Katarina
22.03.11,18:46
Dnes som dostala takúto otázku. SZĆO - pozastavená činnosť od roku 2009 do roku 2012. V roku 2010 mal príjmy len zo závislej činnosti, aký typ daňového priznania podať. Moja odpoveď - podať typ A a uviesť na tlačive DIĆ, nie rodné číslo. Má nárok aj na zamestnaneckú prémiu. Dotyčná nesúhlasila. Tvrdí že treba podať B a tam uviesť len príjmy zo závislej činnosti, argumentuje tým, že na tlačivo A sa nemôže uviesť DIĆ.
Prosím poraďáci o posúdenie kto má pravdu. Ďakujem.
Zoltán Kovács
22.03.11,17:49
Podať A s rodným číslom.
Katarina
22.03.11,18:12
Ďakujem za rýchlu odpoveď, a z podania A s DIČ-om bude problém. Ja som totiž 3 také podala. Jednalo sa o daňovníkov s príjmom podľa § 6 ods. 3, príjem bol nízky, netrebalo zdaniť, ale všetci mali príjem zo závislej činnosti.
Katarina
22.03.11,22:03
Je polnoc a po márnom hľadaní na všetkých možných odborných stránkach som nedošla k žiadnemu záveru. Myslím si, že nič nebráni tomu aby sa v daňovom priznaní typ A uviedlo DIČ, dokonca sa prikláňam k tejto verzii, nakoľko daňovník má pridelené DIČ.
jozka56
22.03.11,22:24
Katarína dostala si správnu odpoveď v príspevku č.2 a keď neveríš alebo váhaš, tak sa pozri http://www.porada.sk/archive/index.php/t-158014.html
Katy a R
22.03.11,22:24
Je polnoc a po márnom hľadaní na všetkých možných odborných stránkach som nedošla k žiadnemu záveru. Myslím si, že nič nebráni tomu aby sa v daňovom priznaní typ A uviedlo DIČ, dokonca sa prikláňam k tejto verzii, nakoľko daňovník má pridelené DIČ.

.. z mojej skúsenosti .. problém nebol ani pri DP-B ak sa uviedlo rodné číslo (DIČ pridelené). Tak si nerob s tým problém. Môžeš uviesť poznámku, že činnosť pozastavená.:)
Katarina
22.03.11,22:50
Ďakujem, ste skutočne veľmi zlatí, len teraz mi ide o to, či nebude problém stými daňovými priznaniami typu A , ktoré som už podala s DIČ-om. Zoltán má určite pravdu, potvrdzujú to aj ostatní poraďáci. Ešte nepodané daňové priznanie - pozastavenie živnosti a príjem len podľa § 5 - určite takto budeme riešiť . Ale čo s mojimi už podanými priznaniami ? Na daňovom priznaní typ A je uvedené na r. 1 - rodné číslo /DIĆ/. Snáď nebudú z toho robiť problém.
Všetkým Vám ešte raz ďakujem. Odoberám sa spať. Držte sa, pár dní a nocí a máme to za sebou.
Marína
23.03.11,05:46
Každý daňovník, či už FO-občan alebo FO-SZČO, ktorý čo i len raz podal daňové priznanie, má automaticky vygenerované DIČ. Aspoň takto voľakedy systém DIČ automaticky generoval a nemyslím, že teraz je to inak. Ešte pred obdobím, keď nebola povinnosť sa z dôvodu príjmu z prenájmu na DÚ registrovať, som podávala DP u FO-občan s DIČ-om a nie rodným číslom, ktoré som zistila u správkyne dane.