SiennaEvans
24.03.11,19:48
Skúšala som hľadať na internete, ale márne, neviem ani kde by som mohla odpoveď na môj problém nájsť:
Môže sa zamestnanec pracujúci v MŠ kedykoľvek odhlásiť zo stravy, aj keď je prítomný v práci ? Nemáme možnosť výberu jedál a keď niektoré jedlo nechce odobrať, bráni mu v tom nejaká norma, vyhláška, usmernenie, príkaz...?
je to prípustné, alebo kto- čo o tom rozhoduje?

Ďakujem za každú odpoveď, ak ste sa s tým stretli.
veronikasad
24.03.11,19:05
Pýtaš sa, či vtedy je povinný zamestnávatel dať mu na tento deň príspevok na stravu vo forme stravného lístka ?
SiennaEvans
24.03.11,19:09
Nie, jednoducho povedané, pýtam sa, či mám právo sa odhlásiť zo stravy kedy chcem, alebo či proste musím to jedlo odoberať ako učiteľka v MŠ. Naša stravná vedúca stále brble, že prerába keď sa jej odhlásia jedna dve porcie z 90 tich ( počítam aj s deťmi ). Že sa učiteľky prihlasujú len na tie drahšie jedlá a na lacné sa odhlásia a ona tým prerába. Tak sa pýtam, či je nejak nariadené, že ten obed musím odobrať alebo mám možnosť sa kedykoľvek odhlásiť podľa mojej vôle.
SiennaEvans
24.03.11,19:11
Ešte dodatok - ako som písala ešte v otázke: myslím tým, či sa môžem odhlásiť zo stravy aj keď som v práci prítomná a v ten deň keď som prítomná však nechcem odobrať stravu na daný deň.
veronikasad
24.03.11,19:16
Ešte dodatok - ako som písala ešte v otázke: myslím tým, či sa môžem odhlásiť zo stravy aj keď som v práci prítomná a v ten deň keď som prítomná však nechcem odobrať stravu na daný deň.
Porozumela som tvojej otázke, len neviem ako to funguje v školstve. Vo firme nás nikto nenútil chodiť na obedy, keďže strava bola zabezpečená, žiadne stravné lístky sme nedostali.
SiennaEvans
24.03.11,19:19
aj tak ďakujem za reakciu, potrebovala by som to práve v tom školstve vedieť. Nejde mi ani o stravné lístky, len o to, aby som nemusela ten obed odoberať.
ivka70
24.03.11,19:23
Nikto ta nemoze nutit odoberat obed, ked ho nechces.
Urcite sa mozes odhlasit v ktorykolvek den, ak to urobis vopred. Veduca jedalne ma robit jedalny listok tak, aby hodnota jedla bola rovnaka kazdy den, potom nebude prerabat, ked si neda niekto makove slize :)
Tam jer vynimka len pre pracovnikov v kuchyni vseobecne, ktori sa stravovat musia (aj tak by sa najedli pri vareni )
SiennaEvans
24.03.11,19:25
Ivka, ďakujem za reakciu :)