Chobot
24.03.11,14:49
Tento rok som si robil zúčtovanie poistného na verejné zdravotné poistenie sám a vyšiel mi nedoplatok. Ak tento uhradím, môžem si o príslušnú sumu ponížiť základ dane, napr. pri zúčtovaní ročnej dane za tento rok? Som v riadnom PP a zúčtovanie dane mi robí predchádzajúci zamestnávateľ.

Keď mi v minulom roku vyšiel nedoplatok, tak som to mal zahrnuté vo výplatnej páske a o tú sumu som mal nižší základ dane. Keď človeku vyjde preplatok na zúčtovaní poistného za VZP, tak mu to zdania paušálne už pri výplate. Ale ako dostať nedoplatok zo základu dane? Alebo to musím uhradiť z čistého príjmu, teda zo zdanených peňazí?

Čím viac nad tým uvažujem, tým v tom mám väčší chaos. Vie ma niekto usmerniť?

Díky mzdári.
veronikasad
24.03.11,13:53
Tibor, nedoplatok si zahrnieš do poistného, ale až v roku, keď si ho zaplatil. Teda v DP za rok 2011.

Ak by s tým mal zamestnávatel pri RZD problém, podaj si sám DP typu A (ak nemáš iné príjmy ako zo zamestnania).
Chobot
24.03.11,13:57
Tibor, nedoplatok si zahrnieš do poistného, ale až v roku, keď si ho zaplatil. Teda v DP za rok 2011.

Ak by s tým mal zamestnávatel pri RZD problém, podaj si sám DP typu A (ak nemáš iné príjmy ako zo zamestnania).

Aha, takže to potvrdenie o nedoplatku si odložím a uplatním si ho budúci rok pri zúčtovaní dane. Aspoň že tak. Aby som potom na to nezabudol. ;)
Stanislav 1975
24.03.11,13:59
Aha, takže to potvrdenie o nedoplatku si odložím a uplatním si ho budúci rok pri zúčtovaní dane. Aspoň že tak. Aby som potom na to nezabudol. ;)

Ja ti to pri nejakom našom dalšom obede pripomeniem...:):):)