minec
23.03.11,16:35
Dobrý deň,
chcem sa opýtať. momentálne som študent VŠ v poslednom ročníku a pomaly sa obzerám za robotou. Končím štúdium dňa 3.6.2011 a hneď by som chcel niekde nastúpiť do práce, čo sa môže aj nemusí stať. Lenže dňa 20. 6. až 24.6., 5dni, potrebujem isť na školenie, kurz ohľadom PC sietí.

takže otázka znie:

Ak ma teoreticky niekde hneď po škole prijmú, budem tam pracovať ani nie tri týždne, uvoľnia ma keď budem v skúšobnej dobe, na tento 5 dňový kurz alebo si mam hľadať robotu až po ukončení kurzu ?

ďakujem za príspevky.

Minec:rolleyes:
Chobot
23.03.11,20:56
Dobrý deň,
chcem sa opýtať. momentálne som študent VŠ v poslednom ročníku a pomaly sa obzerám za robotou. Končím štúdium dňa 3.6.2011 a hneď by som chcel niekde nastúpiť do práce, čo sa môže aj nemusí stať. Lenže dňa 20. 6. až 24.6., 5dni, potrebujem isť na školenie, kurz ohľadom PC sietí.

takže otázka znie:

Ak ma teoreticky niekde hneď po škole prijmú, budem tam pracovať ani nie tri týždne, uvoľnia ma keď budem v skúšobnej dobe, na tento 5 dňový kurz alebo si mam hľadať robotu až po ukončení kurzu ?

ďakujem za príspevky.

Minec:rolleyes:

Môžu ťa uvoľniť, ale nemusia. Na prijímacom pohovore (ak budeš v poslednom kole na výber) im povedz, že by si potreboval 5 dní voľna. Ak ťa budú chcieť, voľno ti dajú. Ak nie, ani ťa neprijmú.

A si optimnista, keď si myslíš, že hneď po škole nájdeš miesto....:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Ale aj tak ti držím palce (vidno, že máš snahu nájsť si miesto, na rozdiel od mnohých absolventov, medi ktorými je trend - snaha "prázdninovať" ešte rok.)
alicacka
25.03.11,11:43
Ja si myslím, že to voľno môžeš dostať, ak ich upozorníš na to, že by si hneď potreboval dovolenku. Samozrejme, ako píše Chobot, ak ťa chcú, tak chcú aj tak, že hneď odídeš na kurz - veď sa tvoje vedomosti zídu aj im, ak nechcú, tak nechcú ani tak. Držím palce, aby ti to vyšlo.:)