MAMKA SLAVKA
23.03.11,10:59
Zdravim.
Chcela by som sa spytat, ci nemate skusenost.
Mladsi syn bude mat 3 roky v juni. Do skolky by mal nastupit v septembri, je zdravy. Chcem s nim zostat doma. Pred materskou som bola zamestnana. Da sa to? Viem, zeby som musela dat vypoved. Mozem poziadat o predlzenie rodicovskej dovolenky a stat by za mna platil odvody? Co potom, ked nastupi do skolky. Kde sa to vsetko vybavuje?
Dakujem pekne za pomoc.
Sisa
veronikasad
23.03.11,10:02
Zdravim.
Chcela by som sa spytat, ci nemate skusenost.
Mladsi syn bude mat 3 roky v juni. Do skolky by mal nastupit v septembri, je zdravy. Chcem s nim zostat doma. Pred materskou som bola zamestnana. Da sa to? Viem, zeby som musela dat vypoved. Mozem poziadat o predlzenie rodicovskej dovolenky a stat by za mna platil odvody? Co potom, ked nastupi do skolky. Kde sa to vsetko vybavuje?
Dakujem pekne za pomoc.
Sisa
Rodičovská dovolenka po dovršení 3 rokov veku zdravého dieťaťa je v podstate u zamestnávatela žiadosť o neplatené volno, s ktorým nemusí súhlasiť.

Pokial ukončíš pracovný pomer, štát je platitelom poistného na zdravotné aj dôchodkové poistenie.
MAMKA SLAVKA
23.03.11,10:07
Takze ak je dieta zdrave, neda sa poziadat o predlzenie rodicovskej dovolenky, predpokladam, ze zamestnavatel mi to volno neda, takze dam vypoved, musim sa hlasit na urade prace, aby mi stat platil odvody? Ak sa hlasit nebudem, tieto odvody si budem platit sama... kolko to je cca mesacne?
Dakujem pekne.
Sisa
vieramat
03.04.11,17:01
ak das vypoved, tak sa nemusis hlasit ako nezamestnana, lebo budes prihlasena ako na rodicovskej dovolenke, co sa vylucuje s nezamestnanostou. a na RD ti odvody zaplati socialna poistovna, ty uz neplatis nic.