akire123
23.03.11,15:37
Mám prenajaté priestory -prevádzka masážne služby viete mi poradiť či potrebujem vybaviť požiarnikov a požiarnu knihu alebo pre koho to je nutné???Zamestnancov nemám .
arizona
23.03.11,15:18
muri
18.04.11,10:34
Co musis mat v prevadzke stanovuje zakon 314/2001 o OPP § 4a5. v zneni neskorsich predpisov a vyhl. 121/2002 v zneni neskorsich predpisov. niektore veci Ti ma dat vlastnik objektu a niektore si musis vypracovat a viest sam (poziarnu knihu, skolenie...). Ak Ti mozem odporucit, najdi si najakeho technika PO a BOZP a nech Ti vypracuje dokumentaciu OPP a BOZP. Budes chraneni v pripade kontroly a aj keby sa nieco stalo (uraz, poziar..). Mnohi to podcenuju, hlavne ked maju male prevadzky a ked sa stane nehoda, je zle.
majus1
19.04.11,16:42
Co musis mat v prevadzke stanovuje zakon 314/2001 o OPP § 4a5. v zneni neskorsich predpisov a vyhl. 121/2002 v zneni neskorsich predpisov. niektore veci Ti ma dat vlastnik objektu a niektore si musis vypracovat a viest sam (poziarnu knihu, skolenie...). Ak Ti mozem odporucit, najdi si najakeho technika PO a BOZP a nech Ti vypracuje dokumentaciu OPP a BOZP. Budes chraneni v pripade kontroly a aj keby sa nieco stalo (uraz, poziar..). Mnohi to podcenuju, hlavne ked maju male prevadzky a ked sa stane nehoda, je zle.
súhlasím ale najskôr si ešte raz prečítaj nájomnú zmluvu, ak tam nemáš výslovne napísané, že PO (požiarnu ochranu) si zabezpečí nájomca na svoje náklady, tak PO zabezpečuje vlastník nehnuteľnosti. V prípade že to tam máš, tak sa obráť na technika PO a BOZP. Pokiaľ pracuješ sama a si SZČO tak stačí ak sa obrátiš na technika PO.