Dodkoo
24.03.11,16:00
Ahojte, kúpil som tento mix a dnes som ho zapájal, nainštaloval ovládače a skúšal nahrávať zvuk do PC priamo z mixu. Tak pustiť pesničku z PC do mixu ide v poriadku ale ak dám nahrávať tak sa hladina zvuku drží okolo -50 dB a je to nepoužiteľné, pričom ak je zapojený USB kábel zmixu do PC tak v slúchadlách (na mixe) aj na výstupe mixu počujem trvalé slabé pískanie.
Má niekto skúsenosti s nahrávaním zvuku cez takýto USB mix?

http://www.behringer.com/EN/Products/X1222USB.aspx
http://www.proaudio.sk/mixpulty/analogove-mixpulty/behringer-xenyx-x1222usb---7054/

Doteraz som používal Behringer F-CONTROL AUDIO FCA202 FireWire Audio rozhranie, to fungovalo výborne ale som potreboval väčší mix tak som kúpil taký čo už má v sebe kartu a som teraz z toho sklamaný, že mi nejde nahrávať. (firewire som už predal)
moss.palicka
24.03.11,16:54
skusal si mixpult aj na prazdno (bez zapojenia usb a audia) ci nepiska? Vyskusaj ho zapnut a postupne tam popripajat jednotlive periferie ci sa piskanie objavi, ci tam nahodou nemas niekde skrat...
Dodkoo
24.03.11,17:07
Celkom naprázdno som neskúšal, pamätám, že keď som vytiahol USB kábel z mixu tak prestalo pískať. Ešte zajtra skúsim dať novšie ovládače, pozerám, že na stránke majú novšie ako na CD k mixu.
moss.palicka
24.03.11,18:22
tak pozri potom, ci nemas nejake otazniky v device managerovi (spravca zariadeni) vo windowse.. ides primo do usb na pc alebo cez nejaky predlzovaci kabel? usb ide do predneho panela na pc alebo do zadneho. Je mozne ze predny panel alebo zadny panel, mozu byt horsie odtienene...
Dodkoo
25.03.11,18:32
Otázniky v správcovi nie sú, kábel som dal priložený dopredu ale skúšal som aj iný dozadu. Zvuk z PC cez USB do mixu ide v poriadku, ale opačne z mixu do PC už nie. Dal som nové ovládače ale nepomohlo, iba som zistil kedy začne pískanie, ak vyberiem pri nahrávaní na USB zvukovku v mixe vtedy začne pískať ak prepnem na pôvodnú v PC tak nepíska. Hladina zvuku je okolo -50 -60 dB pri USB pri riadnej normálne.
Skúšal som aj celkom naprázdno, že som mal zapojené len slúchadlá a USB kábel, skúšal som aj vymeniť slúchadlá tak isto.
Ešte to v pondelok skúsim na inom PC.
Dodkoo
14.05.11,22:11
Tak mi došiel nový mix, to pískanie tam už nepočuť ale nahrávanie rovnako ide veľmi ticho takže zase nepoužiteľné :( už neviem či robím niečo zle alebo je v mixe problém. Skúsil som to aj na druhom PC kde je win7 a takisto nahrávka bola tichá.