maťabublinka
25.03.11,09:21
Potrebovala by som poradiť.Dostala som dotaciu z UP na podnikania kde v predpokladanych nakladoch bola uhrada odvodov do soc poistovne ,ale kedže som nemala dostatočny prijem odvody mi nevznikli a ja teraz neviem či v tej hodnote predpokl.nakladov môžem učtovať aj niečo iné? Nemohla som predpokladať že nebudem mať taky prijem Čo teraz?:eek: Vopred ďakujem za odpoveď.
ALIBABKA
25.03.11,08:34
Doteraz som sa nestretla s tým že by bola dotácia aj na uhradu poistného do soc.poisťovne,vždy tam bola iba uhrada na poistné do zdravotnej poisťovne.
maťabublinka
25.03.11,08:54
My sme si tam dali len odvody zdravotne ,ale oni nam škrtli nejake vydavky a dodali odvody na soc.Da sa obhajiť aj iny vydaj ako bol v predpokladanych nakladoch? Ved predsa boli to predpokladane naklady a to slovo niečo asi znamená .Nie je tam vsunute pre niečo??Poradte mi.Dik :mee:
veronikasad
25.03.11,09:01
My sme si tam dali len odvody zdravotne ,ale oni nam škrtli nejake vydavky a dodali odvody na soc.Da sa obhajiť aj iny vydaj ako bol v predpokladanych nakladoch? Ved predsa boli to predpokladane naklady a to slovo niečo asi znamená .Nie je tam vsunute pre niečo??Poradte mi.Dik :mee:
Ak veľmi chceš, odvody do SP môžeš platiť ako dborovolne poistená osoba. Alebo požiadať UP o zmenu účelu čerpania dotácie. Inak budeš musieť nevyčerpanú časť dotácie vrátiť.
maťabublinka
25.03.11,09:04
A to sa da požiadať o zmenu účelu ??
veronikasad
25.03.11,09:05
A to sa da požiadať o zmenu účelu ??
ano dá - ale v dostatočnom predstihu pred uplynutím dvoch rokov.
maťabublinka
25.03.11,09:18
Možu to byť aj 3 mesiace pred ukončením.Su na to nejaké formuláre ??
veronikasad
25.03.11,09:21
Možu to byť aj 3 mesiace pred ukončením.Su na to nejaké formuláre ??
Neviem, či sú na to nejaké formuláre, informuj sa na UP. Skôr to bude len formou listu. Tie 2-3 mesiace by mali byť minimálne, aby ti stihli zmenu schváliť a ty dotáciu na iný účel v stanovenom termíne aj minúť.