kuku-ruku
24.03.11,09:16
Ahojte,
chcela by som sa opytat ci je mozne sa po materskej dovolenke prihlasit na UP ako nezamestnana a poberat podporu v nezamestananosti a az po skonceni naroku na podporu poziadat o vyplacanie rodicovskeho prispevku?
5.6.11 mi konci MD a kedze som za posledne 3 roky bola aspon 2 roky poistena tak tuto podmienku na podporu splnam.
Chcela by som to vyuzit ak je to mozne pretoze podpora mi vyjde vyssia ako rodic. prisp. 190€.
Mate s tym niekto skusenost?
dakujem
ivka70
24.03.11,08:32
Podla mna to nie je mozne, lebo narok na podporu v nezamestnanosti nema ten, kto ma narok na rodicovsky prispevok.
Xanti
24.03.11,08:44
Ahojte,
chcela by som sa opytat ci je mozne sa po materskej dovolenke prihlasit na UP ako nezamestnana a poberat podporu v nezamestananosti a az po skonceni naroku na podporu poziadat o vyplacanie rodicovskeho prispevku?
5.6.11 mi konci MD a kedze som za posledne 3 roky bola aspon 2 roky poistena tak tuto podmienku na podporu splnam.
Chcela by som to vyuzit ak je to mozne pretoze podpora mi vyjde vyssia ako rodic. prisp. 190€.
Mate s tym niekto skusenost?
dakujem
No podľa mňa to možné je.
Rodičovský príspevok treba napísať na otca, ked pracuje bude sa mu vyplácať. A matka môže ísť na UP sa zaevidovať ako nezamestnaná, a poberať podporu v nezamestnanosti
kuku-ruku
24.03.11,08:46
praveze som nasla toto:

Poistenec nemá nárok na výplatu dávky v nezamestnanosti za dni, počas ktorých
• má nárok na výplatu nemocenského,
• má nárok na výplatu ošetrovného,
• má nárok na výplatu materského,
• sa mu vypláca rodičovský príspevok podľa osobitného predpisu.

ale kedze ja o rod.prisp. nepoziadam tak sa mi vyplacat nebude...
ivka70
24.03.11,08:57
No podľa mňa to možné je.
Rodičovský príspevok treba napísať na otca, ked pracuje bude sa mu vyplácať. A matka môže ísť na UP sa zaevidovať ako nezamestnaná, a poberať podporu v nezamestnanosti

S tym otcom by to slo :) , tato moznost mi nenapadla.
A potom po ukonceni poberania podpory kludne zasa prehlasit na mamu :)
Xanti
24.03.11,09:03
S tym otcom by to slo :) , tato moznost mi nenapadla.
A potom po ukonceni poberania podpory kludne zasa prehlasit na mamu :)
mimotemy Mňa to len preto napadlo, že moji známy to tak urobili. :D
kuku-ruku
24.03.11,12:12
mimotemy Mňa to len preto napadlo, že moji známy to tak urobili. :D
cize da sa to hej? bo som kukala zakony a nikde som nenasla ze to tak nemozem,ale tak pre istotu sa pytam ci som niekde nieco neprehliadla, nieze ma budu nahat ze som daky podvod urobila:D
a s tym ze rod.prisp. bude poberat otec to ma nenapadlo,ale dakujem sa radu:)
Xanti
24.03.11,13:20
Ano,
dá sa to tak urobiť. O RP požiada otec, ty budeš tým pádom nezamestnaná, ak ťa prepustili zo zamestnania. A zaeviduješ sa na UP a požiadaš o podporu.
Po skončení podpory, môžeš požiadať o RP a budeš ho dostávať ty a nie otec.
kuku-ruku
24.03.11,13:22
super, vdaka...