LenkaBr
25.03.11,09:23
Dobrý deň,

zaujímala by ma odpoveď na otázku, čo robíte, ak konateľ sro nepodpisuje doklady. Konkrétne sa mi jedná o DP k DPH...

...už druhý mesiac sa na firme neukázal (aspoň nie v pracovnej dobe), čakajú ho tu pripravené doklady na podpísanie (DP DzP PO, DP DPH a samozrejme iné), no nekomunikuje pomaly s nikým na firme. Už som natoľko paranoidná, že ho neupozorňujem na termíny smskami, ale píšem mu maily, aby som mala aspoň nejaký písomný doklad o tom, že na termíny bol upozornený. Sme malá firma (16 zcov)... ešte prehľady a hlásenie som ochotná podpísať, keďže mzdy mám na starosti ja, a odoslať na Dú... s tým problém nemali, ale DPH podpisovať nemienim.

DPH za január napríklad po niekoľkodňových upozorneniach podpísal a odoslal vraj poštou niekedy prvý marcový týždeň (nemám ani kópiu DP ani poštový doklad o odoslaní :( )...
KEJKA
25.03.11,08:26
pokuty bude platiť sro.
alebo - pošli na DU nepodpísané, ved ho vyzvú oni, bude musieť ísť osobne na DU. Podané bude načas, splnenie tvojej povinnosti je tým odoslaním na DU dostatočne preukázané.
prípadne ho nahovor, aby ako firma ste mali ZEP, potom budeš v jeho mene podávať elektronicky.
LenkaBr
25.03.11,08:28
alebo - pošli na DU nepodpísané, ved ho vyzvú oni, bude musieť ísť osobne na DU. Podané bude načas, splnenie tvojej povinnosti je tým odoslaním na DU dostatočne preukázané.

nie je nepodpísané DP považované za nepodané?
KEJKA
25.03.11,08:44
hm, to neviem. je opora v zákone?
Rozhodne však tvoja časť práce bude dostatočne preukázaná, za chýbajúci podpis predsa nemôžeš.
LenkaBr
25.03.11,11:37
Ďakujem, Kejka, nakoniec som šéfovi napísala možnosti, aké ste načrtla... odovzdať nepodpísané a Dú ho vyzve alebo ak nepodpíše, dostaneme pokutu za oneskorené podanie. Vraj príde podpísať a pošle poštou. :confused:
KEJKA
25.03.11,12:21
no vidíš, možno naozaj príde a uvedomí si, že si vieš poradiť a on sa svojim povinnostiam nevyhne.
LenkaBr
30.03.11,04:49
Dnes ráno som našla na stole podacie lístky:

DP PDH za január podané 23.marca (po niekoľkých urgenciách, že ten doklad potrebujem a tiež nemám kópiu DP) a nakoniec to februárové odoslal v termíne. Ale isto s odretými ušami. Inak, DP na daň z príjmov má na podpis prichystané od 12. marca... Doteraz ho nemám vrátené a ani podané nie je. Keď budú zajtra dávať v telke prepchaté pošty pred polnocou, bude tam aj on.

Ešte jedna perlička, trochu súvisiaca... Stretli ste sa niekedy u správkyň na Dú, keď nemali odovzdané nejaké priznanie, a vy ste ho odoslali poštou s dokladom o podaní, že vám pani odvetila, "oni ho nemajú a vy ste mohli poslať na dú prázdnu obálku" :eek: