Ociviste
22.03.11,21:34
Dobry vecer,
chcela by som sa opytat, robim BU r. 2010 a vidim tam, ze SZCO dostal preplatok na ucet z rocneho hlasenia za zamestnancov. Ako uctovat tuto polozku? To by mal byt iny nezdanitelny prijem. Mam pravdu
Dakujem za odpoved.
Ociviste
22.03.11,20:54
Ospravedlnujem sa uz tolko citam o tom RZZP, ze som to napisala ako nazov temy, jedna sa o preplatok z DU z rocneho hlasenia za zamestnancov.
Dakujem
Ociviste
27.03.11,12:19
Prosim, vie niekto poradit? Jedna sa o to, ze v r. 2010 sa robilo rocne hlasenie (za rok 2009) v ktorom mal danovy urad vratit nejake peniaze. Neviem, ale ako tuto platbu zauctovat.
Dakujem
veronikasad
27.03.11,12:21
Prosim, vie niekto poradit? Jedna sa o to, ze v r. 2010 sa robilo rocne hlasenie (za rok 2009) v ktorom mal danovy urad vratit nejake peniaze. Neviem, ale ako tuto platbu zauctovat.
Dakujem
storno VOZD v členení mzdy (predpokladám, že ste ten preplatok zamestnancom aj vyplatili z prostriedkov zamestnávatela).
Ociviste
27.03.11,12:33
Ano, preplatok sme zamestnancovi vratili, vlastne jednalo sa len o tu zamestnanecku premiu, ktoru sme zamestnancovi vratili a potom sme cez rocne hlasenie, ziadali o vyplatenie. kedze sme mali iba jedneho zamestnanca a ten mal len min. mzdu. Zahrnuli sme ju do mzdy a vyplatili ako mzdu.
Takze teraz to zauctujem do mzdy, ale preco to davam ako VOZD, ked mi to DU pripisal na ucet? Mam to dat ako minusom?
veronikasad
27.03.11,12:34
Ano, preplatok sme zamestnancovi vratili, vlastne jednalo sa len o tu zamestnanecku premiu, ktoru sme zamestnancovi vratili a potom sme cez rocne hlasenie, ziadali o vyplatenie. kedze sme mali iba jedneho zamestnanca a ten mal len min. mzdu. Zahrnuli sme ju do mzdy a vyplatili ako mzdu.
Takze teraz to zauctujem do mzdy, ale preco to davam ako VOZD, ked mi to DU pripisal na ucet? Mam to dat ako minusom?
výdavok s mínusovým znamienkom - ak ti to účtovný SW dovolí.
Ociviste
27.03.11,12:44
Ano dovoli, dakujem za odpoved.
Ociviste
28.03.11,19:08
dobry vecer, este otazka ku hlaseniu.
Na prvu stranu ak sa jedna o SZCO, tak vyplna kolonku Fyzicka osoba? Lebo mne program nahodil udaje do kolonky pravnicke osoby a zadal aj pravnu formu 101. To mam asi zle nadstavene v inicialoch firmy.
Dakujem za odpoved