zdendolinka
25.03.11,09:11
dobry den, potrebujem poradit, ide o mojich rozvedenych rodicov, minuly mesiac to boli od rozvodu tri roky, nemaju vysporiadany majetok a chcu tento problem co najskor vyriesit.
Otec sa nijako nechce dohodnut, zije so svojou druzkou v CZ uz treti rok, (sam dobrovolne od nas odisiel a nechal byt v nas prospech, vraj ma teraz v cesku 3-izbovy byt a v lete sa chysta na dovolenku, pricom nikdy v zivote nikde zo Slovenska nebol lebo na to nemal), robi zivnostnika, vyzivovaciu povinnost si neplni (ma platit na mna a mladsiu sestru, ja chodim 2.rok na VS, sestra 8. trieda ZS, obe mame zdravotne problemy), pocas manzelstva si nabral mnozstvo poziciek, ktore neskor neplatil a pocas rozvodu a po rozvode mu vacsinu zaplatila mama, skratka je to znamy neplatic a alkoholik. to bol hlavny dovod ich rozvodu. pocas vianoc nielen ze neplatil vyzivne, ale dokonca chodil od nas pytat peniaze aby sme mu vyplatili polovicku ceny bytu (2-izbovy v povodnom stave, nove su plastove okna, ktore sa vsak budu splacat 10 rokov, v lete sa bude bytovka zateplovat, takze platime o dost viac ako ked s nami byval otec), vzdy bol opity a kazdych 5 minut menil svoje rozhodnutie, raz chcel polovicu, raz chcel tretinu, potom uz len 10 000 eur.
a tu nastava problem, mama robi kucharku v skolskej jedalni, mesacne zarobi v priemere 350 eur, z coho akurat vyplati byt, nevie co ma robit, najskor to chcela riesit dohodou s tym ze mu vyplati tych 10 000 eur, pod jeho stalym natlakom si pozicala 2000 eur od svojej mamy (s ktorou je posledny tyzden dost zle a cakame na najhorsie ze nebude z coho ani pohreb zaplatit) a pred notarom mu ich vyplatila s tym ze jej minimalne na rok da pokoj a ostatok mu vyplati potom, no o tyzden zvonil u nas zase ze on chce svojich 10 000 a je mu to jedno ci pojdeme pod most, boli u nas dvakrat policajti lebo sa nam vyhrazal smrtou, aj od jeho matky sme tiez dostali vyhrazny telefonat. kedze jeho rodicia byvaju o poschodie nizsie, mama sa boji chodit aj do roboty a z roboty aby sa jej nieco nestalo.
mama si chcela zobrat aj v banke uver aby ho co najskor vyplatila, byt odkupila a bol konecne pokoj, no v banke jej povedali ze vzhladom na to ze ma 42 rokov, zaraba tolko kolko zaraba a zivi dve deti, uver jej mozu poskytnut maximalne 830 eur- co ani zdaleka nie je 10 000
poradte prosim co mame robit, nechceme skoncit na ulici a potrebujeme tento problem co najskor vyriesit, mame to riesit cez sud? ak ano - ak by byt prisudili nam, bude mu musiet vyplatit taku vysoku sumu ked na to nema ?
ivka70
25.03.11,08:19
Kedze nebolo vysporiadane BSM do 3 rokov,vlastnikmi bytu su automatoicky obaja rodicia pomerom 1:1, cize kazdy vlastni 1/2.

Preco mama neriesi to, ze otec neplati na vas vyzivne?
Uz davno na neho mohla poslat exekutora (staci 3 mesiace neplatenia vyzivneho). Tvoje vyzivne mozes rovnako riesit ty, si dospela.
Ak by otec chcel vyplatit z bytu, musel by poziadat sud o vysporiadanie majetku.
Nemoze vas len tak vystahovat, lebo jeho je jedna polovica.

Rovnako mala mama trvat na vysporiadani BSM po rpzvode, v ktorom by sa vysporiadali aj pozicky.
To by chcelo teraz pravnika ....
zdendolinka
25.03.11,08:35
exekutorov ma na krku uz dvoch.. najskor davala mama a od septembra ma na mna platit vyssie vyzivne takze od januara som to dala na exekucne aj ja... aj na policii to bolo uz v roku 2009 ale vzdy vyplati bud iba cast alebo ten treti mesiac.. takze vzdy to nejako stihne aby nebol stihany .. a predtym dost dlho trvalo kym vyplatil dlh na vyzivnom lebo sa s exekutorom dohodol ze prave nemaju robotu a nema peniaze.. taha sa to uz treti rok a stale je to o tom istom ... neviem ani ja preco to neriesili uz predtym, asi preto lebo otec o nas nejavil ziadny zaujem... a uz sme poculi od neho kadeco, povodne nam chcel byt nechat, polovicu prepisat na sestru a polovicu na mna.. to len ako ma tu priatelku tak ma taku potrebu o vsetko nas obrat.... este sa chcem spytat ohladom toho pravnika.. kolko by nas to asi tak vyslo keby sme chceli aby nas zastupoval pri sude ?? ... fakt posledne co by sme teraz potrebovali je poriadne sa zadlzit
mohli by ste mi prosim vas poslat aj nejaky vzor ziadosti alebo zaloby na taketo vysporiadanie ??