andy23552
25.03.11,13:59
Dobry den chcela by som sa opytat ci mi neviete pomoct! Na liste vlastnictva mam zalozne pravo!to bolo robene podvodom lebo tam neboli vysporiadany dedici!po tom ako zomrela moja mama sme mali dedicske konanie v ktorom ale tarcha nebola napisana!a nikde neviem zistit ako mam dalej pokracovat aby sa ta tarcha vymazala alebo aspon zistit kto teraz tu tarchu ma neviete mi prosim vas pomoct??dakujem ta tarcha je uz od roku 1993 a stale si ju posuva niekto dalej
buchač
25.03.11,13:29
Dobry den chcela by som sa opytat ci mi neviete pomoct! Na liste vlastnictva mam zalozne pravo!to bolo robene podvodom lebo tam neboli vysporiadany dedici!po tom ako zomrela moja mama sme mali dedicske konanie v ktorom ale tarcha nebola napisana!a nikde neviem zistit ako mam dalej pokracovat aby sa ta tarcha vymazala alebo aspon zistit kto teraz tu tarchu ma neviete mi prosim vas pomoct??dakujem ta tarcha je uz od roku 1993 a stale si ju posuva niekto dalej

Ťarchu máš predsa Ty ....veď vravíš o svojom LV , alebo nie ...

Každý LV , ktorý je zaťažený ťarchou , má predsa aj nejaké údaje o tejto skutočnosti ...
- v prospech koho
- dátum konania
- proste nejaké údaje

Podľa nich sa musíš uberať ...najlepšie by bolo asi na kataster zájsť ...
andy23552
25.03.11,13:53
No na liste vlastnictva ta tarcha pisana je ale ja som ten dom zdedila po mame pri dedicskom konani mi nebolo povedane ze je na nom tarcha tak nechapem ako je to mozme teraz ta tarcha je na mne?v liste vlastnictva mam napisane vsetko ale ta spolocnost co to mala tak to uz davno predala a nevedia mi povedat kto to ma dalej neviete mi poradit ako mam postupovat dalej?dakujem
buchač
25.03.11,13:59
No na liste vlastnictva ta tarcha pisana je ale ja som ten dom zdedila po mame pri dedicskom konani mi nebolo povedane ze je na nom tarcha tak nechapem ako je to mozme teraz ta tarcha je na mne?v liste vlastnictva mam napisane vsetko ale ta spolocnost co to mala tak to uz davno predala a nevedia mi povedat kto to ma dalej neviete mi poradit ako mam postupovat dalej?dakujem

Dedičstvom sa dedia aj klady a aj zápory ....čiže aj ťarchy ...

Znova opakujem ...len na kataster zájsť ...tam predsa majú podklady ...teda , mali by mať ...

Zvýraznenému ale predsa len nerozumiem ...

LV je Tvoj ...a nejaká iná spoločnosť na nehnuteľnosť dala záložné právo a potom ešte aj predala ????
Dokonca nevedia , komu to predali ???...dobrá myšlienka ..." čistá " ...:rolleyes:
Čudné ...
andy23552
25.03.11,14:06
Dedičstvom sa dedia aj klady a aj zápory ....čiže aj ťarchy ...

Znova opakujem ...len na kataster zájsť ...tam predsa majú podklady ...teda , mali by mať ...

Zvýraznenému ale predsa len nerozumiem ...

LV je Tvoj ...a nejaká iná spoločnosť na nehnuteľnosť dala záložné právo a potom ešte aj predala ????
Dokonca nevedia , komu to predali ???...dobrá myšlienka ..." čistá " ...:rolleyes:
Čudné ...
no mne medzi pasiva dali dlhy co mala moja mama nespaletene a medzi aktiva bol dom ale ten dom mal tarchu!ako som pisala vsetko to bolo robene podvodom ja uz ani neviem na koho sa mam obratit a ani ja nechapem ako ta spolocnost nevie kto to ma dalej a na liste vlastnictva uz to neni pisane aka spolocnost to ma a ani kataster mi to nevie povedat na katastri som uz bola ti mi tiez potvrdili ze je to robene podvodom ale ta tarcha tam je
buchač
25.03.11,14:09
no mne medzi pasiva dali dlhy co mala moja mama nespaletene a medzi aktiva bol dom ale ten dom mal tarchu!ako som pisala vsetko to bolo robene podvodom ja uz ani neviem na koho sa mam obratit a ani ja nechapem ako ta spolocnost nevie kto to ma dalej a na liste vlastnictva uz to neni pisane aka spolocnost to ma a ani kataster mi to nevie povedat na katastri som uz bola ti mi tiez potvrdili ze je to robene podvodom ale ta tarcha tam je
Skús ...
https://www.katasterportal.sk/kapor/

Daj do koloniek príslušné údaje ...hádam niečo nájdeš ...
Kvaka
25.03.11,14:10
No na liste vlastnictva ta tarcha pisana je ale ja som ten dom zdedila po mame pri dedicskom konani mi nebolo povedane ze je na nom tarcha tak nechapem ako je to mozme teraz ta tarcha je na mne?v liste vlastnictva mam napisane vsetko ale ta spolocnost co to mala tak to uz davno predala a nevedia mi povedat kto to ma dalej neviete mi poradit ako mam postupovat dalej?dakujem
Záložné právo sa dá vymazať len cez žiadosť o výmaz záložného práva, kde sa uvedie, že pominuli dôvody zaťaženia tejto nehnuteľnosti záložným právom, ak samozrejme naozaj pominuli, musí to byť preukázané.

čo toto znamená? "ta spolocnost co to mala tak to uz davno predala a nevedia mi povedat kto to ma dalej"
andy23552
25.03.11,22:02
[QUOTE=Kvaka;1701476]Záložné právo sa dá vymazať len cez žiadosť o výmaz záložného práva, kde sa uvedie, že pominuli dôvody zaťaženia tejto nehnuteľnosti záložným právom, ak samozrejme naozaj pominuli, musí to byť preukázané.

čo toto znamená? "ta spolocnost co to mala tak to uz davno predala a nevedia mi povedat kto to ma dalej"[/QU
a ako to preukazem???????????dokonca som si teraz vsimla ze na jednom rozsudku je napisane ine cislo domu
pepa78
26.03.11,03:41
Andy, skus si sadnut, napis si svoj problem na papier, precitaj si to 3x a ked s ati to bude zdat zrozumitelne, tak to daj precitat niekomu v tvojom okoli ci to pochopi a potom to hod sem na poradu...lebo mi nerozumiet reci tvojho kmena...
Kvaka
26.03.11,09:48
Záložné právo sa dá vymazať len cez žiadosť o výmaz záložného práva, kde sa uvedie, že pominuli dôvody zaťaženia tejto nehnuteľnosti záložným právom, ak samozrejme naozaj pominuli, musí to byť preukázané.
čo toto znamená? "ta spolocnost co to mala tak to uz davno predala a nevedia mi povedat kto to ma dalej"



a ako to preukazem???????????dokonca som si teraz vsimla ze na jednom rozsudku je napisane ine cislo domu
Andy, odpovedz mi na otázky:
1. Ak si zdedil dom, máš už na seba list vlastníctva?
2. V dedičskom konaní ti dali dom do aktív, a dlhy do pasív. Tá ťarcha je z akého dôvodu?
3. Tá ťarcha je v prospech iných nevysporiadaných dedičov z minulosti, ktorá sa ťahá od roku 1993?
4. Alebo je to záložné právo nejakej spoločnosti, ktorá požičala tvojej mame peniaze v roku 1993?
5. Ak je to tá spoločnosť, ktorá požičala mame peniaze, predala tá prvá spoločnosť neskôr inej spoločnosti pohľadávku voči tvojej mame?
5. Kataster ti nechce zdedený dom zapísať bez ťarchy, lebo nie je dôkaz, že dlh bol vyplatený?
6. Boli okrem teba aj iní dediči, ktorí o tejto ťarche nevedia? Alebo to vedeli a odmietli dedičstvo?
Andy, odpíš z listu vlastníctva celú ťarchu, tak ako je napísaná, vymaž len údaje, ako názov firmy, banky, ale aj iné osobné údaje.