asus1408
23.03.11,17:16
dobry deň.chcela by som sa opytat ci existuje este jedna firma na Slovensku
kde by sa nadčasovalo zadarmo a samozrejme aj soboty robiť zadarmo.ak s tym nesúhlasíme,hrozý nám "vyhadzov".prosim vás poradte nám ako postupovať a pritom nestratiť robotu.dakujeme!!!:confused::confused::confused:
buchač
23.03.11,16:29
dobry deň.chcela by som sa opytat ci existuje este jedna firma na Slovensku
kde by sa nadčasovalo zadarmo a samozrejme aj soboty robiť zadarmo.ak s tym nesúhlasíme,hrozý ;) nám "vyhadzov".prosim vás poradte nám ako postupovať a pritom nestratiť robotu.dakujeme!!!:confused::confused::confused:

...keby len jedna ...;):confused:
arizona
23.03.11,17:04
dobry deň.chcela by som sa opytat ci existuje este jedna firma na Slovensku
kde by sa nadčasovalo zadarmo a samozrejme aj soboty robiť zadarmo.ak s tym nesúhlasíme,hrozý nám "vyhadzov".prosim vás poradte nám ako postupovať a pritom nestratiť robotu.dakujeme!!!:confused::confused::confused:
Inspektorat prace- vygoogli si podla mesta, kde pracujes;)
veronikasad
23.03.11,17:10
dobry deň.chcela by som sa opytat ci existuje este jedna firma na Slovensku
kde by sa nadčasovalo zadarmo a samozrejme aj soboty robiť zadarmo.ak s tym nesúhlasíme,hrozý nám "vyhadzov".prosim vás poradte nám ako postupovať a pritom nestratiť robotu.dakujeme!!!:confused::confused::confused:
Nesúhlasil si s tým náhodou pri podpise pracovnej zmluvy ?

§ 121
Mzda za prácu nadčas
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

(1) Za prácu nadčas patrí zamestnancovi dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 25 % jeho priemerného zárobku. Zamestnancovi, ktorý vykonáva rizikové práce, patrí za prácu nadčas dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 35 % jeho priemerného zárobku. Ak sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodne na čerpaní náhradného voľna za prácu nadčas, patrí zamestnancovi za hodinu práce nadčas hodina náhradného voľna; v tom prípade mu mzdové zvýhodnenie nepatrí. Ak zamestnávateľ neposkytne zamestnancovi náhradné voľno počas troch kalendárnych mesiacov alebo v inak dohodnutom období po výkone práce nadčas, patrí zamestnancovi mzdové zvýhodnenie podľa prvej vety.

(2) Zamestnávateľ môže v kolektívnej zmluve dohodnúť okruh zamestnancov, s ktorými je možné dohodnúť, že vo výške mzdy bude zohľadnená prípadná práca nadčas, najviac však v úhrne 150 hodín ročne. Zamestnávateľ, ktorý nemá v kolektívnej zmluve dohodnutý okruh zamestnancov podľa prvej vety, môže písomne dohodnúť s vedúcim zamestnancom, so zamestnancom, ktorý vykonáva koncepčné, systémové, tvorivé, metodické alebo obchodné činnosti, riadi, organizuje alebo koordinuje zložité procesy alebo rozsiahle súbory veľmi zložitých zariadení, že vo výške mzdy bude zohľadnená prípadná práca nadčas, najviac však v úhrne 150 hodín ročne.
V týchto prípadoch zamestnancovi za prácu nadčas nepatrí mzda vrátane mzdového zvýhodnenia za prácu nadčas podľa odseku 1 a nemôže za túto dobu čerpať náhradné voľno.

------
"Šikovní" zamestnávatelia odst. 2 využívajú nielen pri vedúcich pracovníkoch ...
hubatá
23.03.11,17:21
Ak sa obrátite na Inšpektorát práce - tak si zaručene bez práce.
terezamaria
23.03.11,17:33
dobry deň.chcela by som sa opytat ci existuje este jedna firma na Slovensku
kde by sa nadčasovalo zadarmo a samozrejme aj soboty robiť zadarmo.ak s tym nesúhlasíme,hrozý nám "vyhadzov".prosim vás poradte nám ako postupovať a pritom nestratiť robotu.dakujeme!!!:confused::confused::confused:

Napíšte na Inšpektorát práce, príslušný k Vášmu bydlisku. Riešia už i anonymné udania, takže sa nemusíte báť, že by ste " vyleteli ".
arizona
23.03.11,18:15
Ak sa obrátite na Inšpektorát práce - tak si zaručene bez práce.
Inspektorat prace neprezradza od koho ma oznamenie o porusovani zakona, ved to by isli proti sebe.
Ak potrebuju "nieco"skontrolovat tak si vyberu napr.10 spisov roznych zamestnacov a medzi nimi samozrejme aj "konkretnu" zlozku.

Sice inspektoraty prace overuju aj anonymne podania, je lepsie sa podpisat aj s plnou adresou, aspon dostane od nich pisomnu odpoved, co zistili a ako to riesia.
veronikasad
23.03.11,23:00
Bez dodatočných informácii akú pracovnú zmluvu podpísal nie je jednoznačná odpoveď. Stretla som sa s takouto pracovnou zmluvou pred pár rokmi napr. aj u radových pracovníkov v Baumaxe ...
pepsikova
24.03.11,03:15
mimotemy..a možno u teba na pracovisku vládne kamarátsky vzťah...aj medzi kamarátmi sa sem-tam všetko robí zadarmo...alebo bez dane..
Llívia
24.03.11,06:02
Napíšte na Inšpektorát práce, príslušný k Vášmu bydlisku. Riešia už i anonymné udania, takže sa nemusíte báť, že by ste " vyleteli ".
Aj pri anonymnom podaní môže zamestnanec vyletieť z dôvodu podania podnetu na inšpektorát - zamestnávateľ väčšinou vie alebo tuší, kto je "štváč" v kolektíve (štváč = človek, ktorý si nenechá s..ť na hlavu).

Inspektorat prace neprezradza od koho ma oznamenie o porusovani zakona, ved to by isli proti sebe.
Ak potrebuju "nieco"skontrolovat tak si vyberu napr.10 spisov roznych zamestnacov a medzi nimi samozrejme aj "konkretnu" zlozku.

Sice inspektoraty prace overuju aj anonymne podania, je lepsie sa podpisat aj s plnou adresou, aspon dostane od nich pisomnu odpoved, co zistili a ako to riesia.
Neprezrádza, kým zamestnávateľ neprehlási: "Ja si to zistím, kto to podal, mám na inšpektoráte známeho." ;) + platí aj poznámka napísaná pod citáciou Terezamaria.

Akým spôsobom by Asus1408 dokázal, že nemajú platené nadčasy? Bežne sa v takýchto prípadoch upravuje aj dochádzka, aby žiadne nadčasy neexistovali ;) (alebo sa pre istotu evidencia dochádzky ani nevedie). A ak je vyplácaný tak, ako napísala Pepsíková "BEZ DANE", radšej nech čuší.;)

Asus1408, príplatky za soboty, nedele Zákonník práce nepozná (môžu byť dohodnuté v pracovnej zmluve alebo kolektívnej - vtedy máš na takýto príplatok nárok. Ak tam takýto príplatok uvedený nie je, nemáš naň nárok).