stanco007
25.03.11,05:43
Ake kurzy potrebujem na pracu vodica sanitky? Je mi jasne, ze je rozdiel medzi vodicom sanitky, ktory len rozvaza ludi a vodicom sanitky RZP... Skor by som sa dal asi na vodica RZP len neviem ci ten nepotrebuje aj zdravotnicku skolu...
Dufam, ze som tuto temu dobre zaradil... Ak nie, tak sa ospravedlnujem...
willma
25.03.11,06:18
podľa môjho názoru by si spravil najmúdrejšie ísť sa opýtať priamo k zdroju - t.j. potencionálnemu zamestnávateľovi. Inak určite sa nevyhneš psycho testom, aj vodič musíš byť už nejaký ten pátek a možno ti dá nejaké odpovede aj zákon a vyhláška o cestnej doprave.
terezamaria
25.03.11,07:00
Ake kurzy potrebujem na pracu vodica sanitky? Je mi jasne, ze je rozdiel medzi vodicom sanitky, ktory len rozvaza ludi a vodicom sanitky RZP... Skor by som sa dal asi na vodica RZP len neviem ci ten nepotrebuje aj zdravotnicku skolu...
Dufam, ze som tuto temu dobre zaradil... Ak nie, tak sa ospravedlnujem...

Na vodiča RZP potrebuješ štúdium sanitára, ktoré v rámci regiónov začína vždy v septembri. Je potrebné, aby Ťa tam prihlásil zamestnávateľ. Trvá 2 roky. Je to vlastne povinné vzdelanie, aby si mohol v tejto funkcii robiť.
stanco007
25.03.11,08:16
Teraz som si tiez zistil, ze sa robi ten kurz sanitara ale ze to trva 1 rok a chodi sa 1 den v tyzdni na ten kurz pocas prace...
Co sa tyka psych. vysetreni tie mam. A co sa tyka soferovania, tak uz mam odjazdeny nejaky ten piatok :D a mam VP na vsetky skupiny aj s prislusnymi psych. vysetr. :D
Indeed
26.03.11,03:27
Čo ja viem, tak vodič sanitky RZZP je pomerne dobre platená práca

od 700 eur v čistom.
stanco007
26.03.11,04:30
Vcera vecer som sa nastval a isiel som priamo do nemocnice pohladat nejakeho vodica sanitky... Narazil som na vodica sanitky RZP.
Takze k veci. "Obycajny" sanitkar musi mat kurz sanitara co sa robi popri praci a samozrejme psychol. vysetrenie ktore opravnuje viest vozidlo s pravom prednostnej jazdy-majaky...
Sanitkar RZP to ma tazsie kustik, nakolko si musi urobit zdravotnicky kurz (neviem presne ako sa to vola) ale trva 2 roky. Robi sa tiez popri zamestnany. A samozrejme aj tie psychotesty...
Co sa tyka platu, tak mi ten vodic povedal, ze ma na sanitke RZP 500€ v hrubom... Zda sa mi to kus malo na to ake je to rizikove povolanie... Lebo po nasich cestach jazdi plno sialencov co neakceptuju ziadne "majaky"... Takym, rovno brat vodicaky... Psychotesty by mali robit vsetci vodici hlavne mladi a na vsetky skupiny...
martuli
26.03.11,09:34
Stanco007, neviem či zrovna s Tvojim zdravotným stavom je to práve vhodná práca, nakoľko vodič sanitky RZP často pomáha aj pri nakladaní a vykladaní pacienta z vozidla (a niekedy to vôbec nie je ľahký pacient), nosením defibrilátora a iných záležitostí potrebných k tejto práci, často sa vymieňajú pri KPR (kardiopulmunálnej resuscitácii s inými členmi posádky) apod.
stanco007
26.03.11,10:44
Stanco007, neviem či zrovna s Tvojim zdravotným stavom je to práve vhodná práca, nakoľko vodič sanitky RZP často pomáha aj pri nakladaní a vykladaní pacienta z vozidla (a niekedy to vôbec nie je ľahký pacient), nosením defibrilátora a iných záležitostí potrebných k tejto práci, často sa vymieňajú pri KPR (kardiopulmunálnej resuscitácii s inými členmi posádky) apod.
Ja s tym nemam problem. Taky pohyb mi len prospeje a teraz mam stabilny stav, takze pohoda :D A okrem toho sily mam dost a aj vahu, ved 100kg nie je malo co mam...:D
drobeceva
26.03.11,10:48
tak bacha, Stando...že neprídeš o občiansky preukaz :)
stanco007
26.03.11,10:54
Evi, myslis kvoli vahe? :D Uz sa na tom pracuje... Ale zas nechcem byt nejake tintitko a nic nevladat :D
drobeceva
26.03.11,10:57
jasné, že kvôli váhe...:) Držím palce, nech sa podarí miesto získať :)
stanco007
26.03.11,11:02
ja som s vahou celkom spokojny aj ked by som mal mat 80kg podla BMI... ale to som bol chudy... :D a s pracou uvidime. clovek musi skusat a nie sediet a bedakat... a pritom nie som financne nuteny pracovat ale ja chcem robit...
martuli
28.03.11,06:39
Psychologické testy musíš mať na vozidlo s právom prednostnej jazdy - výstražným znamením, robí sa periférne videnie a reakcie naň, záujemca prechádza aj prísnou zdravotnou prehliadkou.
Indeed
28.03.11,13:50
Psychologické testy musíš mať na vozidlo s právom prednostnej jazdy - výstražným znamením, robí sa periférne videnie a reakcie naň, záujemca prechádza aj prísnou zdravotnou prehliadkou.

Periferne videnie je najdoležitejšie ,

naň sa spolieha vodič s právom prednostnej jazdy skor ako vojde do križovatky.
martuli
28.03.11,14:22
viem, mám kámošov a nie je to ľahká práca ako sa na prvý pohľad zdá.
stanco007
28.03.11,15:33
Povedzme si to takto... Ktora praca je dnes lahka??? No, okrem prace politika atd... :D Ale tam sa nedostane hocikto z nas, tak treba zit pri zemi a vyberat nieco take, na co mame, na co sa citime a co by nas bavilo... Co sa tyka perif. videnia to mam ok (aspon by malo byt nakolko som bol nedavno na podobnom spec. vysetr. a bolo to uplne bez problemov a so zrakom som nikdy nemal problemy a to som bol kazdy rok na prehliadke ) a psychotesty uz mam aj na papieri. Ta praca je podla mna tazka skor po psychickej stranke... Nie kazdy znesie pohlad na krv, nie kazdy dokaze ochotne pomahat inym atd... A dalej pri tej praci to musi byt aj velmi dobry a skuseny vodic, ktorý dokaze dobre predvidat...
Indeed
28.03.11,15:52
Povedzme si to takto... Ktora praca je dnes lahka??? No, okrem prace politika atd... :D Ale tam sa nedostane hocikto z nas, tak treba zit pri zemi a vyberat nieco take, na co mame, na co sa citime a co by nas bavilo... Co sa tyka perif. videnia to mam ok (aspon by malo byt nakolko som bol nedavno na podobnom spec. vysetr. a bolo to uplne bez problemov a so zrakom som nikdy nemal problemy a to som bol kazdy rok na prehliadke ) a psychotesty uz mam aj na papieri. Ta praca je podla mna tazka skor po psychickej stranke... Nie kazdy znesie pohlad na krv, nie kazdy dokaze ochotne pomahat inym atd... A dalej pri tej praci to musi byt aj velmi dobry a skuseny vodic, ktorý dokaze dobre predvidat...


A tiež nie každý vodič dokáže uháńať so sanitkou 120 km/h

Väčšinu tiež-vodičov by som zo záchrannej služby VYHODIL !
stanco007
28.03.11,15:57
A tiež nie každý vodič dokáže uháńať so sanitkou 120 km/h

Väčšinu tiež-vodičov by som zo záchrannej služby VYHODIL !
No, je tam dost takych o ktorych by som zapochyboval ale... Ako moze ist niekto napr. tou 120 km/hod ked na nasich cestach je spustu debilov co ignoruju vozidla s pravom prednostnej jazdy??? Takym vodicom by mali namieste brat vodicaky...
martuli
28.03.11,16:08
Čo viem ja, tak vodič RZP tiež musí dodržiavať určitú rýchlosť - tj mal by prekročiť povolenú rýchlosť max. o 20 oproti predpísanej. Veď má zodpovednosť nielen za posádku, ale aj za pacienta, ktorého vezie a ostatných tzv. vodičov, ktorí ho ignorujú. čo sa ich týka, je to zle aj počúvať. K tej psychickej ešte niečo dodám iné - dívať sa do očí malého dieťaťa, ktoré bohužiaľ práve odišlo napriek všetkej snahe... Tie psychotesty si robil súlčasne s periférnym? Pretože tam normálne šliapeš na pedál a reaguješ na vedľajšie podnety.
stanco007
29.03.11,04:01
Tu si mozete pozriet zoznam opravnenych psychologov vykonavat jednotlive vysetrenia...
http://www.komorapsychologov.sk/skpweb/?q=zoznam-psychologov-opravnenych-vysetrovat-vodicov
stanco007
30.03.11,06:57
Takze, vysetrenie periferneho videnia je za mnou... Pohodicka. Tam aspon clovek zisti velkost uhla svojho videnia... Mne namerala velmi rychly reakcny cas a dany uhol som mal vysoko nad potrebny limit....
<(°°..::Sany::..°°)>
10.12.11,16:59
chcel by som sa spitat ze ake je povinne minymalne vzdelanie pre to aby som mohol byt vodic rzp ... a aka musi bit vodicka prax mislim tym kolko rokov musim mat aspon odsoferovane respektyve od kedy som vodicom .... predom dakujem za radu ;)
veronikasad
10.12.11,17:04
Sany, prosím ťa, oprav si tie pravopisné chyby - toľko chýb v dvoch riadkoch som už na Porade dávno nevidela ...
<(°°..::Sany::..°°)>
12.12.11,11:26
to je jedno xD
mareko
12.12.11,13:46
chcel by som sa spitat ze ake je povinne minymalne vzdelanie pre to aby som mohol byt vodic rzp ... a aka musi bit vodicka prax mislim tym kolko rokov musim mat aspon odsoferovane respektyve od kedy som vodicom .... predom dakujem za radu ;)

To má byť paródia na vlastnú otázku? :-(
ponozka69
17.12.11,09:10
ahojte, neviem ci ste to tu pisali, a nevsimla som si, ale ak nie, kam by som sa mala hlasit ak chcem robit vodica RZP? dakujem