santosa
23.03.11,15:58
Prosím Vás o radu. Riaditeľkou som sa stala v šk. r. 2002/2003. Ukončila som funkčné vzdelávanie v septembri v r. 2005. Čiže platí mi 7 rokov podľa nového zákona.
Riaditeľkou MŠ budem ešte 2 školské roky - 2011/2012 a 2012/2013.
1.otázka:
Musím si už tento rok 2011 robiť inovačné funkčné vzdelávanie
(prišla mi už teraz pozvánka ), alebo stačí mi až na budúci rok 2012 alebo v roku 2013?
2. otázka:
Alebo už nemusím? Nakoľko dodávam, že po týchto posledných 2 rokov, keď mi končí druhé funkčné obdobie - už za riaditeľku nechcem kandidovať. Ďakujem!!!
Sabadka
24.03.11,17:23
Prosím Vás o radu. Riaditeľkou som sa stala v šk. r. 2002/2003. Ukončila som funkčné vzdelávanie v septembri v r. 2005. Čiže platí mi 7 rokov podľa nového zákona.
Riaditeľkou MŠ budem ešte 2 školské roky - 2011/2012 a 2012/2013.
1.otázka:
Musím si už tento rok 2011 robiť inovačné funkčné vzdelávanie
(prišla mi už teraz pozvánka ), alebo stačí mi až na budúci rok 2012 alebo v roku 2013?
2. otázka:
Alebo už nemusím? Nakoľko dodávam, že po týchto posledných 2 rokov, keď mi končí druhé funkčné obdobie - už za riaditeľku nechcem kandidovať. Ďakujem!!!

1. Nie nemusíte, stačí vám aj na budúci rok.

2. Musíte, pretože funkčné obdobie Vám skončí v roku 2013 a platnosť funkčného vzdelávania vám končí v 2012. Ak si ho nespravíte zriaďovateľ Vás môže odvolať za neplnenie podmienok.
xixix
24.03.11,19:18
Zákon č. 317/2009 o pedagogických zamestnancoch v §34 ods 3. hovorí : "...funkčné vzdelávanie platí najdlhšie sedem rokov od jeho ukončenia. Jeho platnosť sa predlžuje po každom absolvovaní funkčného inovačného vzdelávania, ktoré bude ukončené pred uplynutím doby platnosti funkčného vzdelávania..." - to znamená, že pozvánka na inovačné funkčné vzdelávanie korešponduje s uvedeným ods.3 §34.
K bodu č.2. - zamestnávateľ /zriaďovateľ/ môže - ale nemusí prepustiť vedúceho zamestnanca pre neplnenie tejto podmienky. Všetko je to aj v komentovanej podobe jednotlivých § uvedené v Praktickej príručke učiteľa, ktorú dostali učitelia z ministersta školstva/bielo.zelená príručka- je to odborný výklad a komentár zák. č, 317/2009
santosa
24.03.11,20:19
Sabadka a xixix ďakujem za odpoveď. Nič iné mi nezostáva, potvrdili ste mi , čoho som sa obávala! Na staré kolená musím ísť do toho :o.
aicha15
20.04.11,15:29
1. Nie nemusíte, stačí vám aj na budúci rok.

2. Musíte, pretože funkčné obdobie Vám skončí v roku 2013 a platnosť funkčného vzdelávania vám končí v 2012. Ak si ho nespravíte zriaďovateľ Vás môže odvolať za neplnenie podmienok.


Prosím o radu, kto všetko si musí inovovať vzdelávanie, iba riaditelia? alebo aj učiteľky a vychovávateľky?
Sabadka
21.04.11,04:34
Prosím o radu, kto všetko si musí inovovať vzdelávanie, iba riaditelia? alebo aj učiteľky a vychovávateľky?

No všetci tí vedúci pedagogickí zamestnanci, ktorí ukončili prípravu vedúcich pedagogických zamestnancov pred 1. septembrom 2004, musia začať najneskôr do dvoch rokov od účinnosti zákona 317/2099 funkčné inovačné vzdelávanie a ukončiť ho najneskôr do štyroch rokov od účinnosti zákona. Nájdeš presné znenie v zákone 317/2009 § 61 ods. 15.
vivaldka
25.09.12,06:14
Poprosila by som o radu. Vymenovali ma za zástupkyňu riaditeľa v školskom roku 2009/2010 a riaditeľ ma z dôvodu nesplnenia funkčného inovačného vzdelania v predchádzajúcich dňoch náhle stiahol s funkcie. Podľa môjho vedomia novovymenovaný zástupca riaditeľa toto vzdelanie mal skončiť do 6 tich rokov od vymenovania. Moja otázka by znela či riaditeľ mal právo ma odvolať s funkcie, keďže ubehli len tri roky?
vopred ďakujem za všetky odpovede
Sabadka
25.09.12,10:19
Poprosila by som o radu. Vymenovali ma za zástupkyňu riaditeľa v školskom roku 2009/2010 a riaditeľ ma z dôvodu nesplnenia funkčného inovačného vzdelania v predchádzajúcich dňoch náhle stiahol s funkcie. Podľa môjho vedomia novovymenovaný zástupca riaditeľa toto vzdelanie mal skončiť do 6 tich rokov od vymenovania. Moja otázka by znela či riaditeľ mal právo ma odvolať s funkcie, keďže ubehli len tri roky?
vopred ďakujem za všetky odpovede

Asi ťa nepoteším. Riaditeľ konal správne a v zmysle zákona 317/2009 Z. z. - platí od 01.11.2009 - §34 ods. 2 písmeno d) činnosť vedúceho pedagogického zamestnanca môže vykonávať ten, kto najneskôr do troch rokov od ustanovenia do kariérovej pozície vedúceho pedagogického zamestnanca ukončí funkčné vzdelávanie.
Keďže od tvojho menovania za zástupkyňu riaditeľa ubehli 3 roky a ty funkčné vzdelávanie nemáš, nesplnila si zákonom stanovené podmienky, mal plné právo ťa odvolať.
vivaldka
25.09.12,11:52
ďakujem. Mala by som ešte jednu otázku. Existuje dajaký zákon na to , že ma musí vrátiť tam odkiaľ prišla do funkcie?
Sabadka
25.09.12,16:08
ďakujem. Mala by som ešte jednu otázku. Existuje dajaký zákon na to , že ma musí vrátiť tam odkiaľ prišla do funkcie?

rozviazať s tebou pracovný pomer nemôže, pozri sa čo máš v pracovnej zmluve, keď ťa prijímali do pracovného pomeru, prijímali ťa do pozície učiteľky. Do funkcie si bola menovaná, po odvolaní sa vraciaš späť na svoje pôvodné pracovné miesto.
Konkrétne číslo zákona nepíšem, pretože verím tomu, že po 3 rokoch strávených vo funkcii určite vieš v ktorom zákone to nájdeš, len teraz ti to v tejto rýchlosti a strese nedoplo.