dada1512
23.03.11,19:25
vec sa má takto: máme kaštiel aj s velkou záhradou, ktorý kúpil prastarý otec. kastiel je zapisany aj medzi kulturnymi pamiatkami. Kaštiel aj so záhradou má momentálne štyroch vlastníkov ani jeden nechce predať svoju cast, ale vsetkym je luto ze kastiel chátra. kedze je to kulturna pamiatka a ma sukromnych vlastnikov tak stat na nu peniaze neda.Tak ma napadlo zeby zalozili obcianske zdruzenie a vsetci donho vlozili svoje podiely co sa tyka kastiela aj zahrady. kedze kastiel potrebuje prejst urcitou rekonstrukciou na ktoru su treba financie, tak by obcianske zdruzenie ziadalo o nenavratny financny prispevok z niektroych moznych fondov. Popri tom by zalozilo s.r.o. alebo poziadalo len o zivnostensky list, aby mohlo aj podnikat a tak dosahovat zisk, z ktoreho by potom platili vydavky na kastiel, ako obcianske zdruzenie by sa snazili organizovat kulturne podujatia pre obyvatelov obce, a zaroven kastiel vyuzit aj na podnikanie, aby bol z toho samozrejme aj nejaky zisk, a mohli sa veci stale vylepsovat, tiez by ma zaujimalo ci potom toto Obcianske zdruzenie moze ziskat peniaze aj z 2% dani, co si ludia mozu vybrat komu to daju.Chcela som sa spytat, ci vobec idem na to dobre a je mozne aby to takto fungovalo? samozrejme vsetky majetkove vztahy by boli zakotvene v stanovach aby sa potom jednotlivy vlastnici nehadali. Ak sa uz niekto z vas s podobnou vecou stretol budem velmi rada ak mi pomozete :) vopred dakujem velmi pekne