bruneta
23.03.11,11:35
Dobrý deň,
potrebujem poradiť. Od 1.4.2011 budeme platcami DPH a náš zahraničný partner z ČR (tiež platca DPH) nám vystaví faktúru. Ako by malo prebehnúť zdanenie? alebo kto má odviezť DPH? ten partner v ČR, alebo my na SR?? Môžme si DPH od zahraničného partnera vôbec uplatniť? S cezhraničnou DPH nemám skúsenosti a som z toho zúfalá :( tak Vás prosím o pomoc, ako to mám urobiť.
Ďakujem veľmi pekne :)
azla
23.03.11,10:41
Ak bude miesto dodania (tovaru, služby) v Česku, fa od českeho partnera bude s českou Dph. Odvádza on.

Ak bude miesto dodania (toaru, služby) na Slovensku, fa od českého partnera bude bez Dph a na Slovensku urobite samozdanenie a odpočet.

Všetko záleží od konkrétnych prípadov.
Budeš riešiť ked to bude aktuálne a konkrétnu vec.
babi2
23.03.11,10:45
Dobrý deň,
potrebujem poradiť. Od 1.4.2011 budeme platcami DPH a náš zahraničný partner z ČR (tiež platca DPH) nám vystaví faktúru. Ako by malo prebehnúť zdanenie? alebo kto má odviezť DPH? ten partner v ČR, alebo my na SR?? Môžme si DPH od zahraničného partnera vôbec uplatniť? S cezhraničnou DPH nemám skúsenosti a som z toho zúfalá :( tak Vás prosím o pomoc, ako to mám urobiť.
Ďakujem veľmi pekne :)
Faktúra z ČR by mala byť vystavená bez DPH, s tým že daňová povinnosť je prenesená na prijímateľa, predpokladám že už budete aj Vy platiteľmi, následne tú faktúru tu na SR samozdaníte, tzn, že DPH odvediete a aj si uplatníte odpočet /pri splnení zákonných podmienok/. Ak by bola faktúra z ČR vystavená s DPH, nie je možné si túto DPH odpočítať na SR.
Treba čítať, je tu toho na tému zahraničná faktúra popísané veľa;)
bruneta
23.03.11,10:48
Ide o to, že firma ktorá s nami spolupracuje sem vyšle človeka, ktorý tu bude dohliadať na to, aby výroba šla tak ako má a následne nám vystavý faktúru za "odborný dozor". Čiže faktúru vystaví česká firma, ale dodanie (v tomto prípade) služby bude na slovensku.
Podľa toho, čo ste napísali som to pochopila tak, že oni nám vystavia faktúru bez DPH a my ju na Slovensku samozdaníme, hej?
bruneta
23.03.11,10:50
Ďakujem veľmi pekne za pomoc ;)
bruneta
23.03.11,11:25
napadla ma ešte jedna vec. Na uvedenej faktúre musí byť dátum vystavenia až po tom, ako my budeme platcami DPH, ano?
Ďakujem za poslednú info :)
blondy
20.04.11,12:03
Prosím o radu. služba registrácia domény. Službu poskytla česká firma platca DPH v čr. Príjemca služby je slovenská firma platca DPH v sr.
Aké je miesto dodania tejto služby? čr alebo sr?
Ak SR(,môj názor) miesto kde má sídlo príjemca, ale mám FA s českou DPH, čo s tým? Urobiť samozdanenie, aj keď mám na fa vyčíslenú českú DPH, a požiadať o opravu fa, alebo nepožiadať o opravu ( ide o 3€ dph) a tú českú DPH zaúčtovať ako nedaňový náklad..
blondy
21.04.11,04:16
posúvam
KEJKA
21.04.11,04:20
Prosím o radu. služba registrácia domény. Službu poskytla česká firma platca DPH v čr. Príjemca služby je slovenská firma platca DPH v sr.
Aké je miesto dodania tejto služby? čr alebo sr?
Ak SR(,môj názor) miesto kde má sídlo príjemca, ale mám FA s českou DPH, čo s tým? Urobiť samozdanenie, aj keď mám na fa vyčíslenú českú DPH, a požiadať o opravu fa, alebo nepožiadať o opravu ( ide o 3€ dph) a tú českú DPH zaúčtovať ako nedaňový náklad..
faktúru reklamuj, nech ju opravia. Alebo DPH nezaplat.
Samozdanenie v SR je povinné.
aj náhradné riešenie 3€ nedaňový náklad môže byť - samozdanenie určite áno.
blondy
21.04.11,04:33
faktúru reklamuj, nech ju opravia. Alebo DPH nezaplat.
Samozdanenie v SR je povinné.
aj náhradné riešenie 3€ nedaňový náklad môže byť - samozdanenie určite áno.
ďakujem za reakciu, faktúra aj s DPH je už zaplatená, doklady mi klient doniesol len včera, skúsim mu odporučiť aby to reklamoval. :)