uliana
24.03.11,10:18
Chcela by som sa spýtať, či má niekto z Vás skúsenosť s topánkami, ktorých vnútrajšok farbí. Dá sa stým niečo robiť, myslím tým farbenie aspoň čiastočne odstrániť?

Kúpila som si boty do roboty a šla som v nich hneď z obchodu domov. Nemilé prekvapenie prekvapenie bolo po vyzutí, nohy čierne od farby :eek:.
Zobrala som doklad o zaplatení s tým, že ich budem reklamovať. Smola, v priloženom letáčiku je upozornenie, že prípadné farbenie a premočenie sa do reklamácie nevzťahuje. To si nechcem ani predstaviť aké budem mať nohy, keď na ne náhodou naprší. Viem, že tu pomôže ipregnačný sprej, ale pomôže aj na farbenie?
Poradte.
nesca
24.03.11,10:41
a kde si ich kúpila?
Letko
24.03.11,11:16
My sme mali jedny takéto topánky a vyreklamovali nám ich aj keď nechceli.
1. môžeš si ich zvnútra nalakovať lakom na vlasy
2. obráť sa na SOI, či je podľa priloženého letáčika naozaj farbenie topánok nereklamovateľné.
uliana
24.03.11,11:27
a kde si ich kúpila?

vpredajni Robel
Tweety
24.03.11,11:33
vpredajni Robel
Išla by som s nimi a s dokladom o kúpe do predajne podať reklamáciu.
nesca
24.03.11,11:40
No nie je to šikmooký,ale aj títo značkový vedia byť riadne drzí.
Choď to bez hanby reklamovať.Akože papier znesie veľa,to tam rovno mohli aj napísať,že sa nich smieš len pozerať.Farbenie nie je na závadu? Ja som raz také kúpila u uja Baťu.Bola tuším streda,vo štvrtok som ich obula,v piatok reklamovala a v pondelok mala peniaze späť. Nedaj sa odbiť,možno pre istotu by som zavola aj na tú SOi,čo a ako.ale jednoznačne reklamovať.
Letko
24.03.11,11:45
...a keby ti na SOI povedali, že ti záruka platí aj na také, tak im spomeň VYPOTEST Partizánske - je to štátna skúšobňa a tam keď uznajú, že je to závada výrobcu, tak ti to budú musieť vyreklamovať a predávajúci alebo výrobca (neviem presne kto z nich dvoch) zaplatí za ten test - ty do Part. pošleš obuv a tam ju otestujú.
m.hladka
24.03.11,11:47
Asi pred rokom som reklamovala presne tento problém topánok v predajni Baťa a okrem pokladničného bločka som im dala aj biele na čierno zafarbené ponožky a jasné, že nohy som tam nemohla nechať, tie som si musela vyšmirgľovať :D :D :D.
Reklamáciu mi uznali na druhý deň, čo ma veľmi prekvapilo a potešilo. Odvtedy si dávam pozor, čo kupujem!
uliana
24.03.11,11:50
My sme mali jedny takéto topánky a vyreklamovali nám ich aj keď nechceli.
1. môžeš si ich zvnútra nalakovať lakom na vlasy
2. obráť sa na SOI, či je podľa priloženého letáčika naozaj farbenie topánok nereklamovateľné.

A skúšali ste aj vy lak na vlasy, pomohlo? a nebude zásah vadiť pri prípadnej možnej reklamácii i keď neviem či to stojí za snahu, keď na problém upozorňujú v priloženom letáku. Hoci podľa mňa ma mala na túto skutočnosť upozorniť aj predavačka ešte pred kúpou
Tweety
24.03.11,11:51
A skúšali ste aj vy lak na vlasy, pomohlo? a nebude zásah vadiť pri prípadnej možnej reklamácii i keď neviem či to stojí za snahu, keď na problém upozorňujú v priloženom letáku. Hoci podľa mňa ma mala na túto skutočnosť upozorniť aj predavačka ešte pred kúpou
AK ich chceš ísť reklamovať, nedávaj lak, nič neskúšaj, to už neuznajú vôbec. Nešpekuluj, a bež ich reklamovať.
nesca
24.03.11,11:53
A skúšali ste aj vy lak na vlasy, pomohlo? a nebude zásah vadiť pri prípadnej možnej reklamácii i keď neviem či to stojí za snahu, keď na problém upozorňujú v priloženom letáku. Hoci podľa mňa ma mala na túto skutočnosť upozorniť aj predavačka ešte pred kúpou
Nelakuj ich! budú to považovať za zásah a väčšiu možnosť ako sa z toho vyvliecť
Tweety
24.03.11,11:55
Asi pred rokom som reklamovala presne tento problém topánok v predajni Baťa a okrem pokladničného bločka som im dala aj biele na čierno zafarbené ponožky a jasné, že nohy som tam nemohla nechať, tie som si musela vyšmirgľovať :D :D :D.
Reklamáciu mi uznali na druhý deň, čo ma veľmi prekvapilo a potešilo. Odvtedy si dávam pozor, čo kupujem!
No možno, keby si im ich dala aspoň ovoniať, videla by si, ako rýchlo by dávali chechtáčiky späť, veruže by si nemusela čakať až do druhého dňa.:---:---:---.
uliana
24.03.11,11:59
Asi pred rokom som reklamovala presne tento problém topánok v predajni Baťa a okrem pokladničného bločka som im dala aj biele na čierno zafarbené ponožky a jasné, že nohy som tam nemohla nechať, tie som si musela vyšmirgľovať :D :D :D.
Reklamáciu mi uznali na druhý deň, čo ma veľmi prekvapilo a potešilo. Odvtedy si dávam pozor, čo kupujem!

A ty si nemala k pokladničnému bločku priložený leták s upozornením o aké boty sa jedná a na čo sa reklamácia vzťahuje?

ako Ti dali vedieť, že je reklamácia uznaná? Či si sama šla do predajne spýtať sa?
m.hladka
24.03.11,18:07
A ty si nemala k pokladničnému bločku priložený leták s upozornením o aké boty sa jedná a na čo sa reklamácia vzťahuje?

ako Ti dali vedieť, že je reklamácia uznaná? Či si sama šla do predajne spýtať sa?

Nemala som k tomu žiadne upozornenie, nechala som tam tel. kontakt, tak mi volali.
DanielaSL
24.03.11,18:16
Ja som si raz kúpila veľmi pohodlné a dobré topánky a ajhľa , tiež som mala silonky zafarbené. Ale boli tak dobré, že som sa ich nechcela vzdať a ktosi mi poradil vyumývať ich zvnútra octovou vodou. Farbiť prestali. Mám ich dodnes.
lujza.j
24.03.11,20:20
ja som si v roku 2000 na dovolenke kúpila šľapky/čierne/ zn. Hogl, vo vnútri kožené z vonku textil, nosím ich každý rok:eek::eek: a farbia stále , ale sú tak pohodlné, že prežijem tie čierne nohy a špinavé silonky./ nohy si vždy vyšurujem penzou inak to dolu nejde;)/ aj keby som ich kupovala tu nereklamovala by som:)
Letko
25.03.11,04:05
A skúšali ste aj vy lak na vlasy, pomohlo? a nebude zásah vadiť pri prípadnej možnej reklamácii i keď neviem či to stojí za snahu, keď na problém upozorňujú v priloženom letáku. Hoci podľa mňa ma mala na túto skutočnosť upozorniť aj predavačka ešte pred kúpou

Ten lak nám poradila predavačka, no my sme si stáli za reklamáciou. Asi to mala odskúšané, no potom vám asi prestanú nohy dýchať cez tie topánky, keď tam bude lakovaná vrstva, či sa mýlim?
ucitel.dotaznik
03.04.11,09:19
Nenechaj sa odradit a trvaj na reklamacii, musia ti vypisat reklamacny list, a ak ti to neuznaju ziadaj odborne posudenie. Ak ti ho nedaju obrat sa na SOI.