kattus
26.03.11,10:30
Dobry den
dnes sa mi do ruk dostalo zuctovanie dani,take to tlacivko,co po spracovani DP dava zamestnavatel zamestnancom.
Pozerala som si ho a nejako mi nejde do hlavy jedna vecicka.
Viem,ze nezdanitelna ciastka je 4025.70 eura a ja tam mam iba 3728....bola som zamestnanec po cely minuly rok,z celeho roka som bola na PN od 3.6. do 8.9.Moze to byt z tohto dovodu?Alebo to zavisi od vysky prijmu nejako?
Nejako mi to nejde do hlavy,zda sa mi,ze narok na celu nezdanitelnu cast by som mala mat aj ked som bola PN 3 mesiace.Dakujem za odpovede.
veronikasad
26.03.11,09:45
Dobry den
dnes sa mi do ruk dostalo zuctovanie dani,take to tlacivko,co po spracovani DP dava zamestnavatel zamestnancom.
Pozerala som si ho a nejako mi nejde do hlavy jedna vecicka.
Viem,ze nezdanitelna ciastka je 4025.70 eura a ja tam mam iba 3728....bola som zamestnanec po cely minuly rok,z celeho roka som bola na PN od 3.6. do 8.9.Moze to byt z tohto dovodu?Alebo to zavisi od vysky prijmu nejako?
Nejako mi to nejde do hlavy,zda sa mi,ze narok na celu nezdanitelnu cast by som mala mat aj ked som bola PN 3 mesiace.Dakujem za odpovede.
Uveď prosím výšku základu dane. Ten súvisí s nárok na ročnú NČZD. Niektoré mzdové SW NČZD neuvádzajú, ak nebol v danom mesiaci vyplatený žiadny zdanitelný príjem.
Tweety
26.03.11,09:48
Dobry den
dnes sa mi do ruk dostalo zuctovanie dani,take to tlacivko,co po spracovani DP dava zamestnavatel zamestnancom.
Pozerala som si ho a nejako mi nejde do hlavy jedna vecicka.
Viem,ze nezdanitelna ciastka je 4025.70 eura a ja tam mam iba 3728....bola som zamestnanec po cely minuly rok,z celeho roka som bola na PN od 3.6. do 8.9.Moze to byt z tohto dovodu?Alebo to zavisi od vysky prijmu nejako?
Nejako mi to nejde do hlavy,zda sa mi,ze narok na celu nezdanitelnu cast by som mala mat aj ked som bola PN 3 mesiace.Dakujem za odpovede.
Toto je len výška skutočne uplatnenej NČ, pretože ak boli vyplatené Nemocenské Dávky, NČ uplatnená nemohla byť, pretože nebola žiadna mzda, akjbolo urobené RZD, NČ sa určite uplatnila ročná, len neviem, či máš dobré tlačivko, z ktorého tu cituješ, či to nie je len potrvedenie o príjmoch... ALebo tu bola tzv. milionárska daň, kde sa NČ kráti.
kattus
26.03.11,13:33
Dakujem za odpovede.
Tlacivo z ktoreho mam info je nazvane
Rocne zuctovanie preddavkov na dan z prijmov FO zo zavislej cinnosti za rok 2010.
Tlacivo ma 18 riadkov,velmi je podobne tomu,co davaju ako podklad na vytvorenie DP.Muzovi ho bezne robim,len som sa nikdy nestretla s PNkou a tak som v pomykove,ako to je.
Pocas tych troch mesiacov PN mi normalne socialna poistovna vyplacala nemocensku davku.
Vyska zakladu dane bola 16310.66 eura a opravujem tu nezdanitelnu cast na danovnika - 3794.82eur.
Cize,ak tomu dobre rozumiem,tak pokial som PN a dostanem nemocenske davky,tak sa krati NČ???Som z toho popravde jelen:(Nijako mi ta suma nesedi,ktora je tu napisana,neviem,podla coho k nej prisli....velmi pekne dakujem za pripadne vysvetlenie
veronikasad
26.03.11,13:41
Dakujem za odpovede.
Tlacivo z ktoreho mam info je nazvane
Rocne zuctovanie preddavkov na dan z prijmov FO zo zavislej cinnosti za rok 2010.
Tlacivo ma 18 riadkov,velmi je podobne tomu,co davaju ako podklad na vytvorenie DP.Muzovi ho bezne robim,len som sa nikdy nestretla s PNkou a tak som v pomykove,ako to je.
Pocas tych troch mesiacov PN mi normalne socialna poistovna vyplacala nemocensku davku.
Vyska zakladu dane bola 16310.66 eura a opravujem tu nezdanitelnu cast na danovnika - 3794.82eur.
Cize,ak tomu dobre rozumiem,tak pokial som PN a dostanem nemocenske davky,tak sa krati NČ???Som z toho popravde jelen:(Nijako mi ta suma nesedi,ktora je tu napisana,neviem,podla coho k nej prisli....velmi pekne dakujem za pripadne vysvetlenie
Ano, je to v poriadku. Máš vysoký príjem, tzv. milionársku daň. Pri základe dane nad 15387,12€ sa NČZD na daňovníka kráti.

Nijako to nesúvisí s PN-kou, nemocenské nie je zdanitelný príjem.

NČZD si skontroluješ výpočtom :

7872,48 - (16310,66:4)
kattus
26.03.11,14:10
Aha,jasne,uz rozumiem :)
Vobec ma nenapadla milionarska dan....boze,som ja ale.. :rolleyes:
Velka vdaka este raz