smart66
23.03.11,08:33
Dobry den. Rano pocas velkej potreby som vyvinul tlak v bruchu a nasledne som pocitil bolest blizko praveho spanku. Trvala 5-10 sekund nepamatam si presne a nebolo az tak intenzivna, napr viac ma bolel uz zub. Potom som o hodinu pocitil opat na tom istom mieste bolest, uz trochu slabsiu tiez na asi taku dobu. A teraz pred niekolkymi minutami uz len slabu. Nemohlo tam vzniknut nejake krvacanie? Dakujem za odpoved.
bettylou
23.03.11,09:40
bolí to aj keď zakašleš?
Bionda
23.03.11,12:02
... ak by sa bolesti opakovali- je dobré navštíviť obvodného lekára, inak si myslím, že bolesť bola spôsobená len tým tlakom, ktorý si vyvinul - hold ale po internete :) a bez zipsu na bruchu a hlave ťažko zistiteľné... na toto ti nikto nedá fundovanú odpoveď.
P.S. :eek: ako si prišiel na to krvácanie? ... kvôli bolesti v hlave , netreba hneď myslieť na krvácanie... ale ako som spomenula- treba navštíviť obvodného lekára ak to neprejde a on ťa pošle na odborné vyšetrenie
smart66
23.03.11,12:28
dakujem .. len .. asi ste ma nepochopili .. bolest pri pravom spanku .. cize myslel som krvacanie do mozgu .. no nic .. bol som u neurologa .. lebo som tam kedysi chodieval .. a vysetril ma .. a dufajme .. nie je mi nic ..
Bionda
23.03.11,12:33
ak nemáte žiadne príznaky- neurologického charakteru - o krvácanie by určite nemalo ísť a ak chodíte k neurologovi - tak stále môže dať urobiť MRi mozgu alebo CT ...
pasuliatko
23.03.11,18:46
nemyslím si... ale navštív lekára a poraď sa s ním...
devinbez
24.03.11,18:03
určite Mudr a triptany to spravia
buchač
24.03.11,18:07
určite Mudr a triptany to spravia

...uhm ...ešte tak celú tému keby som si prečítal ...:confused:
devinbez
24.03.11,19:16
OK takto - určite mohla prasknúť aneuryzma, avšak schopnosť písať ukazuje že bolesť hlavy nema hlbsiu neurologicku podstatu, pokial dojde k recidive určite treba požiadať o lobotomiu a nasledne dlhodobo hospitalizovať....
buchač
24.03.11,19:23
OK takto - určite mohla prasknúť aneuryzma, avšak schopnosť písať ukazuje že bolesť hlavy nema hlbsiu neurologicku podstatu, pokial dojde k recidive určite treba požiadať o lobotomiu a nasledne dlhodobo hospitalizovať....

OK ...teda inak ...

Človek zatlačí do brucha, následne sa zvýši krvný tlak a v hlave sa ozve malé puk. Akoby tam niečo prasklo a nasleduje bolesť, akú človek ešte nikdy nezažil. Krvácanie do mozgu. Aspoň takto ho opisujú tí, čo mali šťastie a prežili. Odborník by ho presnejšie nazval krvácanie z aneuryzmy mozgovej tepny.

Približne 15 percent ľudí, ktorých postihne krvácanie do mozgu, zomrie ešte pred poskytnutím lekárskej pomoci. Ďalších 30 až 50 percent mu podľahne v priebehu týždňa. No ani tí, čo bezprostredne prežijú, nemajú zďaleka vyhrané. Len zhruba tretina z nich sa vráti do normálneho neurologickému stavu.

Prasknutá cieva totiž vždy znamená poškodenie mozgu - môžu sa narušiť motorické funkcie, reč, schopnosť poznávať či pamätať si. Rozsah škôd závisí od toho, kde aneuryzma - výduť na mozgovej cieve - praskne. Zhruba 40 percent aneuryziem je na prednej spojovacej tepne, kde hrozí relatívne menšie poškodenie mozgu. Ak sa navyše krv dostane len do subarachnoidálnych priestorov, teda medzi mozog a obaly, ktoré sú vo vnútri lebky, existuje celkom slušná šanca, že pacient prežije bez vážnejších následkov.

No ak sa krv dostane do mozgových komôr, riziko vážneho neurologického poškodenia výrazne vzrastie. Stúpa totiž aj riziko spazmov. Spazmus - kŕč tepny, je vlastne jej špecifickou obranou. Po prasknutí aneuryzmy sa krv dostane aj na vonkajšiu stranu tepny, tam ju dráždi a tepna sa, v snahe zabrániť ďalšiemu krvácaniu, stiahne. Tak v niektorých prípadoch dôjde k nedokrveniu určitej časti mozgu. Stavu, ktorý ľudovo označujeme ako mozgovú porážku.


devinbez
Junior Member

Členom od: 24-03-11
Príspevky: 23

stačí NET a máš to grátis

...svätá pravda .....len ho používať je aj potrebné ...:cool:
devinbez
24.03.11,19:32
"hail osvietený" - "desať sekund.... menej ako zub..." už si zažil bolesť, ktora ti pripomína kus tyče vrazenej do spankovej oblasti a popri tom neaka ta nausea???? nechci ma rozplakať
buchač
24.03.11,19:51
"hail osvietený" - "desať sekund.... menej ako zub..." už si zažil bolesť, ktora ti pripomína kus tyče vrazenej do spankovej oblasti a popri tom neaka ta nausea???? nechci ma rozplakať
...a vieš Ty čo ????...radšej neriešim už ...

Fakt ťa nechcem rozplakať ...mal by si možno aj traumu a zlé sny ...bolestné ...:D:---
buchač
25.03.11,11:45
"hail osvietený" - "desať sekund.... menej ako zub..." už si zažil bolesť, ktora ti pripomína kus tyče vrazenej do spankovej oblasti a popri tom neaka ta nausea???? nechci ma rozplakať

mimotemy

...k tomu osloveniu ...už len iné by tam mohlo byť ...dokonalosť sama ...no nie ja ...

Desať sekúnd ???
Hm ...a už si zažil jednu sekundu ???...keď cez Teba " prebehol " kúštičok kovu o priemere 9 mm ....????

Nie , nechcem Ťa rozplakať ...chráň Boh ...no ani Ty mňa neskúšaj ...o bolesti viem dostatok ...na knihu by bolo asi ...