kaplanka
31.12.05,08:38
Som na materskej od 1.12.2004. Čo s daňovým priznaním za rok 2005? Mám si ho podať, alebo ho môžem pridať k manželovmu? Alebo sa nepodáva vôbec? PORAĎTE!
Pepa
31.12.05,08:39
Teraz som si všimla, že si otvorila ďaľšiu tému. Sú tak "príbuzné", že si to mohla riešiť všetko v jednom:cool:
Ak si bola na MD a zrejme nemala príjmy zo závislej činnosti nepodávaš nič.
Tvoje "prípadné" DP nemá s DP manžela absolútne nič spoločné. Každý si ho podáva za seba. Pre "úplnú odpoveď" je potrebné "vedieť" či si mala nejaké príjmy a v akej výške ..........
kaplanka
01.01.06,07:20
Ďakujem za radu. Aspoň nemusím nikde behať a vybavovať.
STRELEC
01.01.06,07:38
Teraz som si všimla, že si otvorila ďaľšiu tému. Sú tak "príbuzné", že si to mohla riešiť všetko v jednom:cool:
Ak si bola na MD a zrejme nemala príjmy zo závislej činnosti nepodávaš nič.
Tvoje "prípadné" DP nemá s DP manžela absolútne nič spoločné. Každý si ho podáva za seba. Pre "úplnú odpoveď" je potrebné "vedieť" či si mala nejaké príjmy a v akej výške .............. a hlavne, či nie si živnostníčka? Možno si živnostníčka a plátkyňa DPH a s manželom napr. v združení FO? Z Tvojej otázky to nebolo zrejmé.
Podal by som nulové priznanie, hoci povedzme si mohla mať príjmy na základe napr. príkaznej zmluvy, veď možno manželovi pomáhaš v jeho živnosti?