cool: a troška aj to " robym "
marioskorka
27.03.11,13:53
jako aj ty ma zarazas ale keby som stym nemal skusenost tak sa neozyvam mam us niake hektare odmalovane a vela spokojnych klientou
arizona
27.03.11,17:51
jako aj ty ma zarazas ale keby som stym nemal skusenost tak sa neozyvam mam us niake hektare odmalovane a vela spokojnych klientou

S tou fyrmou si to zabil !;)

Porada je o poradeni nie o tom, ze ju zaspamujes tvojou neziaducou reklamou na seba.
Spamy sa vymazavaju.
ozekendy
01.04.11,15:28
Ďakujem veľmi pekne za odpovede, Primalex Standard asi preto nepoužijem. S Primalex PLU to skusim vsetko natriet na prvykrat a potom sa uvidí čo na to pojde na druhý raz.