macula
24.03.11,09:20
Ahojte,
prosím poradte mi ako vypísať DP typu A, ak zamestnancovi vykonal RZD zamestnávateľ, kde si uplatňoval NČZD na manželku, ale zabudol uviesť jej príjem, takže mu vyšiel z RZD preplatok, ktorý mu už zamestnávateľ vyplatil. Musí teraz podať DP A ako dodatočné?
Katy a R
24.03.11,08:22
Podá opravné DP .. ak stihne do 31.3. Ak nie - tak DDP.
samozrejme - prilohou bude potvrdenie o RZD od zamestnávateľa
macula
24.03.11,08:31
Podá opravné DP .. ak stihne do 31.3. Ak nie - tak DDP
Tkže opravné, lenže DP vypĺňam podľa nových skutočností? Jemu vychádza vrátiť skoro celý preplatok, ktorý mu vyplatil zamestnávateľ, je na to nejaká kolonka?
macula
24.03.11,08:44
Tkže opravné, lenže DP vypĺňam podľa nových skutočností? Jemu vychádza vrátiť skoro celý preplatok, ktorý mu vyplatil zamestnávateľ, je na to nejaká kolonka?
prosím, kde uvediem ten zamestnávateľom vyplatený preplatok?
macula
24.03.11,08:55
prosím, kde uvediem ten zamestnávateľom vyplatený preplatok?
tak už viem, ak by to niekomu pomohlo, tak ten preplatok, ktorý bol už zamestnávateľom vyplatený sa odráta od zrazených preddavkov podľa §35 r. 62 DPA
mikat
24.03.11,20:22
Dobry den, prosim o radu. Som na materskej dovolenke, poberám rodičovský príspevok. Okrem toho mám príjem 40 eur - dostala som odmenu zo skoly ako konzultant diplomovej prace. Musim si podat danove priznanie? Dakujem za rady, Katarina
macula
25.03.11,08:02
Dobry den, prosim o radu. Som na materskej dovolenke, poberám rodičovský príspevok. Okrem toho mám príjem 40 eur - dostala som odmenu zo skoly ako konzultant diplomovej prace. Musim si podat danove priznanie? Dakujem za rady, Katarina
Nemáš povinnosť podať DP za rok 2010, pretože tvoj príjem nepresiahol sumu 2012,85 €, ale ak ti zrazili daň z tej odmeny, tak by ti ju prostredníctvom DP vrátili..