Maja76
23.03.11,11:18
Dobrý deň. Prosila by som poradiť, čo všetko je potrebné pri vybavovaní živnosti a či je pravda, že ak si po troch mesiacoch poberania podpory v nezamestnanosti vytvorím živnosť, či dostanem podporu od štátu na rozvoj ponikania a v akej výške ? V najbližšej dobre asi prídem o zamestnanie a chystám sa založiť si malú účtovnícku firmu, pre malých podnikateľov, ale neviem, či na to stačí len vybavenie živnosti. Ďakujem.
lambo22
23.03.11,14:03
musis byt vedena na UP min 3 mesiace.Potom mozes poziadat o dotaciu (jej vyska sa lisi tusim podla krajov) Potom ta z UP zavolaju na skolenie ktore musis absolvovat,po absolvovani a schaleni komisie ci je tvoje podnikanie rentabilne dostanes dotaciu.
Ale moze to trvat od 3 mesiacov a viac,dokonca su pripady ked ludia cakaju aj rok,ale zasa poznam aj ludi ktory to vybavili cca za mesiac (samozrejme po 3 mesacnej dobe na UP) zalezi ako casto su skolenia a kolko ludi sa na nich moze zucastnit
jankagall
24.03.11,16:15
je to pravda ja som na pol ceste, zakladam zivnosť v ziline TERAZ a budem mať dotáciu 2.500 € ,mam prave dokončený pod. zámer a o tyždeň idem na obhajobu..peniaze dostanem na účet za mesiac........musíš byť 3 mesiace evidovaná tak ako ja, poziadať o prípravu na podnikanie, napisať test, obhájiť pod. zámer pred komisou a prachy dostanes
Mam kamarátku co robí teraz účtovníctvo ..chceš jej podnikatelský zámer? Napiš mi,poslem ti.
mizu24
25.03.11,12:16
A neviete náhodou, či dostane dotáciu aj ten nezamestnaný, ktorý ju už dostal pred 5 rokmi, ale v inom okrese?
126mimo
29.03.11,17:35
po piatich rokoch od založenia živnosti na ktorú si zobral dotáciu môžeš požiadať o ďalšiu...
mizu24
29.03.11,17:37
po piatich rokoch od založenia živnosti na ktorú si zobral dotáciu môžeš požiadať o ďalšiu...

Ďakujem!!!
seda
27.07.11,10:32
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, SZČO s prerušenou živnosťou, je vedená na UP, dávajú takýmto SZČO podporu na podnikanie? Či je potrebné danú SZČO zrušiť a znova vytvoriť, v prípade, že by chcel požiadať o podporu na podnikanie? Ďakujem.