teplomer
25.03.11,20:33
Dobry den poradaci, verim ze mi pomozete.

Ako 3D grafik som odisiel od zamestnavatela nakolko som sa postavil na vlastne nohy a rad by som bol sam sebe panom. Moja otazka, resp. otazky zneju :

Predpokladany mesacny prijem ratam na cca 2 000 eur. Nakolko ide o predaj dusevneho majetku, dizajnu, dat v tomto pripade nehra rolu a cena produktu (v tomto pripade obrazkov) je zjednavana pri kazdom projekte osobitne vzhladom na rozsah prac. Este min. som si zalozil zivnost a mam okrem ICO,DIC aj IC Dph.

Chcem sa spytat ci je potrebne pri taktomto druhu prace pouzivat IC DPH (povodne som si ho zalozil z dovodu nakupu a predaja tovaru na slovensku)
Klient posiela peniaze bankovym prevodom na moj ucet bez toho aby potreboval nejaku fakturu. V podstate ide o to aby som tieto peniaze priznal.

Coho sa vsak bojim je ze ak zarobim 2 000 mesacne, odvodny na dalsi rok budem mat 455 euro co je dost a neviem zarucit, ze na dalsi rok zarobim rovnaku ciastku. Mozno nezarobim nic. Je vyhodne si uplatnovat realne alebo pausalne vydavky ? Je nejaka legalna cesta ako si znizit odvody alebo dan ? Kedze k praci potrebujem PC, nejake realne vydavky tam nemam.

2000/mesacne vychadza 24 000e rocne. Dan sa palti z plnej ciastky alebo sa najprv odpocita nezdanitelna ciastka ? Som z toho trosku magor :)

Dakujem za odpovede.