maryt
23.03.11,08:26
Dobrý deň,
vie mi niekto prosím poradiť?? Ak vyšle spoločnosť zamestnanca na zahraničnú služobnú cestu a tento si tam prenajme osobné vozidlo, musí tento zamestnanec pri vyúčtovaní náhrad za SC predložiť aj evidenciu km?
On doloží doklad o prenájme vozidla a nákup PHM. Ďakujem:-))
maryt
28.03.11,10:27
nikto mi nevie poradiť??????
alicacka
28.03.11,10:37
Podľa môjho názoru, keďže ide o náhradu za phm, ktoré pôjdu do výdavkov, mal by urobiť aj evidenciu jázd. Ja by som to požadovala, inak by som ako vedela dokázať, že auto potreboval na služobné účely, že jazdil v prospech firmy ? Možno niekto má iný názor.
maryt
28.03.11,10:43
Ďakujem pekne za odpoveď, on vlastne nedostáva náhradu za km, ale iba požičovné za auto / má doklad z RP z požičovne/ a PHM / celá suma na základe dokladu o tankovaní/. Neviem, či je to takto správne. Uvítam ešte aj ďalšie názory.
Chobot
28.03.11,10:52
Ďakujem pekne za odpoveď, on vlastne nedostáva náhradu za km, ale iba požičovné za auto / má doklad z RP z požičovne/ a PHM / celá suma na základe dokladu o tankovaní/. Neviem, či je to takto správne. Uvítam ešte aj ďalšie názory.

Neviem, čo obsahuje ten doklad z požičovne, ale predpokladám, že pri požičaní auta sa platí okrem denného paušálu aj počet prejdených km. Takže počet km by mal byť aj na doklade z požičovne, preto si myslím, že nie je potreba ešte osobitne viesť evidenciu jázd pre zúčtovanie CN. Ale kvôli internej kontrole (aby si nejazdil v zahraničí kade - tade súkromne) by som ja ako nadriadený chcel, aby mi preukázal, kde všade jazdil (napr. prílet Mníchov, jazda Mníchov - Regensburg, Regensburg - Mníchov, odlet Mníchov; potom viem, že ak platil v požičovni 400 km, tak niečo nie je v poriadku...:rolleyes:)
maryt
28.03.11,11:19
Auto sa požičiava väščinou v Anglicku a na doklade je iba sadzba za 1 deň / v tom je pravdepodobne aj amortizácia, bez ohľadu na počet km/, dostaneš ho s plnou nádržou a odovzdáš taktiež s plnou. To znamená, že v nákladoch máme celé požičovné za auto a celú sumu za PHM. Nerátame ani nadspotrebu /kedže nemáme TP/. A ešte na fa z požičovne je celkový počet prejazdených km. Je to správne?? Ďakujem:-))
alicacka
29.03.11,08:13
Aj keď nepočítate spotrebu, aj tak by som požadovala evidenciu jázd. Veď nadriadený by určite chcel vedieť, kde jeho zamestnanec toľko prejazdil.:D
Chobot
29.03.11,08:17
Auto sa požičiava väščinou v Anglicku a na doklade je iba sadzba za 1 deň / v tom je pravdepodobne aj amortizácia, bez ohľadu na počet km/, dostaneš ho s plnou nádržou a odovzdáš taktiež s plnou. To znamená, že v nákladoch máme celé požičovné za auto a celú sumu za PHM. Nerátame ani nadspotrebu /kedže nemáme TP/. A ešte na fa z požičovne je celkový počet prejazdených km. Je to správne?? Ďakujem:-))

Tak potom na doklade je údaj, koľko km prejazdil (požičovni je to asi potom jedno, koľko km sa najazdí; v našich končinách sa aj to zohľadňuje), tak nevidím dôvod, aby si viedol osobitne knihu jázd. Možno na vyúčtovaní cest. náhrad by mohol uviesť, odkiaľ a kam išiel autom, aby nadriadený mal kontrolu, či počet km zodpovedá jeho cestovnému plánu. Ale povinnosť to nie je.