bezdak69
24.03.11,11:57
Dobry den.

Rad by som poprosil o radu pri vyplnovani a podavani DP na Slovensku.
Popripade prosim o opravu tvrdeni ktore som nazbieral po internete.

V r.2010 som od 1. 1.2010 do 12.10.2010 pracoval v CR
od 13.10.2010 do 31.12.2010 som pracoval v DE kde nadalej pracujem.

Na danovom urade v mieste bydliska mi bolo zdelene ze aj ked mam 0,- prijem na Slovensku, musim podat danove priznanie. Kde mi vyde 0.

V CR zamna predchadzajuci zamestnavatel podal danove priznanie za obdobie kedy som bol uneho zamestnany. A dostal som potvrdenie o zdanitelnych prijmoch zo zavislej cinnosti ... z ktoreho pouzijem data pre slovenske danove priznanie.

V Nemecku je to trosu zlozite som totiz druhy zamestnavatel ktoreho firma ma a k tomu este cudzinec. Zamestnavatel je hent aj uctovnik a vseko s tym spojene a trosku ma s tym problemy za zorientovat, aspon podla mna. Tak mi zatial nevie odpovedat na moje otazky (nemam nervy nato cakat az on nieco niekedy zisti a da mi vediet), ktore su:

1 . Ako je to s danovim priznanim v Nemecku? Co som porozumel, tak ze jednoduche si spravi ich urad "DATEV", a ak chcem ziadat o vratenie preplatkou tak si nato musim niekoho najat a on mi to za poplatok vypracuje. ???
- oplati sa mi ziadat o vratenie ked som pracoval len 2,5 mesiaca ?

V SR pre podanie danoveho som zatial som dostal len jeden vypis z nemecka a to " Lohnkonto" formular z neho viem Hrubu mzdu - Cize sucet je zaklad dane. Ale neviem ako vyratam uhrn povinneho pojistneho. Kedze su tam mam uz len "cisty zisk" a "celkove zrazky" (kde tie zrazky su sucet "dani" a dakeho "socialny fond" ???
Mozem dat do kolkonky uhrnu povinneho pojistneho celu ciastku "Dani" ? alebo sa to dako vyratava?


Dakujem
Aknazuz
24.03.11,17:51
v tomto hektickom období Vám doporučujem oznámiť DÚ odloženie DP A do 30.6. a potom, po 1.4.2011 sa poradiť fyzicky s účtovníčkou, je u Vás príliš veľa otázok na 24.3.
bezdak69
24.03.11,19:58
Ziadost o odlozenie som si uz poslal.
bezdak69
29.04.11,06:34
Nevie mi niekto poradit ktore hodnoty z tohto dokumentu mam pouzit do Slovenskeho danoveho?

A ak mam na Slovensku prijem 0,-eur, mozem si poziadat o vratenie dani zaplatenych na urokoch (stavebko)

Pripadne nieje tu niekto kto by to vsetko zamna spravil DE+SK?, urcite sa dohodneme.