AnitaMartinska
25.03.11,09:09
Pekny slnecny den,
hladam info ohladom plastovych okien.
Mam velke okno v panelakovom byte na juznu stranu. Slnko mi ju vyhreje az na 25-27 stupnov, co mi vyhovuje, lebo mi prehreje cely byt.
Chcela by som vymenit stare okna za plastove, s pouzitim takych skiel, ktore budu i nadalej prepustat teplo do izby.
Existuje take nieco?
Tvrdenie, ze aj toho casu pouzivane plastove okna prepustaju teplo sa zaklada iba z casti na pravde, lebo som to vyskusala na susednom byte, ktory uz ma plastove okno.
Dakujem za kazde info.
AnitaMartinska
25.03.11,15:00
No ako vidim, mam viac moznosti. Bud je tazka otazka, alebo tazka odpoved, alebo....
pepsikova
25.03.11,15:29
..ja síce presne zloženie mojich slovaktualových okien neviem, ale teda slnko a teplo prepúšťajú v lete až moc,mám dvoje žalúzie , lebo to teplo mi vadí...slnko mi svieti od obeda až pokiaľ nezapadne...
..a v zime ti slnko byt nevyhreje...
220870
25.03.11,19:08
Teplo zo slnka sa šíri rôznymi spôsobmi.Sklá ako také odrážajú len tepelné vlnenie .Oproti obyčajnému sklu, sklá z plastových okien pohlcujú alebo odrážajú späť do exteriéru cca 20% slnečného žiarenia.
AnitaMartinska
28.03.11,04:22
No neda mi nezareagovat na reakciu od " Pepsikova",
ze mi byt v zime nevyhreje.
Pokial nie su velke mrazy a vonku svieti slnko,tak ako po tieto dni, tak po prichode z prace mam v byte tych 25-27 stupnov. A az kym nejdem spat, tak teplota v izbe neklesne pod 23 stupnov.
V celom byt ide kurenie cez podlahy, ale je velky rozdiel severna strana, kde nemam slnko, tam sa neda sediet bez kurenia a juzna strana ,kde vobec nemusim pustit radiator,vdaka slnku.
Aj tak dakujem za reakcie.
Pekny den