Silvia123
25.03.11,09:06
Predávame nehnuteľnosti, ktoré sme doteraz používali na podnikanie-prenájom, kúpili sme ich bez DPH kedysi, predávame taktiež oslobodené od DPH, -vstupujem tento predaj do riadku 15 priznania DPH??? -Ak ho tam uvediem, nebude chce odo mňa DU okamžite koeficientovať? Neobchodujeme s budovami, tak si myslím, že z koeficientu tento predaj môžem vylúčiť dúfam. Len neviem či to mám uviesť v nejakom riadku DP DPH,alebo nie. Prosím dnes je DPH-čka a ma to tlačí, doteraz som bola v presvedčení, že to tam netreba uviesť, ale teraz keď nad tým premýšľam nie som si istá...
Silvia123
25.03.11,08:23
Je to §38 -tak ide do riadku 15, len dúfam že ma DU nevyzve koeficientovať keď to tam uvediem...
xiastro
25.03.11,18:55
Je to §38 -tak ide do riadku 15, len dúfam že ma DU nevyzve koeficientovať keď to tam uvediem...

ak uplynulo viac ako 5 rokov od prvej kolaudacie, nie je dovod neuplatnit postup v sulade s § 38 ZDPH a neuviest prijem z predaja na r. 15 DP DPH. do koeficientu prilezitostny predaj nehnutelnosti nevstupuje.
Silvia123
25.03.11,19:34
Mňa hlavne zaujímalo že ak niečo uvediem do riadku 15 a hlavne ak to bude väčšia suma ako za ten predaj nehnuteľnosti, či budem musieť na konci roka DU preukazovať a dokazovať že ide o skutočný príležitostný predaj, alebo nebudem musieť nič predkladať na konci roka, bude ich to zaujímať až pri prípadnej dańovej kontrole, alebo celkovo či ich to nebude lákať k tej kontrole potom :)
xiastro
25.03.11,20:06
Mňa hlavne zaujímalo že ak niečo uvediem do riadku 15 a hlavne ak to bude väčšia suma ako za ten predaj nehnuteľnosti, či budem musieť na konci roka DU preukazovať a dokazovať že ide o skutočný príležitostný predaj, alebo nebudem musieť nič predkladať na konci roka, bude ich to zaujímať až pri prípadnej dańovej kontrole, alebo celkovo či ich to nebude lákať k tej kontrole potom :)

ak pride kontrola, tak lakat ju to urcite bude, ale, ked je to preukazatelne, nevidim v tom problem :) mozno si len urobit na zmluvu poznamku s odvolavkami na jednotlive §§, aby bol clovek ihned v obraze.