Ferdo Mravec
25.03.11,21:01
Dobrý večer,
poprosila by som o radu...manžel ako SHR by si chcel prenajať traktor od známeho. Moja otázka znie, že či prenajímateľ musí nahlásiť na daňovom úrade tento druh prenájmu, alebo stačí len uzavrieť medzi nájomcom a prenajímateľom písomnú zmluvu. Manžel zobral dotáciu na obhospodarovanie pozemkov, mohol by si tento výdavok na nájom traktora potom uplatniť v daňovom priznaní.
Katarina
26.03.11,09:03
Dobrý večer,
poprosila by som o radu...manžel ako SHR by si chcel prenajať traktor od známeho. Moja otázka znie, že či prenajímateľ musí nahlásiť na daňovom úrade tento druh prenájmu NIE, alebo stačí len uzavrieť medzi nájomcom a prenajímateľom písomnú zmluvu.ÁNO Manžel zobral dotáciu na obhospodarovanie pozemkov, mohol by si tento výdavok na nájom traktora potom uplatniť v daňovom priznaní.ÁNO

Odpoveď v texte.
Ferdo Mravec
26.03.11,18:35
ĎAkujem pekne za odpoveď...
a sumu za prenájom dám do daňového priznania do ktorého okienka? Odiel VI. výdavok z prenájmu nehnut. riadok 10 ?
A prenajímateľ si dá tento príjem v DP tiež do tohoto okienka č 10, odiel VI ako príjem?
A v PD sa to zaúčtuje ako?
betka
26.03.11,20:15
Najskôr by som si ujasnila, či ten prenajímaeľ má živnosť na prenájom hnuteľných vecí. Ak ano, problém nie je. Ak nemá živnostenské oprávnenie, problém sa vyskytnúť môže, par. sa vždy nejaký nájde.
Ferdo Mravec
26.03.11,20:42
Prenajímateľ je živnostník vo výrobe potravinárskych výrobkov a je tiež SHR, kúpil traktor, má ho v odpisoch....a manžel ho chce si ho chce prenajať.
Aký problém sa teda môže vyskytnúť?
Prenajímateľ nemá živnosť na prenájom hnuteľných vecí
betka
26.03.11,20:50
V tomto prípade už žiadny.

SHR postupuje v zmysle 6/5=kde sa považuje za príjem z podnikania i príjem z akéhokoľvek nakladania s obchodným majetkom, traktora
Ferdo Mravec
26.03.11,21:02
ĎAkujem pekne za odpoveď...
a sumu za prenájom dám do daňového priznania do ktorého okienka? Odiel VI. výdavok z prenájmu nehnut. riadok 10 ?
A prenajímateľ si dá tento príjem v DP tiež do tohoto okienka č 10, odiel VI ako príjem?
A v PD sa to zaúčtuje ako?

Ešte mi prosím poraďte s týmto, ako to správne zapísať. Ďakujem

Prosím poraďte mi niekto....!!!!