berry
23.03.11,14:03
Dobrý deň
Chcela by som sa spýtať, že kde sa môžem sťažovať na zdravotnú poisťovňu dôvera?
Ešte začiatkom januára nám prišla upomienka , že tam máme nedoplatok za október - november 2010. Tak som si to všetko prekontrolovala a zistila som , že táto upomienka je neoprávnená, lebo máme všetko poplatené. Tak som im tam volala a tam mi povedali, že im mám poslať návratku aj s fotokópiou bankového výpisu.
Asi po mesiaci (čo sa mi neozvali) som im len tak išla zavolať , že či je to už teda v poriadku a vyrovnané. A na moje prekvapenie mi povedali, že tam stále svieti nedoplatok. Ale že nie v októbri ani v novembri , ale v auguste.:confused: Tak som si to išla opäť skontrolovať a zistila som , že daný mesiac je tiež zaplatený , tak som im poslala všetky výkazy aj spoločne s bankovými výpismi za celý rok 2010 (so sprievodným listom - kde bolo napísane , že čakám na okamžitú odpoveď a prešetrenie danej veci)
Po mesiaci som sa vybrala osobne do zdravotnej poisťovne , aby som sa spýtala kde je problém keď mesiac čakám na okamžitú odpoveď . Tam mi milá slečna s úsmevom povedala, že si mám napísať sťažnosť. Keď som jej povedala , že už som jednu sťažnosť písala ,tak mi povedala, že si mám napísať ešte jednu :eek:.
Tak som išla do banky kde som si vypýtala potvrdenie na danú platbu a išla som ho zaniesť do Dôvery aj spoločne s listom , kde som ich tiež žiadala o okamžitú odpoveď a nápravu a vyjadrenie sa k tomu ,že mi ani na dva moje listy neodpovedali. Po dvoch týždňoch, teda dnes (čo sa mi opäť neozvali) som im tam volala a milá pani mi zas povedala že tam máme stále ten nedoplatok , že im to mám dať ešte raz písomne .
No je toto vôbec možné :confused:
Ice dive
23.03.11,13:19
Dobrý deň
Chcela by som sa spýtať, že kde sa môžem sťažovať na zdravotnú poisťovňu dôvera?
Ešte začiatkom januára nám prišla upomienka , že tam máme nedoplatok za október - november 2010. Tak som si to všetko prekontrolovala a zistila som , že táto upomienka je neoprávnená, lebo máme všetko poplatené. Tak som im tam volala a tam mi povedali, že im mám poslať návratku aj s fotokópiou bankového výpisu.
Asi po mesiaci (čo sa mi neozvali) som im len tak išla zavolať , že či je to už teda v poriadku a vyrovnané. A na moje prekvapenie mi povedali, že tam stále svieti nedoplatok. Ale že nie v októbri ani v novembri , ale v auguste.:confused: Tak som si to išla opäť skontrolovať a zistila som , že daný mesiac je tiež zaplatený , tak som im poslala všetky výkazy aj spoločne s bankovými výpismi za celý rok 2010 (so sprievodným listom - kde bolo napísane , že čakám na okamžitú odpoveď a prešetrenie danej veci)
Po mesiaci som sa vybrala osobne do zdravotnej poisťovne , aby som sa spýtala kde je problém keď mesiac čakám na okamžitú odpoveď . Tam mi milá slečna s úsmevom povedala, že si mám napísať sťažnosť. Keď som jej povedala , že už som jednu sťažnosť písala ,tak mi povedala, že si mám napísať ešte jednu :eek:.
Tak som išla do banky kde som si vypýtala potvrdenie na danú platbu a išla som ho zaniesť do Dôvery aj spoločne s listom , kde som ich tiež žiadala o okamžitú odpoveď a nápravu a vyjadrenie sa k tomu ,že mi ani na dva moje listy neodpovedali. Po dvoch týždňoch, teda dnes (čo sa mi opäť neozvali) som im tam volala a milá pani mi zas povedala že tam máme stále ten nedoplatok , že im to mám dať ešte raz písomne .
No je toto vôbec možné :confused:
Sťažnosť na zdravotnú poisťovňu je možné dať na úrad na dohľad nad zdravotnou starostlivosťou...

a ako sa hovorí na Slovenskú je možné všetko, sme krajinou neobmedzených možností:):):)
veronikasad
23.03.11,13:23
berry, posielala si platby na správny účet ? ZP Dôvera menila č. účtu, nejaký čas ešte platilo aj staré č.ú. (možno to nestihli ešte preúčtovať, ak si poslala na pôvodný účet). Nevrátili sa ti platby späť ?
berry
23.03.11,14:09
To že mám poplatené všetko som vedela hneď od začiatku keď nám prišla upomienka (som si hneď začiatkom januára kontrolovala účtovníctvo a ten nedoplatok by mi asi niekde visel, nie?) Takže ma hneď napadlo, že buď som to omylom poslala na zlý účet alebo som nehodila nesprávne variabilný symbol a oni si to tam nevedia vypárovať. Ale všetko ja mám v poriadku. Kontrolovala som to niekoľko krát. A to že menili číslo účtu viem. Aj som ich na to upozornila ,že je to poslané ešte na to staré číslo (sa to nejako v septembri menilo) Ale oni mi povedali, že ten účet bol aktívny až do konca roka 2010, takže tá platba im tam musela prísť.
Nie nevrátili sa mi tie peniaze späť.
berry
23.03.11,14:16
Mňa len prekvapuje to , že človek príde s výpisom z banky , kde je jasne napísane , že peniaze boli odídené z nášho účtu na ten ich účet so správnym variabilným (aj konštantným ) symbolom v správnej výške a správnom termíne a nemôžem sa dopátrať k niekomu v poisťovni, kto by sa na to pozrel a zistil , kde je teda chyba. už sa to vlečie skoro tri mesiace a z ich strany ani múúúúúúúúú. Jeden sa vyhovára na druhého. Najlepšie bolo keď som volala na vymáhanie pohľadávok. A tam mi povedali citujem:" že mám tým kravám v nitre povedať , že nech si v tom urobia konečne poriadok" - tak to už hovorí za všetko.
veronikasad
23.03.11,15:26
Tie výpisy z banky si ukazoval len na pobočke, alebo si kopie so sprievodným listom poslal do Nitry ?
berry
24.03.11,04:57
Dva krát som im to poslala do Nitry a jedno potvrdenie originál z banky (kde mi pracovníčka banky dala potvrdenie s pečiatkou na konkrétnu platbu) som nechala s listom na pobočke , kde mi povedali ,že ho aj tak oni musia poslať do Nitry , lebo ona tam s ním nič nenarobí .
A ešte doplním ,že som im to poslala doporučene do Nitry (v obidvoch prípadoch). Kópie podacích lístkov som nechala aj na pobočke poisťovne.
BXLmiami
24.03.11,05:47
Sťažuj sa na úrad pre dohľad,ale aj tak Ti to nepomôže.Som rada,že pomaly aj verejnosť prichádza na to,ako sa roky rokúce bavíme so zdravotnými poisťovňami.Je to ich bežný štýl práce aj ked sa jedná o komunikáciu s lekármi.Bordel,zákony neplatia,šikanovanie,nikto za nič nemôže....škoda reči.
berry
24.03.11,07:26
Ešte im počkám týždeň, ak nie tak to dám celé na úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
Tu ide aj o to , že naša firma fakt platí všetko na čas. Nikto nemôže povedať , že mu s niečím meškám. Aj keď finančne to nie vždy je ružové.
A poisťovňa to dá ešte na internet , kde poškodzuje aj imidž našej firmy , lebo sme tam vedený ako neplatiči :-(.
Veď človek berie aj to , že chyba sa mohla stať. Ale oni sa ani nesnažia to napraviť.
berry
05.04.11,06:55
Tak a dnes som im tam volala(dala som im až dva týždne na vyjadrenie a stále nič) . A bolo mi oznámene , že ten nedoplatok je iba 33 euro a za júl 2008 . No teda . To som netušila , že každý operátor a každý pracovník má úplne iné výkazy zo zostatkami. Lebo čo mi dala sumáre pracovníčka v žilinskej pobočke , tak všetky roky mám v poriadku až v roku 2010 mám "nedoplatok"
Neviete mi niekto poradiť , kde konkrétne (mailova adresa ,alebo tel. číslo ) sa môžem sťažovať na tom úrade nad dohľad nad zdravotnou starostlivosťou? Nikde som to na internete nenašla. a v Žiline asi pobočku nemajú , že?
dekoreda
10.01.13,04:59
Nedá mi to a napíšem aj ja skúsenosť môjho syna:
Môj syn mal nedoplatky, uhradil ich... napriek tomu VšZP podala žiadosť na exekučný úrad, aby mu boli strhané zrážky zo mzdy na základe nedoplatku. Má zmrazený účet... citujem z mailu:

Obe platby, ktoré povinný uhradil dňa ........ poštovými poukážkami, boli VAKUP-om nesprávne zoskenované variabilné symboly, a z uvedeného dôvodu boli platby priradené u iného platiteľa.
...
O podanom Návrhu na zastavenie exekúcie bude rozhodovať Okresný súd, ktorý vydá uznesenie a doručí ho všetkým zúčastneným stranám: povinnému, oprávnenému a súdnemu exekútorovi.

Vraj to môže trvať aj tri mesiace.

TERAZ SA PÝTAM:
Ako je toto možné? Z čoho má teraz žiť? Má právo na nejaké odškodné? Ako je možné že súd má rozhodovať o zastavení exekúcie ak bola nariadená neprávom a to všetko zavinili pracovníci VšZP?
veronikasad
12.12.15,16:36
Bol VS čitatelný a správny ?
kopretinka
12.12.15,21:25
otázka z 10.01.13
veronikasad
13.12.15,07:30
Prečo sa mi teda zobrazila na hlavnej stránke medzi aktuálnymi témami ?
Žabinka
13.12.15,08:23
lebo niekto na to reagoval, a potom to zmazal..;)
Chobot
13.12.15,11:01
Nie preto. Preto, lebo nový užívateľ pridal na koniec otázku, ktorú som presunul do samostatnej témy. Ale táto téma už zostala v zozname aktuálnych.