MAGDALIENKA
24.03.11,13:13
Slovenska firma, neregistrovana pre DPH v SR nakupila v decembri 2010 tovar v CR (s ceskou DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html)) a predala do Francuzska (v sume 70 tis.€) bez toho, aby tovar bol prepraveny na uzemie SR. Vznika spolocnosti na zaklade takehoto druhu obchodu povinnost registracie pre DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html) v SR?
Podla zakona o DPH sa obratom rozumenu vynosy bez dane z dodavanych tovarov a sluzieb v tuzemsku okrem oslobodenych plneni podla §28....... Ide o dodanie tovaru v tuzemsku? A ide to do obratu? Prosim poradte.
KEJKA
24.03.11,16:14
nejde.
MAGDALIENKA
24.03.11,16:34
vďaka za radu Kejka. Okrem tohto obchodu táto SK firma nakupuje tovar v Cechach a predava ho cez internet zakaznikom (prevazne - občanom) v CR a sem-tam v SR. Vcera som videla doklady tejto firmy prvy krat, tak mi napadlo, ci sa netreba nahodou registrovat pre zmenu v Cechach?
KEJKA
24.03.11,17:02
podľa výšky obratu.
alicacka
24.03.11,17:25
Slovenska firma, neregistrovana pre DPH v SR nakupila v decembri 2010 tovar v CR (s ceskou DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html)) a predala do Francuzska (v sume 70 tis.€) bez toho, aby tovar bol prepraveny na uzemie SR. Vznika spolocnosti na zaklade takehoto druhu obchodu povinnost registracie pre DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html) v SR?
Podla zakona o DPH sa obratom rozumenu vynosy bez dane z dodavanych tovarov a sluzieb v tuzemsku okrem oslobodenych plneni podla §28....... Ide o dodanie tovaru v tuzemsku? A ide to do obratu? Prosim poradte.

Rada by som si overila Kejka, či sa nemusí registrovať z toho dôvodu, že ide o trojstranný obchod podľa § 45 ods. 1 písm. c/ zák. o DPH ?
alicacka
24.03.11,17:30
podľa výšky obratu.

Prosím ťa, ide o obrat vo výške 13 941,45 eur ?
alicacka
24.03.11,17:31
Prepáč Kejka za toľko otázok, ale rada by som si ujasnila niektoré veci ohľadom DPH.
KEJKA
24.03.11,17:37
Rada by som si overila Kejka, či sa nemusí registrovať z toho dôvodu, že ide o trojstranný obchod podľa § 45 ods. 1 písm. c/ zák. o DPH ?
3T obchod sa posudzuje ak ide o platiteľov DPH, ty si neplatiteľ.


Prosím ťa, ide o obrat vo výške 13 941,45 eur ?
obrat a podmienky podľa českého zákona si myslím, kedže tovar nedovážaš do SR
na tovar dovezený a predaný v SR sa vzťahuja uvedení hranica.


Prepáč Kejka za toľko otázok, ale rada by som si ujasnila niektoré veci ohľadom DPH.
nič sa nedeje, ale moje odpovede ber len ako popud - nasmerovanie, treba doriešiť.
alicacka
24.03.11,17:50
[QUOTE=KEJKA;1700345]3T obchod sa posudzuje ak ide o platiteľov DPH, ty si neplatiteľ.


ak sa 3T obchod posudzuje len u platiteľov, tak prečo sa nemusí registrovať ? Ak si lepšie ten § prečítam, tak potom by mohlo byť písm.a/ - sa na obchode zúčastňujú tri osoby a predmetom obchodu je dodanie toho istého tovaru, ktorý je odoslaný priamo od prvého dodávateľa k druhému odberateľovi z jedného člen.štátu do druhého.
Ak ani to nie, tak prosím ťa, vysvetli mi to, ak máš trošku času.:confused:
KEJKA
24.03.11,18:47
áno, ale je tam podmienka, že ide o platiteľov DPH.
Ak nemáš dobrovoľnú registráciu, tak nemáš ičDPH, nie si platiteľ, nesplňaš podmienku 3T obchodu.
Ak podnikáš na území iného štátu, platia zákony toho štátu /zhruba povedané/.
alicacka
24.03.11,18:50
Ešte by som sa ťa predsa len spýtala, kde je tá podmienka napísaná ? Prepáč, ale naozaj len pre svoju informáciu, keďže sa snažím vysomáriť z toho DPH zákona.
alicacka
24.03.11,18:51
A ešte by som sa ťa raz spýtala, že potom prečo sa nemusí registrovať, ak neplatí naň tento § ?:D
jacekova
10.02.12,11:32
poprosím o radu, nakoľko som takýto prípad ešte nikdy nemala

Klient (platca DPH v SR) robí podlahárske práce na Slovensku. Má možnosť ísť robiť podlahárske práce do Čiech. Čiže miesto dodania bude ČR (§16 Zákona o DPH).
Ale... bude to fakturovať slovenskému občanovi (ktorý nie je platca DPH, ani firma).

1.Znamená to, že by mal túto fa vystaviť s českou DPH?
2.Mal by sa ísť registrovať za platcu DPH v ČR?
3.Aký je postup vybavenia platcovstva?
4.Čo to obnáša do budúcnosti, keďže táto práca je len jednorazová?

Ďakujem mnohokrát
jacekova
11.02.12,06:38
poprosím o radu, nakoľko som takýto prípad ešte nikdy nemala

Klient (platca DPH v SR) robí podlahárske práce na Slovensku. Má možnosť ísť robiť podlahárske práce do Čiech. Čiže miesto dodania bude ČR (§16 Zákona o DPH).
Ale... bude to fakturovať slovenskému občanovi (ktorý nie je platca DPH, ani firma).

1.Znamená to, že by mal túto fa vystaviť s českou DPH?
2.Mal by sa ísť registrovať za platcu DPH v ČR?
3.Aký je postup vybavenia platcovstva?
4.Čo to obnáša do budúcnosti, keďže táto práca je len jednorazová?

Ďakujem mnohokrát

Nepozna niekto aspon niektoru odpoved?
KEJKA
11.02.12,07:16
odpoved je, že je tu 100 odpovedí, len treba hľadať. na to slúži tlačítko "hľadaj" a kľúčové slová............
jacekova
11.02.12,07:34
neni som na porade 2 dni, aby som to nevedela.... napisala som prispevok asi preto,ze som nenasla jednoznacnu odpoved
jacekova
12.02.12,06:22
Uz mi je jasne,ze je dodanie dla par.16, takze sa musi registrovat pre DPH v CR...

Moze mi niekto napisat ako sa tam registrovat? Treba ist na hocijaky DU alebo do prahy?
Ako dlho potom budeme musiet podavat ceske vykazy k dph?