marlo
23.03.11,08:18
Mam ponuku od jednej firmy na skladovanie mojho tovaru pre eshop s tym ze ako sluzba navyse bude ze v pripade objednavok tovr zabalia a poslu /posta alebo kurier/ podla toho ako si vyberie zakaznik.

Na poste posielaju ako hromadny podaj ...

V zmluve s firmou je uvedene ze konecna cena za tovar /tovar+postovne abalne/ bude pripisana na ucet firme ktora by pre mna robila taketo sluzby a do 3dni mi suma bude pripisana na ucet /podnikatelsky/

Na konci mesiaca firma vystavy 1 fakturu kde vyuctuje svoje sluzby a ja nasledne zaplatim.

Otazky.

1.> je to uctovne v poriadku ked zakaznik nebude platit na moj ucet ? /toto sa tyka v pripade dobierky/ /pri platbe vopred peniaze idu priamo na moj ucet/
2.> ako odosielatel nebudem figurovat ja ale firma ktora mi tuto sluzbu poskytuje...je to OK ?
3.> ak predam tovar v hodnote napr: 100e 10x10 balikov na ucet firme pride 10x10e...firma nasledne na moj ucet posle 1x100e a na konci mesiaca vystavy fakturu s detailnym rozpisom prijatych/odoslanych platieb..bude to OK ?

vopred dakujem za nejake informacie
Dáša_
23.03.11,08:15
s dobierkami, úhradami na účet to podobne robi aj pošta - ale teda denne. Keď ti príde za deň 10 dobierok, tak tebe pripíšu na účet jednu sumu a pošlú ku tomu doklad - zoskenované lístky
kamowski
17.05.11,04:21
nevidím zmysel, prečo to takto kombinovať :-(
Logické by bolo,
- keby to zabalili, poslali v tvojom mene, s tvojou fa - vykonávajú pre teba službu
- peniaze by prišli na tvoj účet
- poslali by ti súhrnnú fa za mesiac za službu a ty by si im to zaplatil
Na tvoje otázky 1-3 neodpoviem presne lebo nie som účtovník ale myslím, že to nebude kóšer min v bode 2. Vyrábaš si (aj účtovníkovi/čke) zbytočné problémy.