mimo211
23.03.11,11:37
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, tí, ktorí ste boli na excimer laserovej oparácii očí, po akej dlhej dobe ste videli úplne v pohode??
Ja som teraz 12 dní po operácii astigmatizmu, ževraj to bol zmiešaný astigmatizmus a s dosť vysokým cylindrom. Keď som čítal na internete tak väčšina ľudí píše, že už po týďni vidia celkom dobre. Ja teraz vidím na blízko celkom že dá sa, ale do diaľky mám neostré videnie, také s tienmi, no rozmazané a musím prežmurkať a prižmúriť oči aby som to mal ostré.
Vie mi niekto poradiť, či je to tak správne a je treba viac času na to stabilizovanie, na kontorlu pôjdem až v apríli a nie je to príjemné ani v škole, keby to tak malo ostať
arizona
23.03.11,10:43
wallie
23.03.11,14:26
to ide postupne, viem že ja som došla do práce a najprv som asi dva týždne nebola schopná nič prečítať na PC, tiež som len žmúrila všelijako alebo si zväčšovala text ako idiot :D potom sa to rozjasnilo a už bolo fajn, tak do mesiaca môže myslím tá stabilizácia trvať a ešte vždy to bude v norme :) ja som laserovku absolvovala už pred 9 rokmi, a odvtedy vidím stále rovnako ostro a výborne :) držím palce
ludmilla
25.03.11,11:54
... u mňa to trvalo až do 1 mesiaca
mimo211
29.03.11,20:08
vďaka wallie :)
tak mesiac ešte neprešiel, nejakých 18 dní, ale nevidím zmenu s tou dialkou. Keď mne sa nezdá to, že keď som čítal rôzne príspevky, tak sa spomína, že tam boli skôr problémy s videním na blízko a u mňa takto opačne.... už aby bolo všetko ok
lulu74
30.03.11,06:18
Mesiac určite počkaj až potom by som sa informovala u lekára..to už pôjdeš aj na kontrolu..ja som hlavne mala problém pozerať na akúkoľvek obrazovku.žiadna telka ani PC..to ma pálilo a slnečné okuliare som mala okrem spania prakticky stále...
mimo211
09.05.11,19:31
No tak už zasa prešiel nejaký čas, už je to niečo vyše 8 týždňov, už som bol aj na kontrole po mesiaci a stav je taký ako aj keď som písal úvodný príspevok. Doktorka povedala, že sa to dobre hojí, že je všetko v norme, v poriadku, že to mu treba nechať čas a úplne dobré videnie môže prijsť aj po pol roku. Ale je to hlúposť aby sa neudiala žiadna zmena k lepšiemu. Takýto stav mám už tak od 1,5 týždňa po operácii.
No a dnes som išiel svojej očnej vysúšať, čo mi nameria a povie a tak. No a je to tak, že mi na očiach ostali ešte nejaké cylindre, a podla nej sa to už neupraví samé a skúšala mi aj nejaké sklíčka a videl som o dosť čistejšie, takže už sa teším, že pravdepodobne budem musieť absolvovať operáciu znova na dokorigovanie a to sa mi vôbec nepáči.
A nepáči sa mi ani to, že mi povedali, že je to hojenie v poriadku a že sa to upraví, keď mi to merali rovnakými prístrojmi ako teraz očná... Za týždeň idem na ďalšiu kontrolu a som zvedavý, ako ma zas budú oblbovať.
wallie
18.05.11,08:14
to s tým pol rokom čo ti tvrdili je už ozaj že blbosť, čo máš teraz podľa nich nosiť pol roka okuliare? alebo chodiť pol roka s rozmazaným videním?
to je nezmysel, 8 týždňov je už dosť dlhá doba a mal by si mať videnie už ostré, ak nie je tak sa to zrejme celkom nepodarilo a máš nárok na dokorigovanie zraku zadarmo, otázne je či je vhodné robiť dokorigovanie v takom krátkom časovom odstupe, lebo ranka na oku sa môže hojiť ozaj dlhšie kým sa zahojí úplne, videnie by si už ale mal mať po 8 týždňoch rozhodne ostré
daskka
19.05.11,12:38
ahoj,

aj som bola 01/10 v excimer na laserovke, mne operovali aj cylindre aj astigmatizmus, cylindre som mala tiez vysoke, hlavne na pravom oku, a tiez mi zostal, ale iba 0,5 alebo teda taky minimálny, uz to presne neviem formulovat...
ta ocna v excimery mi povedala, ze je to na mne, ci sa s tym naucim zit, s tym polcylindrom, alebo mi to mozu opravit....bola som skepticka, ze zvyknut si nato....ale presli asi 4mesice po roku ( lebo az vtedy mozu opravovat) a fakt som si asi zvykla, alebo skor, nechce sa mi ist opat na zakrok, az tak mi to nevadi a stale si vravim, 20rokov som nosila okuliare a tento rok, co som po zakroku a okuliare nenosim je absolutne perfektny, stale si to chvalim, aj ked to neni uplne 100% :)
mimo211
29.05.11,21:22
takže už som bol na tej kontole po dvoch mesiacoch resp. 9 týždňoch a starý scenár, teraz som sa pri citani pismeniek ani nesnazil ich rozlustit, ked ho nevidim ostro tak ho nebudem lustit, a opat povedala ze oko sa mi dobre hoji, ze mam trenovat konvergenciu (moja ocna povedala, ze konvergencia s tym nic nema) a trenovat oci, zaostrovat do blizka, do dialky, doprava, dolava a tak... no a zase mi nic nenamerala, ze by nieco nebolo dobre spravene, potom povedala, ze teraz si este budem kvapkat tri mesiace, do dalsej kontroly a potom pol roka bez liecby a po roku od operacie, ked tam budem mat nejake dioptrie, tak ze nie je problem to dokorigovat. ale ako ich tam chce po roku namerat, ked teraz je vsetko ok (podla primarky, az na to ze ja nevidim ostro do dialky)... takze mam byt cely rok s takymto videnim a to este neviem ci by sa po roku za to zas neplatilo, lebo v zmluve je ze si mozem uplatnit narok na dolaserovanim do jedneho kalendarneho roka od datumu operacie. alebo si mozem ist dat predpisat okuliare, sice slabsie, ale stale okuliare...

@daskka aj ja som si teraz zvykol na to ako vidim momentalne, ale stale mi chyba ta ostrost, ked som nosil okuliare, sice som ich musel mat, ale s nimi som videl ostro a teraz musim vselijako zmurit
daskka
31.05.11,16:21
mimo, este vydrz.... daj tomu tych 6 mesiacov, nehovorim rok, to uz je vela....a potom sa im ozvi, ze si proste nespokojny, takto to nemalo byt...
ja som si tak zvykla, ze bezne to ani nezbadam, len ked som doma a mam kukat TV, to je uplne ine, az vtedy si uvedomujem, ze to neni 100%....co je skoda, urcite mi to je luto, ale hovorim, ten blazeny pocit bez okuliarov mi stoji zato :D