Laris
24.03.11,09:43
Dobrý deň. Zakladám sro a nastal jeden veľký problém zo sídlom spoločnosti. Z majiteľom nehnuteľnosti som sa dohodol že umožní sidlo sro. Zo živnostenského už mám osvedčenie, všetky papiere aj overené a nastal problém, že majiteľ nechce podpísať súhlas. Na súd sa to podať nedá lebo by to neprešlo. Už mám inú adresu, aj podpísaný súhlas, ale na osvedčení je iná adresa. Je možné ešte zmeniť sídlo na zivnostenskom úrade? Iná možnosť asi nieje. Ďakujem za radu lebo veľa času už nemám.
sroservis
24.03.11,11:18
Dobrý deň,

ešte pripravte nové úplné znenie zakladateľskej listiny, v ktorej zmeníte sídlo (podpíšte a overte ho normálne s aktuálny dátumom).

Následne skúste kontaktovať živnostenský úrad, či Vám vydajú úradný záznam k zmene sídla, ak áno priložte ho k podaniu na zápis s.r.o.

Ak úradný záznam o zmene sídla nevydajú, k podaniu do obch. registra priložte živnostenský list, pôvodnú aj novú zakladateľskú listinu.

Návrh na zápis do obchodného registra sa musí podať do 90 dní od založenia spoločnosti (§ 57) alebo od doručenia listiny, ktorou sa preukazuje živnostenské alebo iné podnikateľské oprávnenie.

Všetko dobré.
Laris
24.03.11,12:40
Dik. Dúfam že to nejako vyriešim.