martinka_@zoznam.sk
23.03.11,11:36
Dobry den,

Prvykrat mi bude podavat DP zamestnavatel, ktoreho som poziadala o vykonanie rocneho zuctovania dane. DP mi urobi zamestnavatel, budem ho musiet podpisat? poda ho zamestnavatel alebo ja? podava sa v mieste mojho bydliska alebo na danovy urad pod ktory patri zamestnavatel? Vdaka
Tamila
23.03.11,10:37
Podpíšeš iba žiadosť, RZD nepodpisuje zamestnanec, nepodáva sa na DÚ, zostáva u zamestnávateľa.
martinka_@zoznam.sk
23.03.11,10:39
cize ked som zamestnavatelovi odovzdala ziadost o vykonanie RZD tymto som si celu svoju povinnost splnila.
Tamila
23.03.11,10:43
Áno, ak si odovzdala aj všetky podklady k vykonaniu RZD - napr. potvrdenie i o príjme od iných zamestnávateľov, podklady na doplatok daňového bonusu na deti, podklady na zníženie základu dane a pod.
martinka_@zoznam.sk
23.03.11,11:27
ano vsetky doklady boli odvzdane, mam este jednu otazku dostanem aj nejake potvrdenie od zamestnavatela ci mi vysiel nedoplatok alebo preplatok? Ak ano kedy mi ho ma zamestnavatel vydat? Alebo sa tento udaj dozviem len z vyplatnej pasky?
Tamila
23.03.11,12:19
ano vsetky doklady boli odvzdane, mam este jednu otazku dostanem aj nejake potvrdenie od zamestnavatela ci mi vysiel nedoplatok alebo preplatok? Ak ano kedy mi ho ma zamestnavatel vydat? Alebo sa tento udaj dozviem len z vyplatnej pasky?
Potvrdenie sa vydáva iba v prípade, že si podáš z nejakého dôvodu daňové priznanie za to isté obdobie. V mzde sa objaví RZD najneskôr za mesiac marec.