adrianna2
25.03.11,13:29
Som študentka a mám 2 brigády na dohodu o brigádnickej práci študenta.
Mala by som odrobiť podľa dohody len 80 hodín za mesiac, čo je pre študenta povolené. No ja mám 2 brigády, takže ak sa mi to spojí dokopy, tak v tom prípade mám odrobených viac hodín.
Nebudem platiť zato nejakú pokutu alebo niečo také? ..
Ďakujem za odpoveď. ;)
ewita888
25.03.11,12:35
nebudeš, počet odpracovaných hodín sa posudzuje u každého zamestnávatela zvlásť
adrianna2
25.03.11,12:39
takže nebudem mať žiadny problém so sociálnou poisťovňou? Pretože je to dohoda o brigádnickej práci. A myslím si, že študent má povolené odpracovať do mesiaca len 80 hodín.
Preto sa pýtam, lebo som si neni istá, či nato nedoplatím nejak...
Zoltán Kovács
25.03.11,12:41
Nedoplatíš, môžeš veriť ewite........
20lucka201
13.05.11,06:15
Za brigádu sa strháva zamestnancovi garančné a úrazové poistenie do soc.poisťovne? a v prípade, že brigádnik má podpísané vyhlásenie, netreba odvádzať za brigádnika daň zo závislej činnosti, však?
Za skorú odpoveď dakujem
veronikasad
13.05.11,06:18
Za brigádu sa strháva zamestnancovi garančné a úrazové poistenie do soc.poisťovne? a v prípade, že brigádnik má podpísané vyhlásenie, netreba odvádzať za brigádnika daň zo závislej činnosti, však?
Za skorú odpoveď dakujem
nie, garančné a úrazové poistenie platí zamestnávatel.
Ak je príjem nižší ako mesačná NČZD, daň neplatí.
Mila123
13.05.11,06:18
Obávaš sa, aby s preto, že pracuješ veľa nedoplatila???? neboj, za toto táto demokracia nezatvára, žiadna sankcia, či niečo podobné ti nehrozí....len makaj, makaj....." na tých našich" musí niekto pracovať, veď sa sami neuživia......
korki80
26.06.11,21:08
dobry vecer,

mam 16r., nasla som si brigadu v jednom fastfoode a neviem, ci mozem robit aj za pokladnou a popripade aj nocne, kedze ide o nonstop prevadzku??? nechcem robit problemy sebe ani zamestnavatelovi. dakujem vopred za odpoved...

s pozdravom karin
Tweety
27.06.11,08:43
dobry vecer,

mam 16r., nasla som si brigadu v jednom fastfoode a neviem, ci mozem robit aj za pokladnou a popripade aj nocne, kedze ide o nonstop prevadzku??? nechcem robit problemy sebe ani zamestnavatelovi. dakujem vopred za odpoved...

s pozdravom karin
Určite nie, zodpovednosť ešte nemáš, pretože si mladistvá.
A čo sa týka dlžky prác, pozrieme do ZP.
(7) Mladistvý zamestnanec mladší ako 16 rokov má pracovný čas najviac 30 hodín týždenne, aj keď pracuje pre viacerých zamestnávateľov. Mladistvý zamestnanec starší ako 16 rokov má pracovný čas najviac 37 a 1/2 hodiny týždenne, aj keď pracuje pre viacerých zamestnávateľov. Pracovný čas mladistvého zamestnanca nesmie v priebehu 24 hodín presiahnuť osem hodín.
korki80
27.06.11,11:34
dakujem,

takze aj ked zamestnavatelovi to nevadi, tak za pokladnou robit nemozem? je to niekde aj v zakone?
a ja som sa skor pytala na nocnu zmenu, ci mozem. o dlzke prace viem, ze kolko hodin..
dakujem karin