IVEB
01.01.06,15:16
V tejto porade som sa dozvedela veľa odpovedí na moje otázky , avšak stále mi nie je jasný tento príprad: Ja nakupujem stravné lístky / vaša stravovacia/ pre jedného zamestnanca vždy okolo 10-dňa v mesiaci.
Nákup stravných lístkov čo sa týka počtu a jeho následný výdaj zamestnancovi je za skutočne odpracované dni t,zn, ak ich kúpim v decembri vydám mu počet stravných lístkov podľa odpracovaných dní v mesiaci november , alebo sa mýlim? Čo keď nakúpim naraz napr. 50 lístkov ako ich zúčtujem v JU v deň nákupu a ako ich účtovne rozdelím? Myslím tým zaúčtovanie v PD ako aj v ďalších pomocných knihách , aby to bolo v súlade so zákonom? Taktiež by ma zaujímalo či príspevok na stravu zo soc.fondu musím v PD účtovať mesačne alebo stačí v rámci uzávierkových operácií zaúčtovať na konci roka , keď SF nemám vedený v banke? Veľká vďaka za Vaše názory a úspešný nový rok Vám všetkým
Manual
01.01.06,17:02
Ano stravné poukážky sú za odpracované dni, pokiaľ nie je v kolek. zmluve dohodnuté inak napr. aj za dovolenku a pod. Ak máš jedného zamestnanca, netreba si komplikovať život hromadným nákupom, tie by si musela evidovať ako nákup cenín a pri jednom pracovníkovi to nevidím praktické.
Príspevok zo SF by mal byť v PD zaúčtovávaný priebežne každý mesiac, pretože mesačne o tento príspevok predávaš zamestnancovi str. poukážky lacnejšie. /je to denník malo by sa účtovať denne/Nie je podstatné, či je vedený SF na bank. účte alebo len v nejakej písanke.
Pekný večer želám...
skatja
01.01.06,21:55
Ak kúpim 50 lístkov dám : 50x suma lístka= do neovpl ZD
manip. poplatok = prev.réžia
DPH

zápis do cenín 50ks
----------------------------------
Výdaj straveniek 19 ks Interný výdaj 55% do nákladov ovpl.ZD
zost.buď príspevok soc.fondu, alebo hradí zamestnanec,al.komb., ako si určím v smernici,
z cenín ubudne 19 ks
jednoduchšie je ako píše Manual
bredikova
02.01.06,07:46
Ak kúpim 50 lístkov dám : 50x suma lístka= do neovpl ZD
manip. poplatok = prev.réžia
DPH

zápis do cenín 50ks
----------------------------------
Výdaj straveniek 19 ks Interný výdaj 55% do nákladov ovpl.ZD
zost.buď príspevok soc.fondu, alebo hradí zamestnanec,al.komb., ako si určím v smernici,
z cenín ubudne 19 ks
jednoduchšie je ako píše Manual

Ako zaúčtujem v denníku. Príjmy neovpl.ZD?:confused:
Manual
02.01.06,08:23
Ako zaúčtujem v denníku. Príjmy neovpl.ZD?:confused: Tak, že to bude príjem cez POK alebo cez BV s tým, že to dáš v členení iný príjem aby to zapísalo do stlpca PND v peň. denníku. Každý SW má trošku iný postup ale všade je princíp rovnaký.
Po zaúčtovaní si prekontroluj, kde to máš zapísané /pre istotu/
Klasickým prípadom PNZD je dotácia pokladne od SZČO.
Pekný deň želám...:)