mimusilinka
23.03.11,01:53
Dobry vecer,

sledujem tuto stranku uz velmi dlho a vzdy mi poskytla odpovede na moje otazky. No teraz sa mi naskytla ina situacia od inych, ktore su dost podobne, ale v niecom predsa rozdielne.A uz som z toho dost pomylena a neviem ako to mam zauctovat, kedze som sa pred tym s takym niecim nikdy nestretla. Doteraz som len pokracovala v uctovnictve. A toto mala spravit jedna byvala uctovnicka no nejako sa tak nestalo, tak s tym poverili mna a ostalo to teda tym padom na mna. Ona tam uz ponahadzovala nieco, ale to len FA a pod.Snad to nevadi. Nerada by som to vsetko od znova nahadzovala :(

Tymto by som vas velmi pekne chcela poprosit o pomoc.Potrebujem poradit s nasledovnym:

Kupila sa spolocnost 7.1.2011, od jednej spolocnosti ktora zriaduje a nasledne predava spolocnosti. Tato spolocnost bola pred tym zapisana v OR dna 9.7.2010. Na firmu sa pred kupou nikdy nic nerobilo.
7.1.2011 sa kupila, bola im za to v hotovosti vyplatena penazna suma. Spolocnost s.r.o. sa previedla na druheho konatela a znova bola zapisana do OR zo zmenou konatela dna 14.1.2011.Spolocnost od ktorej sme ju zakupili nam odovzdali: prevod obchodneho podielu,ine... a taktiez aj pokladnicnu knihu kde bolo 9.7.2010 vklad ZI 5000eur, stav k 31.12.2010 - 5000eur, a stav k 7.1.2011 - 5000eur.
Prosim vas o pomoc ako toto zauctovat a vytvorit tym padom zaciatovny stav v uctovnictve ( OMEGA ). Prosim vas o presnu postupnost uctovania, lebo som uz z toho trosku mimo, ako som si citala aj ine prispevky a kazdy tam poradil rozdielne moznosti.
Neviem co sa tam ma vsetko zahrnut, okrem ZI a nakladov spojenych s kupov spolocnosti + notar. Naklady su vo vyske cca 1795eur.

Velmi pekne vopred dakujem za odpovede a pomoc. Tesim sa.
Prajem krasny vecer a pekny start do noveho dna.

S pozdravom Mima.