Inka16
01.01.06,21:10
Dobrý deň,
prosila by som o odbornú radu na môj problém.

Od mája som na rodičovskej dovole nke s dcérkou, ktorá bude mať na januári 1 rok. Poberám rodičovský príspevok a u svojho pôvodného zamestnávateľa som stále v evidencii. ;)

Vo filiálke, kde som pracovala do odchodu na MD sa počas mojej MD udiali mnohé personálne zmeny a hlavne redukcia počtu zamestnancov.
Momentálne som však dostala ponuku od inej firmy, oveľa výhodnejšiu. Plánujem túto ponuku prijať, ukončiť rodičovskú dovolenku, rozviazať pracovný pomer v pôvodnej firme.

Ako mám postupovať?

Mám dať pôvodnému zamestnávateľovi výpoveď dohodou k dátumu nástupu do nového zamestnania?
Čo ak s tým môj zamestnávateľ nebude súhlasiť a bude trvať na výpovednej lehote?
Som povinná dodržať výpovednú lehotu a vo výpovednej lehote nastúpiť k pôvodnému zamestnávateľovi?
Bola by možná aj dohoda- že ja by som ukončila rod. dovol., nastúpila by som u pôvod. zamestnávateľa ale nakoľko sa redukoval počet zamestnacov, riaditeľ filiálky by mi nasledujúci deň dal výpoveď z organizačných dôvodov, príp. pre nadbytočnosť s vyplatením odstupného? Je možná takáto dohoda ?

Veľmi pekne ďakujem za odbornú radu.
Zita4
01.01.06,21:02
Mám dať pôvodnému zamestnávateľovi výpoveď dohodou k dátumu nástupu do nového zamestnania?
Čo ak s tým môj zamestnávateľ nebude súhlasiť a bude trvať na výpovednej lehote?
Som povinná dodržať výpovednú lehotu a vo výpovednej lehote nastúpiť k pôvodnému zamestnávateľovi?
Bola by možná aj dohoda- že ja by som ukončila rod. dovol., nastúpila by som u pôvod. zamestnávateľa ale nakoľko sa redukoval počet zamestnacov, riaditeľ filiálky by mi nasledujúci deň dal výpoveď z organizačných dôvodov, príp. pre nadbytočnosť s vyplatením odstupného? Je možná takáto dohoda ?
1. Výpoveď dohodou neexistuje. Môžeš dať výpoveď (s výpovednou dobou) alebo sa dohodnúť so zamestnávateľom o skončení prac. pomeru.
2. Zamestnávateľ tým nič nezíska, ak bude trvať na výpovednej dobe, pretože ty môžeš ešte 2 roky čerpať rodičovskú dovolenku.

Ja by som v prvom rade išla za zamestnávateľom a snažila sa dohodnúť. Nakoľko si ma rodičovskej dovolenke, ty nemusíš nastúpiť do práce u terajšieho zamestnávateľa až do 3 rokov veku dieťaťa. Preto si myslím, že sa bude dať dohodnúť so zamestnávateľom.
Ak sú vo firme organizačné zmeny, je možné aj to, že by ti dal výpoveď podľa § 63 ZP a následne by ste spísali dohodu o skončení pracovného pomeru. Vtedy by si mohla dostať aj odstupné.
A keď už hovoríme o novom pracovnom mieste, tam môžeš nastúpiť, ak sa ti má kto postarať o dieťa (mimo škôlky). Je totiž možné mať niekoľko pracovných pomerov naraz. ;)