hannahRybicka
25.03.11,15:18
Ahojte,
mam taky kuriozny problem. Kupila som "dom", ktory bol sucastou majera. Ked sa tahala voda, hlavny privod bol pri vedlajsej budove od ktorej bola potiahnuta pripojka az ku nam. Majer sa rozdelil, obe budovy maju teraz ini vlastnici a pripojku vlastni sused. Ten ju odhlasil, lebo vodu momentalne nepotrebuje.
Neviete niekto poradit, za akych podmienok by som mohla tu vodovodnu pripojku prilasit na seba?
Stoji na susedovom pozemku, ale mam od neho suhlas so zriadenim odberneho miesta v sachte na jeho pozemku.
Mozem poziadat o pripojenie, aj ked nie som vlastnik pozemku, ani tam nie je tarcha?

dakujem.
buchač
25.03.11,14:58
Ahojte,
mam taky kuriozny problem. Kupila som "dom", ktory bol sucastou majera. Ked sa tahala voda, hlavny privod bol pri vedlajsej budove od ktorej bola potiahnuta pripojka az ku nam. Majer sa rozdelil, obe budovy maju teraz ini vlastnici a pripojku vlastni sused. Ten ju odhlasil, lebo vodu momentalne nepotrebuje.
Neviete niekto poradit, za akych podmienok by som mohla tu vodovodnu pripojku prilasit na seba?
Stoji na susedovom pozemku, ale mam od neho suhlas so zriadenim odberneho miesta v sachte na jeho pozemku.
Mozem poziadat o pripojenie, aj ked nie som vlastnik pozemku, ani tam nie je tarcha?

dakujem.

Moja rada ????

Nerob to ....!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Potiahni si svoju prípojku ( odberné miesto na vlastné územie ) priamo od centrálneho vedenia ...oplatí sa to ...
Nikdy nevieš , čo sa budúcnosti môže stať ( nový majiteľ nedá napríklad ďalší súhlas , zlé medziľudské vzťahy aj s terajším vlastníkom .....)
Bude to možno nákladnejšie ( nepoznám situáciu ) ...no ver mi , že je to tak oveľa lepšie .....

P.S.:
...vlastná skúsenosť ...;)
hannahRybicka
25.03.11,15:28
:)
dik za starostlivost.
V skutocnosti ma netrapi ta voda, ale papiere. Budeme mat vlastnu studnu tak ci tak, ale ak budeme OFICIALNE pripojeni na mestsku vodu, tak odpada kopa strapacie s hygienou a poziarnikmi a ktovie kym este.
Naviac, museli by sme dat prerobit projekt.

Potiahnutie novej pripojky sme definitivne zamietli. Bolo by to asi 100m vetvy + 50m ku domu, na to nemame :( naviac pristupova cesta je sukromna. (je na nom len tarcha pravo pristupu, kopat po nej nemozme)

Prosim vas, tusi niekto co potrebujem k tomu, aby som na seba prihlasila pripojku na susedovom pozemku? U vodarni je odhlasena, trubka je zablombovana. Viem len cislo parcely, neviem ani cislo odberneho miesta.

Je to vobec pravne mozne?

dik
buchač
25.03.11,15:48
:)
dik za starostlivost.
V skutocnosti ma netrapi ta voda, ale papiere. Budeme mat vlastnu studnu tak ci tak, ale ak budeme OFICIALNE pripojeni na mestsku vodu, tak odpada kopa strapacie s hygienou a poziarnikmi a ktovie kym este.
Naviac, museli by sme dat prerobit projekt.

Potiahnutie novej pripojky sme definitivne zamietli. Bolo by to asi 100m vetvy + 50m ku domu, na to nemame :( naviac pristupova cesta je sukromna. (je na nom len tarcha pravo pristupu, kopat po nej nemozme)

Prosim vas, tusi niekto co potrebujem k tomu, aby som na seba prihlasila pripojku na susedovom pozemku? U vodarni je odhlasena, trubka je zablombovana. Viem len cislo parcely, neviem ani cislo odberneho miesta.

Je to vobec pravne mozne?

dik

...skús ...;)

Všeobecné podmienky pre pripojenie :
http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=2&ved=0CBsQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.zsvs.sk%2Fimages%2Fprilohy%2F Zavazne-podmienky-voda.doc&ei=nsaMTaznG5DxsgbWw7COCg&usg=AFQjCNHdRZYpRvk7mi9YjFNIJCuLRO4HvA
hannahRybicka
25.03.11,16:01
Dik, toto lejstro som uz mala v rukach davnejsie. Tu riesia vybudovanie noveho odberneho miesta, ja ale chcem len zmluvu na pripojenie existujucej pripojky. Vsetky trubky existuju, nebude sa nic projektovat ani kopat.
buchač
25.03.11,16:58
Dik, toto lejstro som uz mala v rukach davnejsie. Tu riesia vybudovanie noveho odberneho miesta, ja ale chcem len zmluvu na pripojenie existujucej pripojky. Vsetky trubky existuju, nebude sa nic projektovat ani kopat.

....očuj ...Rybička ...vodný to živel ...že ma Ty srdíš ...;):rolleyes::---:D:D:D



- písomný (notársky, resp. matrikou overený) súhlas majiteľa vodomernej šachty, ak bude vodomer umiestnený do cudzej vodomernej šachty na “T“ kus,
- písomný (notársky, resp. matrikou overený) súhlas majiteľa cudzieho pozemku na umiestnenie vodomernej šachty, v ktorom sa zároveň zaväzuje umožniť prístup do šachty za účelom odčítania, opravy, údržby a výmeny vodomeru,
Tlačivo
http://www.bvsas.sk/files/zakaznicka-zona/tlaciva-na-stiahnutie/Objednavka-na-zriadenie-a-rekonstrukciu-vodovnej-pripojky.pdf

alebo aj ...

http://www.google.sk/search?hl=sk&safe=off&client=opera&hs=eGr&rls=sk&channel=suggest&q=zmluvu+na+pripojenie+existujucej+pripojky+vody&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&aq=f&aqi=&aql=&oq=
hannahRybicka
01.04.11,08:43
sorry za odmlku, bola som nieaku dobu mimo.

- písomný (notársky, resp. matrikou overený) súhlas majiteľa vodomernej šachty, ak bude vodomer umiestnený do cudzej vodomernej šachty na “T“ kus,
- písomný (notársky, resp. matrikou overený) súhlas majiteľa cudzieho pozemku na umiestnenie vodomernej šachty, v ktorom sa zároveň zaväzuje umožniť prístup do šachty za účelom odčítania, opravy, údržby a výmeny vodomeru,
Suhlas mame, aj notarsky overeny, ale vodarne v TO to neakceptuju ;( trvaju na tom, ze kazdy odberatel musi mat vlastnu vetvu. Vraj aby nas vedeli vypnut nezavisle, ak by jeden z nas za vodu neplatil. Nech zije birokracia.
Na vodarnach sme boli asi 4 mesiace dozadu, s nieakym obrdolezitym sefom sme sa bavili asi 2 hodiny a vyhlasil ze za ziadnych okolnosti nas na tu sachtu nenapoja.
Nakoniec som z neho vydolovala, ze jedina sanca ako sa ku tej vode dostat je prehlasit celu pripojku na seba. Momentalny majitel pozemku, kde je sachta, vodu uz asi pred rokom odhlasil, takze odberne miesto nie je vobec zamluvnene. Aj som ho poziadala o prehlasenie, ale vykaslal sa na to. Asi som mu ponukla malo ;(
Tak teraz rozmyslam, ci to viem cele vymysliet bez neho....ale asi nie.
Porazi ma z tej slovenskej birokracie....
hannahRybicka
01.04.11,08:45
Kazdopadne, dakujem ti za pomoc.