LUCIARACKOVA
24.03.11,11:46
Dobry den mam taký prípad. SZČO vychádza vysokí základ dane a rozhodol sa že by si sam sebe prenajal garáž. Ma faktúry za opravu tejto garaže, konkrétne izolačke a klampiarske prace. Teraz neviem či mu môžem tieto fak. zaúčtovať do JU ako SZČO alebo dat tieto výdavky do DP pri výdavkoch na najomné, lebo aj prijem z prenájmu si bude musieť zdaniť. Vie mi niekto poradiť?
LUCIARACKOVA
24.03.11,11:15
Pomôžte prosím
Tweety
24.03.11,11:33
Dobry den mam taký prípad. SZČO vychádza vysokí základ dane a rozhodol sa že by si sam sebe prenajal garáž. Ma faktúry za opravu tejto garaže, konkrétne izolačke a klampiarske prace. Teraz neviem či mu môžem tieto fak. zaúčtovať do JU ako SZČO alebo dat tieto výdavky do DP pri výdavkoch na najomné, lebo aj prijem z prenájmu si bude musieť zdaniť. Vie mi niekto poradiť?
Sám sebe to prenajať určite nemôže.
LUCIARACKOVA
24.03.11,11:54
ked to ma v osobnom vlastnictve tak to nemoze akože na podnikanie prenajať?
Tweety
24.03.11,11:55
ked to ma v osobnom vlastnictve tak to nemoze akože na podnikanie prenajať?
Môže, ale nie sám sebe.
JarkaL
24.03.11,11:57
Tá nájomná zmluva by bola neplatná - nemôže prenajať byt sám sebe ako FO, keby to bolo prenajaté s.r.o., to by sa už dalo.
Ingrid Ondruskova
24.03.11,12:03
...čisto teoreticky....ak je garáž v BSM manželov, zmluvu napísať na manželku...asi nie?? že????
IvetaH
24.03.11,12:06
Dobry den mam taký prípad. SZČO vychádza vysokí základ dane a rozhodol sa že by si sam sebe prenajal garáž. Ma faktúry za opravu tejto garaže, konkrétne izolačke a klampiarske prace. Teraz neviem či mu môžem tieto fak. zaúčtovať do JU ako SZČO alebo dat tieto výdavky do DP pri výdavkoch na najomné, lebo aj prijem z prenájmu si bude musieť zdaniť. Vie mi niekto poradiť?

Neviem v čom podniká, ale podľa mňa ak by dokázal, že oprava garáže bola vykonaná v súvislosti s jeho podnikaním, tak by som tam dala tie faktúry za opravu. Samozrejme doklady na DIČ.
Napr. si viem predstaviť, že SZČO má archív alebo sklad v garáži a teda garáž využíva na dosahovanie príjmov a musí ju upraviť na priestory vyhovujúce pre tento účel.
Takto si to myslím ja, ale nemusí to byť pravda.
LUCIARACKOVA
24.03.11,12:10
Podnika ako opravar elektro spotrebičov a garaž použiva ako dielnu. Ak by sa napisala najomna zmluva na manželku nemusela by aj ona potom podavať dan. priznanie?
Ingrid Ondruskova
24.03.11,12:42
nooo..do istej sumy príjmy nepodliehajú zdaneniu, no na druhej
strane ak sa bavíme dodatočne k roku 2010 osoba /manželka/ sa
mala prihlásiť na DÚ, že prenajíma...to je len môj názor...
LUCIARACKOVA
24.03.11,13:10
Dakujem pekne za rady a váš drahocenný čas.
LUCIARACKOVA
24.03.11,13:35
Ešte sa vratik k tým fakturam. Može si ich dat ako SZČO do výdavkov?