abel
30.12.05,19:38
Po Novom roku mám kontrolu dane zo závislej činnosti - za zamestnancov. Ak má niekto skúsenosti, prosím poradiť, čo všetko treba ku kontrole predložiť.
Manual
30.12.05,18:44
Po Novom roku mám kontrolu dane zo závislej činnosti - za zamestnancov. Ak má niekto skúsenosti, prosím poradiť, čo všetko treba ku kontrole predložiť.
Nám kontrolovali v r.2002 a tam vtedy chceli len mesačný sumár dane zo záv. činnosti za všetkých pracovníkov /11-stich/, to mi vytlačil SW a potom doklad o úhrade tejto dane a to boli BV.
Do podrobna nešli, tz z čoho sa ten sumár skladal, tj prakticky či bola mzda správne vypočínaná.
Takýmto spôsobom nám prebehla aj kontrola zo SP na odvody.To je moja skúsenosť.
ondrejvla
30.12.05,18:48
Po Novom roku mám kontrolu dane zo závislej činnosti - za zamestnancov. Ak má niekto skúsenosti, prosím poradiť, čo všetko treba ku kontrole predložiť.

Prichystaj si Vyhlásenie k dani - podpísané od zamestnancov pre rok 2005, prípadne za skoršie obdobia, ročné zúčt.dane a žiadosti, zároveň priložené potvrdenia, ak bol zamestnanec v zdaň.období nie celý rok, teda potvrdenia za chýbajúce obdobie, mzdové listy, bank.výpisy o úhrade, sumarizácie a vytlačené zúčtovania miezd z účtovníctva s účtom 342/A, daň.bonusy. Zatiaľ ma toto napadlo. Držím palce, aby to dobre dopadlo.
abel
30.12.05,19:16
Ďakujem za podporu. V podstate ani nemám z kontroly veľké obavy, myslím že to mám v poriadku, ale napr. som nevedela, že chcú výpisy z účtu o úhrade. Kontrola je za roky 2003 a 2004 - to mám prefocovať 24 bankových výpisov?:mad: Sumarizáciu, zúčt. listiny, vyhlásenia, rodné listy k bonusu, pracovné zmluvy, to mám, mzdové listy asi budem musieť vytlačiť :( neviem či budú chcieť aj dochádzku). To mám pekný začiatok nového roka. A to nám ide štvrťročná DPH, štvrťročné prehľady, hlásenia o SBL, všelijaké potvrdenia zamestnancom, semináre a školenia. A to nehovorím o tiežpodnikateľoch, ktorí začnú chodiť s krabicami od banánov, aby ste im urobili účto za celý rok, ale pokiaľ možno, nejako lacno, lebo oni si viac ako 1000.- Sk za celý rok nemôžu dovoliť.:( Jediné čo ma drží nad vodou je, že všetci účtovníci musia ísť do neba a že sa tam stretnem s poraďákmi.:D :D :D
abel
03.01.06,16:27
Pri konzultáciách s niekoľkými mzdárkami sme sa niekedy nezhodli na tom, ako má vyzerať Vyhlásenie na zdanenie príjmov. Za rok 2003 bolo podľa zákona 366/99 Zb., za rok 2004 podľa 595/2003 Zb. Musel zamestnanec v roku 2004 podpísať nové vyhlásenie, alebo podpisoval ďalej 366/1999? Ak som mu robila ja ročné zúčtovanie dane, musím mať podpísané na strane 4 - Údaje o vydaní potvrdení aj prevzatie potvrdenia o zdaniteľnej mzde? A neviete náhodou o nejakom príkladne vypísanom VYHLÁSENÍ? Lebo koľko hláv, toľko názorov. Vďaka.
belanicka
03.01.06,16:56
a u mna chceli najviac este aj mzdove listy pracovnikov
JarkaL
03.01.06,17:00
Mne pri kontrole zo záv. činnosti skontrolovali aj bonzácku povinnosť (platby fyzickým osobám v hotovosti za služby) a skontrolovali aj, či mám písomne prevzaté Potvrdenia o zdaniteľnej mzde, ak si niekto sám podával DP.
Tweety
03.01.06,17:04
Pri konzultáciách s niekoľkými mzdárkami sme sa niekedy nezhodli na tom, ako má vyzerať Vyhlásenie na zdanenie príjmov. Za rok 2003 bolo podľa zákona 366/99 Zb., za rok 2004 podľa 595/2003 Zb. Musel zamestnanec v roku 2004 podpísať nové vyhlásenie, alebo podpisoval ďalej 366/1999? Ak som mu robila ja ročné zúčtovanie dane, musím mať podpísané na strane 4 - Údaje o vydaní potvrdení aj prevzatie potvrdenia o zdaniteľnej mzde? A neviete náhodou o nejakom príkladne vypísanom VYHLÁSENÍ? Lebo koľko hláv, toľko názorov. Vďaka.
1.Musel mať podpísané nové.
2.Je povinnosťou odovzdať zamestnancov potvrdenie, teda musí byť podpis.
Ja mám podpis na kÓpii potvrdenie, tak som nedávala na vyhlásenie, bola by to duplicita.;)