pupienok
24.03.11,15:42
Dobry den,
potrebovala by som sa opytatna dve veci:
1. sme autopozicovna(zivnost), v marci roku 2008 sme kupili ojazdene auto, ktore nam vsak na prelome rokov 2008 a 2009 ukradol zahranicny zakaznik, ktory sa preukazal asi falosnymi dokladmi. Osoba ktora auto ukradla je v patrani, dodnes vsak policia nic nezistila.V roku 2008 bol uplatneny odpis.
Nevedeli by ste mi prosim poradit co so zostatkovou cenou a s Dphckou?Mozem take auto vyradit?
2. Ojazdene auto zakupene vo februari roku 2004 nam bolo odcudzene v juni 2005. Pacahtel bol uznany za vinneho avsak zdrziava sa v zahranici a nam nebola skoda uhradena. V roku 2004 bol uplatneny odpis. Otazka znie rovnako ako v prvom pripade - co mame robit so zostatkovou cenou a s Dphckou? Mozem taketo auto vyradit?
Prosim poradte mi, co sa s tym da robit. Velmi pekne dakujem
Katarína Cigánová
24.03.11,14:54
Dobry den,
potrebovala by som sa opytatna dve veci:
1. sme autopozicovna(zivnost), v marci roku 2008 sme kupili ojazdene auto, ktore nam vsak na prelome rokov 2008 a 2009 ukradol zahranicny zakaznik, ktory sa preukazal asi falosnymi dokladmi. Osoba ktora auto ukradla je v patrani, dodnes vsak policia nic nezistila.V roku 2008 bol uplatneny odpis.
Nevedeli by ste mi prosim poradit co so zostatkovou cenou a s Dphckou?Mozem take auto vyradit?
2. Ojazdene auto zakupene vo februari roku 2004 nam bolo odcudzene v juni 2005. Pacahtel bol uznany za vinneho avsak zdrziava sa v zahranici a nam nebola skoda uhradena. V roku 2004 bol uplatneny odpis. Otazka znie rovnako ako v prvom pripade - co mame robit so zostatkovou cenou a s Dphckou? Mozem taketo auto vyradit?
Prosim poradte mi, co sa s tym da robit. Velmi pekne dakujem
To nemyslíš vážne , že máš v majetku auto , ktoré bolo odcudzené v r. 2005 ??? čo inventury??
Odpis nemože byt uplatnený ak k 31.12. majetok nemáte v užívaní.
Mali sa obe autá vyradit dňom odcudzenia . Ak bola uplatnená DPH na vstupe , alikvotná čast mala byt vrátená do štátneho rozpočtu.
To či je daňovo uznaná zostatková cena auta pri vyradení , je podmienené výrokom polície / myslím , že po roku ak je páchatel neznámy , tak je to daňovo uznatelný náklad / - pozri § 19 zákona o dani z príjmov - daňové výdavky .
pupienok
24.03.11,15:37
dakujem velmi pekne, nastudujem si ten § 19.
Jedno auto bolo neskoro nahlasene na policiu a preto sa to natahovalo...
Dakujem este raz velmi pekne za pomoc