stan1ey
25.03.11,22:24
Zdravím Vás,
už asi dva roky podnikám v oblasti sprostredkovania služieb. Mojou náplň práce predstavuje prezentovanie sa vo väčších firmách za účelom predaja tovaru/služby.
Chcel by som sa tu informovať, aké predmety možno v mojom obore definovať, ako odpočítateľnej v mojom DP.
Pokúsim sa stručne definovať svoje otázky.
Sú to pre mňa odpočítateľné položky v DP?:


pracovné oblečenie ako napr. elegantné sako, elegantné košele, luxusné topánky a podobne? (ide o naozaj veľmi drahé kolekcie), samozrejme všetko v rozumnom množstve (štyri kolekcie)?
luxusné hodinky (napr. v hodnote viac ako 1000€)?
viac ako jedno auto (len pre mňa ako jednu osobu):
v kancelárii ktorú nenavštevujú klienti nábytok ako sedacia súprava, obývacia stena?
v kancelárii ktorú nenavštevujú klienti elektronika ako plazma, domáce kino 7.1?
byt v podnájme, ktorý by som teoreticky používal ako sekundárnu kanceláriu?
pokuty na daňovom úrade, ktoré vznikli z dôvodu neskorého podania DP?
v byte, ktorý mám v živnosti ako miesto podnikania, plánujem rekonštrukciu ako napr. výmena zárubní a dverí, môžem si aj takúto položkou zaúčtovať do daňového priznania aj keď má byt vo vlastníctve iná osoba? (pozn. osobe neplatím nájom)


Ďakujem za odpovede.
KEJKA
25.03.11,21:54
Zdravím Vás,
už asi dva roky podnikám v oblasti sprostredkovania služieb. Mojou náplň práce predstavuje prezentovanie sa vo väčších firmách za účelom predaja tovaru/služby.
Chcel by som sa tu informovať, aké predmety možno v mojom obore definovať, ako odpočítateľnej v mojom DP.
Pokúsim sa stručne definovať svoje otázky.
Sú to pre mňa odpočítateľné položky v DP?:


pracovné oblečenie ako napr. elegantné sako, elegantné košele, luxusné topánky a podobne? (ide o naozaj veľmi drahé kolekcie), samozrejme všetko v rozumnom množstve (štyri kolekcie)?
luxusné hodinky (napr. v hodnote viac ako 1000€)?
viac ako jedno auto (len pre mňa ako jednu osobu):
v kancelárii ktorú nenavštevujú klienti nábytok ako sedacia súprava, obývacia stena?
v kancelárii ktorú nenavštevujú klienti elektronika ako plazma, domáce kino 7.1?
byt v podnájme, ktorý by som teoreticky používal ako sekundárnu kanceláriu?
pokuty na daňovom úrade, ktoré vznikli z dôvodu neskorého podania DP?
v byte, ktorý mám v živnosti ako miesto podnikania, plánujem rekonštrukciu ako napr. výmena zárubní a dverí, môžem si aj takúto položkou zaúčtovať do daňového priznania aj keď má byt vo vlastníctve iná osoba? (pozn. osobe neplatím nájom)

Ďakujem za odpovede.
1,2.....nie
1,2.áno, ak máš príjem=mzdu a hodnota týchto vecí sa ti pripočíta a zdaní ako nepeňažný príjem
3.....áno
4....áno, ak ide o kanceláriu
5, 6, 7................nie
8. ide stále o sro? a pritom nejde o tú kanceláriu v bode 4?
ano - nie podľa typu zmluvy, dohody s vlastníkom, schopnosti si tieto výdavky obhájiť...............riziková záležitosť.
stan1ey
26.03.11,08:02
Ďakujem, objasnili ste mi kopec otázok, ktoré ma trápili už dávno :)
veronikasad
26.03.11,08:06
Kejka, ide o živnostníka. Na väčšinu otázok - tak ako sú položené - by som odpovedala nie ...
KEJKA
26.03.11,13:10
odpovedala som za sro, ako je založená téma. Pokiaľ ma zadávateľ uviedol do omylu zadaním otázky do nesprávnej témy, jeho problém.
Má síce v profile živnostník, to ešte neznamená, že nemá sro.
Ako vieš naisto, že sa nepýtal na sro?