5sashy
23.03.11,07:35
Dobry den,
chcela by som sa spytat ake povinnosti mi vyplyvaju zo zakona pri podavani tychto dvoch tlaciv. Som studentkou denneho studia - teda poistenec statu. Od augusta 2010 som vsak zacala pracovat ako SZČO samozrejme popri studiu a pracovala som az do konca roka. Moj prijem so szčo bol okolo cca 1000 €. Zaciatkom roka som vsak brigadovala od januara az do maja kde moj prijem spolu bol tiez cca 1000 €. Potom som v lete brigadovala v inej firme a aby som nemala doma malo tych tlaciv tak som brigadovala aj mesiac november december zase v inej firme.
Hlavnym problemom je ze by som si chcela uplatnit dan, ktora mi bola strhnuta v lete z brigady a neviem ci mam vyplnat tlacivo B, kde priznam prijmy so szčo, ktore nepresiahli sumu 2012,85 € alebo staci, ak vyplnim tlacivo A, dodam k nemu vsetky 3 zuctovania z brigad a narokujem si zrazenu dan.

Zaroven ma trapi este jedna vec, ci ako student-poistenec statu a zaroven szčo podla vysky mojho prijmu, ktora za rok bola vyssia ako 2500 € som povinna podavat RZZP.

Vopred dakujem za kazdu jednu odpoved
5sashy
23.03.11,06:44
Ospravedlnujem sa pri zaciarkavani temy som slapla vedla :-o
DanielaSL
23.03.11,06:51
Dobry den,
chcela by som sa spytat ake povinnosti mi vyplyvaju zo zakona pri podavani tychto dvoch tlaciv. Som studentkou denneho studia - teda poistenec statu. Od augusta 2010 som vsak zacala pracovat ako SZČO samozrejme popri studiu a pracovala som az do konca roka. Moj prijem so szčo bol okolo cca 1000 €. Zaciatkom roka som vsak brigadovala od januara az do maja kde moj prijem spolu bol tiez cca 1000 €. Potom som v lete brigadovala v inej firme a aby som nemala doma malo tych tlaciv tak som brigadovala aj mesiac november december zase v inej firme.
Hlavnym problemom je ze by som si chcela uplatnit dan, ktora mi bola strhnuta v lete z brigady a neviem ci mam vyplnat tlacivo B, kde priznam prijmy so szčo, ktore nepresiahli sumu 2012,85 € alebo staci, ak vyplnim tlacivo A, dodam k nemu vsetky 3 zuctovania z brigad a narokujem si zrazenu dan.

Zaroven ma trapi este jedna vec, ci ako student-poistenec statu a zaroven szčo podla vysky mojho prijmu, ktora za rok bola vyssia ako 2500 € som povinna podavat RZZP.

Vopred dakujem za kazdu jednu odpoved


Vyplníš tlačivo B, kde uvedieš do oddielu VI. príjem a výdavky z podnikania a do oddielu V. aj príjem z brigád. Si povinná podať aj RZZP, pokiaľ si bola čo len jeden deň SZČO.
Jana Motyčková
23.03.11,06:51
DP musíš podať na B. Tá hranica 2012,85 platí pre povinnosť podať DP a posudzuje sa uhrn všetkých príjmov.
RZZP - tie brigády boli na akú formu zmluvy - dohoda o brigádnickej práci študentov alebo niečo iné? Rzzp podať musíš, ale od typu zmluvy na ktoré si robila závisí, či ten príjem sa zahrnie do rzzp.
5sashy
23.03.11,06:58
Kedze som si nerobila uctovnictvo tak nemam tusenia aka je vyska mojich vydavkov, takze ak spravne chapem v DP zaciarknem "Pri prijmoch podľa bla bla zakona uplatnujem vydavky percentom z prijmov" tak? A kedze celkovo moj prijem nebol vacsi ako 4025,7 za cely rok zo vsetkych prijmov, tak dobre predpokladam ak predpokladam, ze ziadne dane platit nebudem

Brigady boli formou dohody o brigadnickej praci, asi z toho celeho vyplyva ze najprv mi treba spravit rocne zuctovanie a az potom danove ci?
veronikasad
23.03.11,07:14
Kedze som si nerobila uctovnictvo tak nemam tusenia aka je vyska mojich vydavkov, takze ak spravne chapem v DP zaciarknem "Pri prijmoch podľa bla bla zakona uplatnujem vydavky percentom z prijmov" tak? A kedze celkovo moj prijem nebol vacsi ako 4025,7 za cely rok zo vsetkych prijmov, tak dobre predpokladam ak predpokladam, ze ziadne dane platit nebudem

Brigady boli formou dohody o brigadnickej praci, asi z toho celeho vyplyva ze najprv mi treba spravit rocne zuctovanie a az potom danove ci?
podpisovala si u zamestnávaelov vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ? Máš na potvrdení uvedenú zrazenú daň. Ak ano - zrážkovú (v dolnej časti potvrdenia), alebo preddavkovú (v hornej časti).
5sashy
23.03.11,07:19
podpisovala si u zamestnávaelov vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ? Máš na potvrdení uvedenú zrazenú daň. Ak ano - zrážkovú (v dolnej časti potvrdenia), alebo preddavkovú (v hornej časti).

podpisovala som u vsetkych vyhlasenie, okrem jednej a to tej v lete, pricom mi zrazili konkretne preddavkovu dan, nejakych 40 €, ktore by som si zaroven chcela uplatnit ako preddavok
veronikasad
23.03.11,07:22
podpisovala som u vsetkych vyhlasenie, okrem jednej a to tej v lete, pricom mi zrazili konkretne preddavkovu dan, nejakych 40 €, ktore by som si zaroven chcela uplatnit ako preddavok
Uveď všetky príjmy z dohody do príjmu podľa § 5.
Ak celkový základ dane (z dohôd aj podnikania) nepresiahne 4025,70, DU ti zrazenú daň vráti.

Ako pomôcku nájdeš vyplnené DP typu B v prílohe prvého príspevku

http://www.porada.sk/t127550-danove-priznanie-fo-vyplnene.html?highlight=da%F2ov%E9+priznanie+typu+ vyplnen%E9
Jana Motyčková
23.03.11,07:24
Najskôr DP. V DP dáš, že uplatňuješ výdavky percentom - to percento si ale vypočítaš (40% z príjmu) a sumu uvedieš do nákladov.
Rzzp urobiš na tlačive B. Tam potom vyplň IV.oddiel za obdobie, kedy si súčasne študent a szčo. Dohody o brigádnickej práci do rzzp nejdú a výsledné poistné by malo byt 0.
5sashy
23.03.11,07:36
Dakujem velmi pekne za kazdu jednu pomoc, vdaka Vam mi postupne v DP pribudaju vyplnene riadky. Uz len dufat, ze na nieco nezabudnem.

A este taka malinka vec, ako potvrdenie o prijme zo szčo neprikladam ziadnu prilohu, to si danovy skontroluje podla cisla uctu, ktore napisem do tlaciva, ze? Lebo kvazi jeden zamestnavatel mi radil aby som prilozila ako prilohu vypisy z uctu, kde vidiet prijate platby alebo mal pravdu?
Jana Motyčková
23.03.11,07:49
Netreba nič prikladať.
Krakonoš
23.03.11,08:24
Výpisy z účtu sa neprikladajú. Ked sa uplatňujú výdavky percentom, tak ako SZČO neprikladáš žiadne prílohy.