derek191919
22.03.11,19:18
Dobrý deň,
potreboval by som poradiť od Vás odborníkov "zástupcov vlástníkov" (alebo domových dôverníkov). Dal som na správcovskú spoločnosť ponuku na umiestnenie reklamných plôch v panelákoch. Vedenie mi ponuku schválilo a poverilo jedného pracovníka, čo sa zúčastňuje (sem tam) na bytových schôdzach, aby oboznámil na bytových schôdzach s mojou ponukou vlastníkov bytov. Nazdávam sa však, že nieje veľmi v jeho záujme vysvetliť podrobnejšie moju ponuku, pretože samozrejme on z toho nič nemá, avšak vlastníci bytov z toho môžu mať nemalé peniaze. Čo by ste mi odporučili?
1.Nebolo by dobré, keby som sa stretol so zástupcom vlastníkov a oboznámil ho osobne s mojou ponukou? Predsa asi ostatní vlastníci dôverujú týmto zástupcom, pretože sú to vačšinou vzdelaný ľudia, ktorí hája ich záujmi, či nie?
2. Musí mať každý činžiak takéhoto zástupcu vlastníkov, alebo sa mi môže stať, že mi povedia že žiadneho nemajú?
Ďakujem Vám veľmi za odpovede
verkaz
22.03.11,18:33
Najlepšie bude, keď si zistíš tých zástupcov vlastníkov, prípadne predsedov spoločenstva a písomne im dáš svoju ponuku. Ponuka by mala byť prerokovaná s vlastníkmi bytov a určite budú súhlasiť, veď je to pre nich príjem do fondu opráv, za tie peniaze si môžu niečo v bytovke urobiť.
Odkiaľ si, lebo ja hľadám takúto ponuku už niekoľko rokov. Chceli by sme ju umiestniť na štítovej stene pri štátnej ceste.
derek191919
22.03.11,18:45
A má každý panelák svojho zástupcu vlastníkov? Nebude mu vadiť, ked ho prídem s tým "otravovať" doma? Ako pozerám vy ste z brezna, to je bohužiaľ velmi daleko od môjho pôsobiska.
derek191919
22.03.11,19:39
je jedno či je to ponuka reklamy na fasade, reklamy vo vyťahu, digitalnej reklamy alebo polepeniu vchodových dverí reklamou, neriešim tu konkrétnu ponuku, ale spôsob akým mám informovať o nej vlastníkov bytov. Ale aby som Vás upokojil tak jedná sa o sume cca 80 euro mesačne (jasne že to nieje ako ked Vám dá mobilny operator 3000 euro), ale tiež to nieje málo, tak prosím sa vyjadrujte len k téme.
sito
22.03.11,20:02
je jedno či je to ponuka reklamy na fasade, reklamy vo vyťahu, digitalnej reklamy alebo polepeniu vchodových dverí reklamou, neriešim tu konkrétnu ponuku, ale spôsob akým mám informovať o nej vlastníkov bytov. Ale aby som Vás upokojil tak jedná sa o sume cca 80 euro mesačne (jasne že to nieje ako ked Vám dá mobilny operator 3000 euro), ale tiež to nieje málo, tak prosím sa vyjadrujte len k téme.




A má každý panelák svojho zástupcu vlastníkov? Nebude mu vadiť, ked ho prídem s tým "otravovať" doma? Ako pozerám vy ste z brezna, to je bohužiaľ velmi daleko od môjho pôsobiska.


Každý nie, kde je štatutár, nie je zástupca vlastníkov.

Ak ťa nevyhodí, nebude?

Nepoznáš?

182/1993, § 8a, odsek 5

(5) Styk vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome so správcom zabezpečuje zástupca vlastníkov zvolený na schôdzi vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome (ďalej len "schôdza vlastníkov"). Zástupca vlastníkov informuje vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome o činnosti správcu a o dôležitých otázkach prevádzky domu. Zástupca vlastníkov je povinný uplatňovať voči správcovi požiadavky vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome v súlade so zmluvou o výkone správy. Zástupca vlastníkov nie je oprávnený rozhodovať o veciach, o ktorých môžu rozhodovať len vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome podľa § 14.
Chobot
23.03.11,12:02
Dobrý deň,
potreboval by som poradiť od Vás odborníkov "zástupcov vlástníkov" (alebo domových dôverníkov). Dal som na správcovskú spoločnosť ponuku na umiestnenie reklamných plôch v panelákoch. Vedenie mi ponuku schválilo a poverilo jedného pracovníka, čo sa zúčastňuje (sem tam) na bytových schôdzach, aby oboznámil na bytových schôdzach s mojou ponukou vlastníkov bytov. Nazdávam sa však, že nieje veľmi v jeho záujme vysvetliť podrobnejšie moju ponuku, pretože samozrejme on z toho nič nemá, avšak vlastníci bytov z toho môžu mať nemalé peniaze. Čo by ste mi odporučili?
1.Nebolo by dobré, keby som sa stretol so zástupcom vlastníkov a oboznámil ho osobne s mojou ponukou? Predsa asi ostatní vlastníci dôverujú týmto zástupcom, pretože sú to vačšinou vzdelaný ľudia, ktorí hája ich záujmi, či nie?
2. Musí mať každý činžiak takéhoto zástupcu vlastníkov, alebo sa mi môže stať, že mi povedia že žiadneho nemajú?
Ďakujem Vám veľmi za odpovede

Neviem, či máš záujem o konkrétne bytovky, alebo chceš osloviť viaceré bytové domy cez správcu.

Tak len k veci:

Domy, čo majú zalozené SVB, majú svojho predsedu SVB. Ostatní majú správcu a môžu ale nemusia mať zástupcu vlastníkov. Ak ti ide o konkrétne domy, skús zistiť, kto je zástupcom vlastníkov a jemu ponúkni svoju službu. Ak majú SVB, tak to ponúkni predsedovi.

Cez správcu je to na dlhé lakte, najmä, ak z toho správca nič nemá. On to síce ponúkne, ale až na najbližšej schôdzi. SKús motivovať správcov, že im dáš napr. sprostredkovateľskú odmenu 100 EUR za každý dom, ktorý ti dohodia.

Môžeš osloviť aj priamo bytovky, nič viac, než odmietnutie ponuky ti nehrozí.
Jozef Štora
30.03.11,20:09
ja som proti odmene spravcom a pravdu povediac treba si obehnut domy. nejde o to ze spravca z toho nic nema, ani by nemal mat, ide o to ze spravca nemoze robit reklamu druhemu subjektu, lebo neuraz sa, ale musi najprv uverit v tvoju serioznost a podobne. ak si vsak ukecas prvy dom, je to signal aj pre spravcu ze si ok a pomoze ti minimalne informaciami. Spravca nie je povinny propagovat tvoje obchodne aktivity. Ani ked su vyhodne pre vlastnikov lebo ich vyhodnost mozu posudzovat rozne. Vseobecne napriklad reklamy vo vytahoch su velmi odmietane ludmi....
derek191919
02.04.11,12:19
Ano Jozef, spravil som to tak ako pišete, vykašlal som sa na spravcovsku spoločnosť a obchádzam domy a zástupcov bytov sám a zatial som sa nestretol s negatívnym prístupom, dokoknca aj tí čo mali už schôdzu navrhli, ze sami prejdú obyvatelov s nejakým papierom či s tým súhlasia, čiže cez správcovskú spoločnosť to už neriešim. A tie reklamy vo vyťahoch su prečo chapane odmietavo? Ved aj za to majú nejakú odmenu tí činžiaky nie?
verkaz
02.04.11,15:11
No vidíš, že to ide. Držím ti palce.
Jozef Štora
02.04.11,20:09
ludia su zvlastni, niekedy proste maju pocit ze podnikatel na nich bohatne a just mu nedaju zarobit, pritom z tych vytahovych reklam ma firma naozaj mini zisk...
verkaz
03.04.11,09:40
:):):)Keď netečie, tak kvapká.
A každý cent je dobrý.
derek191919
03.04.11,16:54
tak asi sú nízke ceny ked majú minizisk, ved by som povedal, že reklama vo výťahoch môže byť velmi účinná, ved kde inde budete vo vytahu pozerať, jedine na tu reklamu, čiže firmy si to uvedomujú a inzertujú v nich nie?
Jozef Štora
03.04.11,17:03
to je sice pravda, ale zo skusenosti je to aj najnicenejsia reklama v dome... okrem pozerania ludia, rypu, pisu a obtrhavaju :D cize naklady na udrzbu su velke, zriadenie tiez nieco stoji. zisk je, lebo to firmy robia ale nie je velky a uprimne povedane, do noveho vytahu by som si ja teda nejaku plexisklovu tabulu nedal... musela by byt v designe kabiny a to je uz drahe...
workerka
03.05.11,10:32
Ja som tiež správca a práve nedávno nás oslovili s takouto ponukou. Nikdy nerobíme žiadne drahoty. Jednoducho poskytneme zoznam zástupcov vlastníkov, nech si ich obehajú sami. Zástupcovia aj tak musia vec prerokovať na schôdzi, lebo sami rozhodnúť nemôžu. Takže ďalej to je už v réžii vlastníkov. Nevidím dôvod prečo by mal správca ponúkať takéto produkty. Nie je nič horšie, keď si o správcovi vlastníci myslia, že berie za všetko provízie. Takéto praktiky sa u nás nerobia, aby sme brali nejaké provízie.