jued
22.03.11,20:43
Chcela by som opýtať, ako postupovať v nasledovnom prípade:
Daňovník je zamestnancom firmy, pracuje na polovičný úväzok, zároveň však na základe mandátnej zmluvy dosiahol jednorázový príjem za sprostredkovanie predaja nehnuteľnosti vo výške 900,- €. Má pridelené DIČ. Viem, že musí podať daňové priznanie typu "B" , priznať príjmy zo zamestnania a aj províziu. Z provízie si uplatní 40% paušálne výdavky. Zaradí ju medzi príjmy podľa § 6 odst. 2 písm. d) - riadok 8 tabuľka č.1 daňového priznania. Jedná sa mi o to, keď sa zaregistrovala na daňový úrad v 07/2010, treba vyplniť počet mesiacov vykonávania činnosti aj keď to bol jednorázový príjem? Musí daňovník podať aj RZZP ? Ďakujem za odpoveď
jued
22.03.11,20:29
Nevie mi niekto pomôcť?
jued
23.03.11,07:13
Naozaj nevie nikto?
Mária.K.
23.03.11,07:38
Chcela by som opýtať, ako postupovať v nasledovnom prípade:
Daňovník je zamestnancom firmy, pracuje na polovičný úväzok, zároveň však na základe mandátnej zmluvy dosiahol jednorázový príjem za sprostredkovanie predaja nehnuteľnosti vo výške 900,- €. Má pridelené DIČ. Viem, že musí podať daňové priznanie typu "B" , priznať príjmy zo zamestnania a aj províziu. Z provízie si uplatní 40% paušálne výdavky. Zaradí ju medzi príjmy podľa § 6 odst. 2 písm. d) - riadok 8 tabuľka č.1 daňového priznania. Jedná sa mi o to, keď sa zaregistrovala na daňový úrad v 07/2010, treba vyplniť počet mesiacov vykonávania činnosti aj keď to bol jednorázový príjem? Musí daňovník podať aj RZZP ? Ďakujem za odpoveď
Má klient na túto činnosť živnostenský list? Ak áno, príjem je potrebné zaradiť medzi príjmy zo živnosti. Zaradenie medzi príjmy podľa § 6 ods. 2 písm. d) sa mi nejaví adekvátne. Pozrite si poznámky k odvolávke k tomuto ustanoveniu zákona. Ak klient nemá živnostenský list, priliehavejšie sa mi javí zaradenie príjmu do § 6 ods. 2 písm b).
jued
23.03.11,07:41
Nemá vystavený živnostenský list, má len pridelené DIČ.
jued
23.03.11,07:43
Jedná sa o sprostredkovanie za predaj nehnuteľnosti, preto som si myslela, že by to malo patriť pod § 6 odst.2 písm. d) - z činností sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou
Mária.K.
23.03.11,08:33
Jedná sa o sprostredkovanie za predaj nehnuteľnosti, preto som si myslela, že by to malo patriť pod § 6 odst.2 písm. d) - z činností sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou
Do § 6 ods. 2 písm. d) patrí činnosť sprostredkovateľov podľa osobitných predpisov, ktoré nie sú živnosťou. Upravuje sprostredkovateľskú činnosť vášho klienta osobitný predpis? Hovorí živnostenský zákon, že činnosť, ktorú vykonáva váš klient nie je živnosťou? Ak ste si na obidve otázky odpovedali áno a on má oprávnenie podľa osobitného predpisu, ktorý túto činnosť upravuje, tak zaradenie do § 6 ods. 2 písm. d) je v poriadku. Ak nie, potom je potrebné nájsť iné priliehavé ustanovenie ZDP, do ktorého je možné príjem zaradiť.