gepi
26.03.11,11:53
Dobry den, potreboval by som poradit ako postupovat v nasledujucej situacii:

Obcan A s trvalym pobytom na Slovensku je zamestnany v Nemecku, kde sa zdrziava skoro cely rok (na SR len dovolenky). Prijmy ma len v Nemecku. Tam mu vysla dan 0 euro (studujuca manzelka=lepsia danova trieda, odpocet nakladov na studium atd.). Pri vyplnani danoveho priznania vyjme primy zo zahranicia a na SR ziadnu dan nedoplaca i ked mu vratili dan i Nemci?
Dakujem
mysimis
26.03.11,10:54
Dobry den, potreboval by som poradit ako postupovat v nasledujucej situacii:

Obcan A s trvalym pobytom na Slovensku je zamestnany v Nemecku, kde sa zdrziava skoro cely rok (na SR len dovolenky). Prijmy ma len v Nemecku. Tam mu vysla dan 0 euro (studujuca manzelka=lepsia danova trieda, odpocet nakladov na studium atd.). Pri vyplnani danoveho priznania vyjme primy zo zahranicia a na SR ziadnu dan nedoplaca i ked mu vratili dan i Nemci?
Dakujem

Na Slovensku sú to príjmy vyňaté zo zdanenia a z uvedeného dôvodu sa na Slovensku z príjmov v Nemecku daň neplatí.
gepi
26.03.11,11:24
Takze je to v poriadku.
Znepokojila ma len definicia pri vynimani prijmov:
Príjmy, ktoré boli preukázateľne zdanené v cudzej krajine, kedze som vlastne v inej krajine dan dostal celu vratenu a nebol som si isty, ci tym nenastane problem s vynatim na Slovensku.